Přejít na obsah

Tlumení dveří


jola

Doporučené příspěvky

Zdravím tu všechny majitele Škody Roomster.Jsem čerstvý majitel zatím spokojený po najetí 2000km.Jelikož jsem krapet ujetej na audio v autě a poslouchám rádio trošku víc nahlas než je zdrávo přestávají mi stačit origo reproduktory a navíc plasty dveří nepříjemně rezonují tak jsem se rozhodl dveře vytlumit ale nerad bych něco olámal .Má tu někdo zkušenosti se sundáním tapecu dveří na co si dát pozor a kde začít? Jaký průmer reproduktorů je u Roomstera nějak se mi nepodařilo nikde najít tuto informaci. Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tu všechny majitele Škody Roomster.Jsem čerstvý majitel zatím spokojený po najetí 2000km.Jelikož jsem krapet ujetej na audio v autě a poslouchám rádio trošku víc nahlas než je zdrávo přestávají mi stačit origo reproduktory a navíc plasty dveří nepříjemně rezonují tak jsem se rozhodl dveře vytlumit ale nerad bych něco olámal .Má tu někdo zkušenosti se sundáním tapecu dveří na co si dát pozor a kde začít? Jaký průmer reproduktorů je u Roomstera nějak se mi nepodařilo nikde najít tuto informaci. Díky všem za rady

tady to mas popsany...... kdyz to udelas podle toho nemuzes to zkazit

post-8-1192646101_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tu všechny majitele Škody Roomster.Jsem čerstvý majitel zatím spokojený po najetí 2000km.Jelikož jsem krapet ujetej na audio v autě a poslouchám rádio trošku víc nahlas než je zdrávo přestávají mi stačit origo reproduktory a navíc plasty dveří nepříjemně rezonují tak jsem se rozhodl dveře vytlumit ale nerad bych něco olámal .Má tu někdo zkušenosti se sundáním tapecu dveří na co si dát pozor a kde začít? Jaký průmer reproduktorů je u Roomstera nějak se mi nepodařilo nikde najít tuto informaci. Díky všem za rady

tady to mas popsany...... kdyz to udelas podle toho nemuzes to zkazit

No tak to je přesně co jsem potřeboval díky moc díky mooooooc :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to budes mit sundane mohl bys to prosim nafotit jaky je tam repro a uchyceni předem dik.

tak dnes som zhodil tapacirung na prednych dverach a vysledok je takyto:

1 - ide to dost na ho...no.celu vypln drzia 4 skrutky.Dve su pod krytkou drzadla a dve su na samom spodku dveri.Potom este plastove uchytky co je ta najvacsia katastrofa.pri zlozeni tapacirungu si treba rovno nakupit nove,pretoze tie stare sa na 100% polamu.Zato drzia perfektne a maju este aj gumove podlozky.

Dvere ako take ma prekvapili.Niesu urobene tak ako je clovek zvyknuty.Su prakticky cele zaplnene poriadne hrubym plechom az na maly otvor uprostred na el stahovanie okien.

Repraky:

cakal som dva reproduktory no nasiel som len jeden....(netusim kde su vyskove)kazdopadne reproduktor je poriadne lacny 16 cm papierak ulozeny v plastovej rure ktroa je prinitovana na dvere.Vsetko je na dverach poriadne pouchytovane vratanie gumovych zaslepok dier,takze tam okrem reproduktoru nema co rezonovat.

Ine je to uz s tapacirungom ktory je plastovy vylisok a ten plast je nejaky divno gumovy... :) Kazdopadne ako najvhodnejsi material na utlmenie tohto plastu bu som videl ten kuzelikovy molitan co ma cca 2 cm.Nic ine sa tam neda rozumne dat.Hlavne doporucujem obalit tenkym cca 2 mm molitanom polystyrenovu kocku co je vlozena na konci dverovej vyplne.jej ucel mi je zahadou,ale je zdrojom dost vydatneho cvrlikania

Foto bohuzial nemam,lebo som to robil na rychlo 8 potreboval som vybrat piesok,alebo skalku z kolajniciek okna - no moc som si nepomohol - neda sa tam doastat,kedze dvere su cele zadeklovane plechom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsem poprve rozebiral tapece u mé již bývalé fabie combi tak jsem to malem rozlámal než jsem přišel na to kde co drží a kde je jaka zapadka,jelikoz jsem tahal i kabely na repra tak jsem jeste shanel origo piny do konektoru ve dverich a to na 3x protoze mi ve skoda servisu prodali ty spravne az na potreti :-). na utlumeni ten molitan neni to prave si myslim,muze drzet vlhkost lepsi je asi pouzit neco jako dynamat nebo podobne materialy co se pouzivaji v autohifi instalacich.

Editováno: , autor: bubakk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsem poprve rozebiral tapece u mé již bývalé fabie combi tak jsem to malem rozlámal než jsem přišel na to kde co drží a kde je jaka zapadka,jelikoz jsem tahal i kabely na repra tak jsem jeste shanel origo piny do konektoru ve dverich a to na 3x protoze mi ve skoda servisu prodali ty spravne az na potreti :-). na utlumeni ten molitan neni to prave si myslim,muze drzet vlhkost lepsi je asi pouzit neco jako dynamat nebo podobne materialy co se pouzivaji v autohifi instalacich.

No ano,to by mohlo byt ok pri dverach ako ma fabia.Normalne musis utlmit zvnutra dveri vonkajsi plech dveri a tiez vnutorny plech kam sa prichytavaju klucky,vedenie okien apo.Roomster ma dvere inak konstruovane a priznam sa ze si neviem moc predstavit aby ten plech z vnutornej strany dveri rezonoval.Ci uz koli svojej hrubke ( odhadom 1,5 - 2 mm),alebo koli prichyteniu k vnutornemu ramu.Proste je to tam vsetko mohutne a pevne.ked som zhodil tapacirung a pustil som repro naplno stali sa dve veci.Zmizli rezonacie ktore vyrabal tapacirung a zostali len rezonacie ( rozumej skreslenie zvuku) co vydaval reproduktor pri hlasnom hrani.Plech na dverach nerezonoval ani na dotyk.Vsetky uchytky kablov aj samotneho tapacirungu maju pri styku plech - prichytka gumovu podlozku.Zrejme proti prachy,ale dobre funguju aj proti vibraciam.Prichytky sa nehybu.Takze ti zostane len jedine miesto na utlmenie a to je miesto medzi vnutornym plechom dveri a tapacirungom co je medzera od 1,5 do 3 cm podla tvaru.Tak preto ma napadol ten stuplikovy molitan.Malo by ho stacit nalepit na dvere stuplami von a zacapnut nazad tapacirung tak aby sa opieral o tie stople.Ten molitan je predsa tiez profi na utlmenie v prevedeni co nenasiaka vodou.Na viac pod tapacirungom niesu ziadne pohyblive dielce a tiahla ( pisem o el. oknach) Klucka je riesena bowdenom. Kazdopadne az to dam vsetko dohromady dodam aj foto.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

molitan s uhlikovym vlaknem by mel byt odolny proti vlhkosti,tím vyplnis tu mezeru mezi tapecem a plechem je to levnejsi reseni,kdyz nalepis na ten tapec to tlumeni, jsou to bitumenove samolepici plásty tak ho to cele zpevni a zhmotni,ale je to dražši rešení. zaleži co maš v plánu: zesilovač subwoofer atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlumení se do dvěří dává sice kvuli tomu aby se odstranily rezonance ale taky kvůli tomu aby zmizel ten plechovej zvuk co se line ze dveří.Na tapec se nechají nalepit zbytky tlumícího matroše např.Tecsound asi nejlevnější řešení a tapec už rezonovat nebude Hlavně tím tlumením se ze dvěří vytvoří uzavřená ozvučnice a repro tak hraje mnohem líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tu všechny majitele Škody Roomster.Jsem čerstvý majitel zatím spokojený po najetí 2000km.Jelikož jsem krapet ujetej na audio v autě a poslouchám rádio trošku víc nahlas než je zdrávo přestávají mi stačit origo reproduktory a navíc plasty dveří nepříjemně rezonují tak jsem se rozhodl dveře vytlumit ale nerad bych něco olámal .Má tu někdo zkušenosti se sundáním tapecu dveří na co si dát pozor a kde začít? Jaký průmer reproduktorů je u Roomstera nějak se mi nepodařilo nikde najít tuto informaci. Díky všem za rady

tady to mas popsany...... kdyz to udelas podle toho nemuzes to zkazit

Ahoj jen tak na okraj nemas nahodou to PDF na celé auto? Moc by jsi mi s tím pomohl. Diky Jered

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Taky se přidávám, mám úplně stejný problém, jakmile hraje hudba s trochou víc basů tak velice nepříjemně rezonuje výplň dveří :(:wacko:

Stejnej problém řeším už jsem koupil tlumící matroš takže jakmile vytvořím nějaký výtvor hned sem láduju foto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

....po zadni casti vozu, kterou jsem utlumil nalepenim Vibraflexem 40, jsem dnes dodelal odhlucneni dveri TECSOUNDEM s alu folií 3mm :p ....... muzu jen doporucit.....auto se znatelne utisilo zvlaste ve vyssich rychlostech.....neni tak slyset hluk s kol......v zadni casti zmizela tzv. ozvucena mistnost........ dcerka si jen libuje :p ...... jeste me ceka predni cast vozu lol;)

post-7773-1250538276_thumb.jpg

post-7773-1250538308_thumb.jpg

post-7773-1250538336_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna strana je samolepici......jednoduche.......jeste jsem tomu pridal, ze jsem to nechal chvili na slunicku.....krasne to zmeklo a super se s tim dela......je to jak plastelina.........myslim Tecsound....u Vibraflexu je to podobny, akorat je pevnejsi, ale take se s tim dobre dela. Tady jsem si pomahal s teplovzdusnou pistoli a pak to nalepis i v tech neme dostupnych mistech.

Hlavne radne odmastit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč jsi na zadek dával něco jiného než na dveře? Je v tom nějaký rozdíl nebo jaký to má důvod? Docela nad tím začínám

uvažovat a to, že se s tím dobře dělá mě docela potěšilo. Akorát mám auto ještě v záruce a přesně nevím, co můžu

a co ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikoz je Vibraflex tuzsi a take jsem bral silnejsi 4mm, tak dle meho nazoru se lepe hodi na zadni cast. Nalepil jsem ho do celeho kufru az po zadni sedacky, lepe receno i pod sedacky. Taktez boky jsem udelal. Navic si myslim ze i lepe tlumi. Coz vsak nemuzu odborne posoudit. Jelikoz je Vibraflex pevnejsi, tak i auto po nalepeni bylo a je jako "svazane", pevne. Nevim, jestli vis co tim myslim. Muzu vsak rici, ze to byl dost velky poznatelny rozdil pred nalepenim a pak po.....Tecsound je hodne tvarny, jak jsem psal takova plastelina. Dobre se s nim dela a krasne se da roztahnout, domacknout do vsech mist ve dverich.

S Vibraflexem by to byl problem. Pro spravnou funkci tlumicich materialu je potreba to nalepit tak, aby nebyly bubliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...