Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


rokane

Doporučené příspěvky

Ještě je hafó času. :blbec: Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Já nemám zimáky ještě ani objednané natož koupené. Počítám že teď bude tak týden zima hrozit a potom bude zase do půlky listopadu krásně teplo. ;)

hlavně tenhle tejden a příští sou pěkně narvaný pneuservisy lol sem byl včera u známýho a ani se nezastavil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi vždycky začnou bláznit a potom jsou naštvaný, že měsíc hoblujou předčasně nazuté zimáky při +15 stupních a suché silnici. :D

no právě že začnou bláznit a chudáci pneuservisáci... kdyby to tam vozili postupně... já si tam vždycky nechám jen vyvážit kompletní sadu a mažu si to přehodit na autí sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A první montáž nových gum děláte doma montpákama? To už mne teda přešlo.

rekni mi jediny rozumny duvod proc by sis nechaval vymenit kola v pneuservise,tohle vzvladnes doma sam a aspon nezdrzujes,aspon ja to beru jako radost si udelat neco na aute sam

nazuti pneu je neco jineho,muzes si je poskrabat a takhle mas jistotu ale srovnavat to s vymenou kol to fakt ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A první montáž nových gum děláte doma montpákama? To už mne teda přešlo.

rekni mi jediny rozumny duvod proc by sis nechaval vymenit kola v pneuservise,tohle vzvladnes doma sam a aspon nezdrzujes,aspon ja to beru jako radost si udelat neco na aute sam

nazuti pneu je neco jineho,muzes si je poskrabat a takhle mas jistotu ale srovnavat to s vymenou kol to fakt ne

Spíš jako důvod vidim to, že sám si dám bacha a kola si neporvu ořechem při povolování šroubů. Akorát sem se minulej víkend o tom bavil s JaKrem, že člověku vstávaj vlasy hrůzou, když vidí, jak se mechoš blíží ke kolu s pneu pistolí a na ní ořech, co má okolo sebe vůli max 1-2mm při povolování...

Služebáky se něchávaj přezouvat v servisech, jen v případě nouze "růčo" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky měním celé sady doma, člověk si to udělá i pečlivěji. S tím souhlasím. Ale jenom jsem tím chtěl naznačit, že z větší části jsou pneuservisy zatíženy montáží nových gum. Měl jsem dojem, že jsem to napsal jasně.

jj tak to mas pravdu taky kdyz sem mel novou pneu tak sem si ji nechal prezout,ale zas si vem ze kdekdo ma jen jedny kola,spis plechace a vzdycky jen strida gumy a jeste v pneuservise,proto jsou taky tak vytizene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jim to časem taky dojde, že je lepší mít dvě sady a nepřehazovat jenom gumy na disku. Je to časem prodělečný a těm pneu to taky neprospívá. Navíc když používám v létě alu a v zimě plech, jsou jiné dosedací plochy. Takže nový kolo sedne na rez, pokud to trochu neočistí. A to tam dělají vyjímečně. Dlší důvod, proč si to udělat doma sám a pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jim to časem taky dojde, že je lepší mít dvě sady a nepřehazovat jenom gumy na disku. Je to časem prodělečný a těm pneu to taky neprospívá. Navíc když používám v létě alu a v zimě plech, jsou jiné dosedací plochy. Takže nový kolo sedne na rez, pokud to trochu neočistí. A to tam dělají vyjímečně. Dlší důvod, proč si to udělat doma sám a pořádně.

Svatá pravda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jim to časem taky dojde, že je lepší mít dvě sady a nepřehazovat jenom gumy na disku. Je to časem prodělečný a těm pneu to taky neprospívá. Navíc když používám v létě alu a v zimě plech, jsou jiné dosedací plochy. Takže nový kolo sedne na rez, pokud to trochu neočistí. A to tam dělají vyjímečně. Dlší důvod, proč si to udělat doma sám a pořádně.

presne tak :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

je to napsané ve velkém techničáku. ;)

Dušík

a když v techničáku nejsou,tak je možné požádat o dopsání?Jedná se mi o pneu jen na zimu na léto používám 185/60 R 14.A jak při žádosti postupovat. ;)

Editováno: , autor: rokane
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě že začnou bláznit a chudáci pneuservisáci... kdyby to tam vozili postupně... já si tam vždycky nechám jen vyvážit kompletní sadu a mažu si to přehodit na autí sám...

Na pneuservisy kaslu. Prehodim sam a vyvazit to necham podle potreby pri garancce ve skodovce za podobne penize ne-li levneji. A jeste usetrim 1 navstevu servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tvého rozměru mám doslova napsané:

5J X 14 H2 ET 35; 165/70 R14 81 T

Ale stejně by mě zajímalo, jaktože to tam někdo má a někdo ne.

Dušík

ale jo já to ve velkém techničáku mám,ale mám tam rozměr buď 185/60 R14,nebo 195/55 R 15,no a jde mi o to,že zimní kola mám 165/70 R14,tak jestli na nich mohu jezdit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...