Přejít na obsah

Tlumení dveří


jola

Doporučené příspěvky

Moc tomu obratu "svázané" nerozumím, snad že auto nikde nevrže nebo neskřípe při jízdě po nerovnostech, jinak nevim.

Koukám, že jsi ho olepil důkladně. Není to lepidlo, co tam dávají nějak agresivní vůči laku? Sice je to zevnitř, ale přesto.

Nikdy jsem s tím nepracoval, tak proto se tak blbě ptám :D . Až budeš dělat ten předek, kde to všude chceš nalepit? Když

tak dej potom postup, nějaký fotky a tak. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....nemyslim si, ze by to lepidlo bylo agresivni.....tyto tlumici materialy se bezne pouzivaji na auta.....uz jsem to na predeslem aute take pouzil a nemel jsem zadny problem.....hlavne si chci utlumit hluk z kol, ty me nejvice ser....jeste me stvalo rezonace a ozvuceni zadni casti auta po jizde po nerovnostech, hlavne kostkach......to jsem nalepenim Vibraflexu maximalne utlumil.....takze mam v planu podbehy, podlahu a mezistenu motoru a kabiny. Pate dvere mam utlumene a kapotu, ale na ni dam neco lepsiho, nez ted co mam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to skutecne nic narocne. ;) Spis mit ten cas. lol Chtel jsem vse stihnout pred dovolenou a nakonec jsem odjel bez udelani prednich dveri. :aggressive: Na zadni cast auta vcetne rezervy padlo 6 ks Vibraflexu 4mm o rozmerech 0,5x1m a jak uz jsem psal na dvere 2 ks Tecsoundu 3mm a alu folii v rozmeru 1x2m. Ale muzu vsem jen doporucit. ;)

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem nebyl zadny...jen je potreba koupit do zasoby ty plastove uchyty co drzi tapec. Koupil jsem si jich dvacet a jeste mi jich sest zustalo. :) Kupoval jsem je v Skoda servis. Jedna stala okolo 4.20Kc :help: uz si to presne nepamatuji. Jsou vsak uz jine nez puvodni. Lepe se odtrhavaji po zacvaknuti nepraskaji tolik. Jsou bytelnejsi. Myslim si, ze nema cenu si hrat s tapecem abych uchranil puvodni uchyty. Proste vzit za to a odtrhnout. lol Nektere vydrzi a ostatni maji hold smulu. Budou vymenene za nove. Stalo se mi, ze u jednych dveri jsem zapomnel zapojit tahlo na otvirani dveri a tak jsem musel tapec polosundat a ani jedna nova uchytka nepraskla. Jinak vse je v ramci moznosti dost dobre dostupne na odpojeni kablu a tahla od dveri. Skutecne nic nemozneho ;) Zadni klicky od oken /mam jen predni elektricke/ jdou krasne demontovat. Uz se to napsalo ohledne sundani klicek dost. Ale presto, kdo to jeste necetl a nemusel to hledat. Za klickou, mezi ni a tapecem je umely krozek, ktery staci stisknout /rucne/povysunout jako ven a klicka jde krasne sundat. V zadni casti vozu bych snad upozornil na sundavani tapecu, kde je zadni osvetleni. Jsem za to zabral, ze jsem malem urval kablik od osvetleni, pac je /alespon u me/ dosti kratky.

Takze opatrne bok odcvakat,strcit ruku pod tapec a odpojit. Jinak nic co by stalo za rec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tak som tlmil aj ja... vid foto. Ak to chcete mat vytlmene skutocne poriadne a seriozne, treba vytlmit aj vonkajsi plech. Otazka vsak mozno bude: a ako sa k nemu dobre dostat. Treba zhodit ovladanie elektrickych okien. Ale bacha! Po demontazi motorceku el. okien a drziaku (plechu vo dverach) treba oddelit od drziaku tie tri kolicky velmi opatrne - je to totiz domcek (cierny) pre cievku (biela) s lankom a ked ta cievka z domceka vyleti budete sa moooc moooc trapit s tym dat to zase dohromady. Ja som kvoli tomu siel do Skodovky. Nevedel som totiz, ako na to. Zistil som, ze treba pouzit hrubu silu. A pozor, aby bolo lanko na cievke navinute spravne. Inak mate po oknach. Ale koniec strasenia. Vobec sa toho nebojte. Mne sa to rozletelo len preto, ze som chcel s autom v rozrobenom stave jazdit a skusal som, ci okno drzi aj bez motorceka. (No co, nikto nie je najmudrejsi... :-D ). Uzitocna rada: Po rozrobeni radsej cievku s domcekom zdrotujte dokopy. Odporucam vytlmit aj tapaciry. V oblasti repra som pouzil dokonca 2 vrstvy materialu.

 

post-37922-1254067430_thumb.jpg  post-37922-1254067445_thumb.jpg  post-37922-1254067469_thumb.jpg  post-37922-1254067474_thumb.jpg  post-37922-1254067478_thumb.jpg  post-37922-1254067483_thumb.jpg

 

Edit: 22.02.2014 Dostal som otázku, ako som ťahal káble cez tú priechodku medzi dverami a karosériou... Normálne tadiaľ totiž žiadny hrubší káble nepretiahnete... Tak som vzal vŕtačku a prevŕtal konektor tam, kde neboli žiadne káble... Viď foto.

 

post-37922-0-62781100-1393080896_thumb.j  post-37922-0-76107700-1393079593_thumb.j  post-37922-0-51979000-1393080909_thumb.j  post-37922-0-20058900-1393080930_thumb.j

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj nacetl jsem si toho tady na foru dost, tak se chystam menit repro a tlumit dvere, jedine co jsem moc nepobral ani z toho navodu na tom obrazku je jak jste vypacili ty spinace na ele. okna. Bojim se ze kdyz za to vemu tak to rozlamu. A jeste budu metit vyskace a zkousel sem sundat ten plast ze sloupku trhnul sem za to u stropu a tam se to vycvaklo ale niz mi to nejde. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte,

vytlmil som si predne dvere (zatial) a tak sa podelim so svojimi skusenostami. V prvom rade musim povedat, ze to nieje nic zlozite :-) Postup, ako som to robil ja je nasledovny : dat dole tapacir dveri (vo vodicovych budte opatrny, je tam pripojenych viacero vedeni - ovladanie okien, ovladanie spatnych zrkadiel, LED alarmu a samozrejme tiahlo otvarania dveri). Potom (alebo mozno este predtym ak sa trafite) treba spustit okno, aby sa v dvoch montaznych otvoroch objavili skrutky, ktorymi je pripevnene okno do spustaca. Tie skrutky treba iba povolit, nie uplne vysrobovat. Ked som ich povolil, okno som vytiahol uplne hore a prilepil ho lepiacimi paskami. Odtrhnite penovu krytku otvoru v dverach cez ktoru vedie lanko otvarania dveri. Spustite spustac dole - netreba uplne dole. Nasledne som vyskrutkoval 2 skrutky listy spustaca okna a este dalsie 4 skrutky plechu s elektromotorom. Vsimol som si, ze drag84 (pozri forum) vyskrutkoval elektromotor - nieje to potrebne a nerobte to ! Cele spustanie okien je jeden celok a da sa vybrat (trochu sa s tym treba pohrat, je to ako jezek v kleci, ale ide to). Samozrejme treba dat aj dole reprak. Este je vo dverach taka polystyrenova vec, neviem jej vyznam, ale tiez ju treba vybrat. Je vnutri prilepena pomocou obojstannej pasky. Teraz uz mate dvere maximalne odstrojene. Treba ich poriadne odmastit, je tam taka voskova protikorozna vrstva. Ja som pouzil benzinovy cistic - podobne ako technicky benzin. Hlavne si mente handry, lebo inak to len tak rozmachlite. Inak vo dverach je originalny plat - take nieco asfaltove, tvrde ... nechal som to tam a prelepil som to. Potom uz len sa hrat s tlmiacim materialom. Ja som pouzil STP silver. Dynamat sa mi vidi trochu drahy, tecsound je dva krat tazsi. Na tapacir som pouzil ANS penu, ktoru som lepil obojstrannou paskou. Na jedny dvere (lepil vnutornu stranu vonkajsieho plechu a vonkajsiu stranu vnutorneho plechu :-) ) som pouzil dva platy 90x50 cm. Vysledok je trochu mensi hluk pocas jazdy (pre vyraznejsi ucinok treba vytlmit viac auta) a hlavne ovela lepsi zvuk. Basy zostali podla mojho subjektivneho nazoru rovnake, ale vycistili sa stredy - podla mna to hra ovela lepsie. Plan su este zadne dvere a kufor, tak potom sem napisem. Dufam, ze som aspon trochu pomohol.

Paulie

post-38395-085648500 1285496851_thumb.jppost-38395-001764500 1285496955_thumb.jppost-38395-034882200 1285497016_thumb.jppost-38395-085218200 1285497030_thumb.jppost-38395-028349200 1285497039_thumb.jppost-38395-059481600 1285497127_thumb.jppost-38395-087052400 1285497050_thumb.jppost-38395-020090700 1285497060_thumb.jppost-38395-005596800 1285497074_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlmenie ktore si pouzil velmi neodporucam. nieje to asfalt ale iny vybracny material na ktorom je len nanesena lepiaca vrstva, casom zvyskne vyschnut a potom to opadava cele. odporucam orginal vytlmovaci material, ako dynamat, sika a podobne. je sice drahsi ale kvalitny, a zdaleka nema taku vahu ako toto. mam autohifi predajnu takze viem ocom hovorim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...