Přejít na obsah

Jaký rozměr obouváte na zimu?


NOS

Doporučené příspěvky

Možná ti někdo napíše, že na zimu úzké a to hlavně do sněhu. Před lety to bylo pravidlo, ale dnes už neplatí. Možná i někdo namítne, že soutěže se v zimě jezdí pořád na úzkých. Oni ale mají i hroty a ty to kompenzují. Takže, normální šířka, třeba těch 185. Přecejenom jezdíme mnohem víc na mokru nebo ledě než na sněhu. A na mokro a led jsou lepší širší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz , dají se na ráfek na kterým mám obutý 165/70 R14 nasadit ty 185/60 R14 ? To asi ne , co . To bych musel koupit další ráfky. Dík!

Nasadit to pujde, jina vec je jak to vypada, jake budou jizdni vlastnosti a ta posledni a nejzasadnejsi, ze to neni povolena kombinace dle TP.

Jinak je to nasledovne:

5Jx14 pro 165/70 R14

6Jx14 pro 185/60 R14

6,5Jx15 pro 195/50 R15 nebo 185/55 R15

6,5Jx16 pro 205/45 R16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tiez Polaris 2 ale az tak moc spokojny niesom ... tieto zimne penu patria jednoznacne medzi low endove z hladiska kvality a uzitkovych vlastnosti a vseobecne povedane su podpriemerne za primeranu cenu.

zlyhavaju tam kde by mali najviacej podrzat ato na zladovatelej ceste (kde zlyhava vacsina pneu), ale takisto zlyhavaju aj na mokru a na snehu aako pri brzdeni tak aj pri akceleracii, ci jazde do kopca, treba vsak povedat ze su priemerne na suchu, ale to splnaju kazde zimne pneu. Ich zmes je prilis tvrda, a ich valivy odpor je privysoky v porovnani s konkurenciou. K vydrzi sa zatial vyjadrovat nebudem, az ked ich zoderiem tak sa vyjadrim, a dufam ze aspon k tomu kladne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimí guma je vždy otázkou kompromisu. V něčem lepší, v jiném horší. Ideální neexistuje, je to neřešitelné. Jsou mnohem lepší pneu např. do sněhu, s mnohem lepší trakcí. Např. taková Debica (předešlý model). Vyškrábe se mnohem dál. Ale na mokru cítíš, jak se jí nechce zatáčet a ten hluk je otravný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimí guma je vždy otázkou kompromisu. V něčem lepší, v jiném horší. Ideální neexistuje, je to neřešitelné. Jsou mnohem lepší pneu např. do sněhu, s mnohem lepší trakcí. Např. taková Debica (předešlý model). Vyškrábe se mnohem dál. Ale na mokru cítíš, jak se jí nechce zatáčet a ten hluk je otravný.

Podle mě Barum je nejhorši pneu co jsem měl možnost vyzkoušet,na Felicii,Fabii i Octávce.Pominu jeji vysokou cenu...pneu kterou bych nedal na auto ani zadarmo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz , dají se na ráfek na kterým mám obutý 165/70 R14 nasadit ty 185/60 R14 ? To asi ne , co . To bych musel koupit další ráfky. Dík!

To máš ráfky 5X14 na ty přijdou 165/14 na ty 185/14 musíš mít ráfky 6palců tj 6X14,taky jsem ty ráfky kupoval

zdravím podle tabulek by se na tento ráfek mohli dát 185/60 R14 viz :odkaz:http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...