Přejít na obsah

Plynová vzpěra kufru


dubman

Doporučené příspěvky

Ahoj hledal jsem ale nějak jsem nenašel uspokojivou odpověď .

Zkrátka jednou po těch prvních mrazech otevřu kufr na krátké fabii a dveře jsem musel tlačit nahoru, ale v otevřeném stavu zůstaly. Při zavíráni to naopak zase nebrzdí vůbec, ale je asi otázka jen času kdy to nebude fungovat vůbec. Chtěl jsem se zeptat jestly rovnou vyměnit ty vzpěry nebo se to dá nějak nejlépe podomácku opravit. Případně kolik stojí nové vzpěry. Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepa007:

A máš s tím zkušenosti ? Nechával jsi si je tam opravovat ?

Ano nejen opravovat. Mám od něj i vzpěry na přední kapotu.

První po opravě už používám cca něco přes dva roky a řádný problém

neorigo vzpěra přímo na fabii stojí 100kč/ks. Před 2 lety jsem kupoval na feldu neorigo za 120kč a drží to ted takže v tomhle případě bych se neorigo dílu nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já dneska taky koupil něco v naší mototechně nevím co to přesně je je tam napsáno fabia ale stály 220 za kus takže asi neoriginály. No a zase tyhle jdou pěkně ztuha, ale zase zastaví kufr v jakékoliv poloze, ale při zavírání s tím to chce trošku víc fláknout. Jinak jak jsem se díval tak stačilo asi vyměnit jen jednu vzpěru, ale když už jsem v tom byl tak raději obě a při tom jedna bude jako náhradní. Takže uvidím časem jestly to bude taky střílet ale pochybuju o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zastavi sa na dlzke vzpery, ne?

zastaví se to, ale je to pořádná rána a dotkne se to i pantů. Ty originál ke konci při otvírání jakoby zpomalovaly, zatímco tyhle to tam pošlou v plný rychlosti

Na každé vzpěře máš napsaný tlak. Podívej se kolik bylo na staré a kolik máš na nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zastavi sa na dlzke vzpery, ne?

zastaví se to, ale je to pořádná rána a dotkne se to i pantů. Ty originál ke konci při otvírání jakoby zpomalovaly, zatímco tyhle to tam pošlou v plný rychlosti

Na každé vzpěře máš napsaný tlak. Podívej se kolik bylo na staré a kolik máš na nové.

Tak jsem se koukal jak na origo tak na neorigo nový, a ani na jednom není žádný číslo s tlakem.. Koupil jsem tyto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/vzp...8068ac4783c57f0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zastavi sa na dlzke vzpery, ne?

zastaví se to, ale je to pořádná rána a dotkne se to i pantů. Ty originál ke konci při otvírání jakoby zpomalovaly, zatímco tyhle to tam pošlou v plný rychlosti

Na každé vzpěře máš napsaný tlak. Podívej se kolik bylo na staré a kolik máš na nové.

Tak jsem se koukal jak na origo tak na neorigo nový, a ani na jednom není žádný číslo s tlakem.. Koupil jsem tyto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/vzp...8068ac4783c57f0

Musíš si přečíst ten malý modrý nápis přímo na vzpěře. Tam je to napsáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zastavi sa na dlzke vzpery, ne?

zastaví se to, ale je to pořádná rána a dotkne se to i pantů. Ty originál ke konci při otvírání jakoby zpomalovaly, zatímco tyhle to tam pošlou v plný rychlosti

Na každé vzpěře máš napsaný tlak. Podívej se kolik bylo na staré a kolik máš na nové.

Tak jsem se koukal jak na origo tak na neorigo nový, a ani na jednom není žádný číslo s tlakem.. Koupil jsem tyto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/vzp...8068ac4783c57f0

Musíš si přečíst ten malý modrý nápis přímo na vzpěře. Tam je to napsáno.

Tak máš pravdu, na origo tam je napsaný 500N, ale na neorigo to není.

No pokud ti to letí moc nahoru bude tam víc . Už jsem viděl na právě na neorigo 600 Nm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...