Přejít na obsah

Dynamic Onyx vs. Duo Ivory


mk01

Doporučené příspěvky

Ahojte,

vyberam medzi Dynamic Onyx a Duo Ivory. Na Dynamic Onyx ma lakaju sedadla (tvar, posed, teda aspon to, ako si to predstavujem, ze sa v nich bude sediet) + chromovy paket a na Duo Ivory to, ze aj sedacky su svetle a koza/latka.

Co by ste doporucili? Mate niekto uvedenu kombinaciu? Alebo aspon real fotky. Neviem sa k nicomu dostat.

vdaka

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Dynamic Onyx-Achat...původně jsem si myslel,jak to skvěle drží tělo..opravdu to to tělo drží,je to fajn..poté,co jsem však sedl do klasické octavie jsem zjistil,že rozdíl je to minimální(až na cenu),3-ramenný volant je dle mého dosti nenápadný,navíc nemůže být multifunkční,čili také nic světového..polstrování sedadel,jaké má dynamic paket převzal také Scout=docela jednoduchý design v podobě šedé látky,na kterou je natažena síťovina-pěknější,než černé,nic-méně vcelku obyčejné+navíc..díky síťovině se všeliaké drobky zachytávají dovnitř a velice složitě se dostávají ven...navíc se v tom potíš,jak prase...mno a poslední a asi nejhorší věc-po roce a půl,co to auto mám a po cca. 80 000 najetých kilometrech se mi zlomila bočnice sedadla,díky nastupování....čili jednoznačně vol ivory-je to zajímavější,drží třeba o 10% méně,ale je to opravdu neznatelné-ještě jedna rada k ivory..-mé předchozí auto(octavia combi 4x4) měla béžovou bamboo..když říkáš,že bys zvolil kombinaci látka/kůže,znamená to špínu=nemáš-li vysavač,s funkcí praní,ani si to nepořizuj..skončil bys buďto s umělými potahy,nebo hnusně špinavým(zpravidla tmavě nazalenalým) interiérem-vadí tomu i to,když vyliješ čistou vodu..udělá se mapka..toť asi tak vše,co bych já mohl k tématu dodat.. ;) ..PS: cca. za rok pořizuju novou,nepořídím-li scouta,100% volím béžovou!.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se pletu, ale jedná se o stejné varianty jen se lišící v barvě, nebo je jiný i tvar sedaček?

mozno jedno mozno druhe, kazdopadne cennik alebo skoda konfigurator pri dynamicu uvadza "sportove sedadla", pri inych interieroch toto uvedene nie je.

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se pletu, ale jedná se o stejné varianty jen se lišící v barvě, nebo je jiný i tvar sedaček?

mozno jedno mozno druhe, kazdopadne cennik alebo skoda konfigurator pri dynamicu uvadza "sportove sedadla", pri inych interieroch toto uvedene nie je.

mk

Možná se pletu, ale jedná se o stejné varianty jen se lišící v barvě, nebo je jiný i tvar sedaček?

má to sedadla stejné,jak octavia RS,jen potažené látkou,jiný design (polstrování) a 3-ramenný volant.. ;)

Tak to jo, omlouvám se za nevědomost, netušil jsem, že tahle barva je spojená se SportPacketem. Vřele doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: cca. za rok pořizuju novou,nepořídím-li scouta,100% volím béžovou!.. ;)

bezovu full kozu predpokladam? tych +60 tisic je trochu mimo moj rozpocet.

mk

já nejsem zastáncem kůže..přijde mi to hrozně nepraktický,to si raději pořizuju sound systém,ozdobné prahy a podobné ptákovinky-myslel jsem béžovou látku.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nejsem zastáncem kůže..přijde mi to hrozně nepraktický,to si raději pořizuju sound systém,ozdobné prahy a podobné ptákovinky-myslel jsem béžovou látku.. ;)

prosim ta, pri vybave elegance a tejto eminent ivory je aky material ako potahova latka? je to obycajna latka, alebo velur?

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nejsem zastáncem kůže..přijde mi to hrozně nepraktický,to si raději pořizuju sound systém,ozdobné prahy a podobné ptákovinky-myslel jsem béžovou látku.. ;)

prosim ta, pri vybave elegance a tejto eminent ivory je aky material ako potahova latka? je to obycajna latka, alebo velur?

mk

elegance má boky sedadel a výplně dveří tvořeno obyčejnou látkou,stejnou,jako např. ten dynamic paket,střed má z materiálu,jako předchozí generace=nějaký semiš,či co to je...a kombinace látka/kůže má středy tvořeny otočenou kůží=taktéž vypadá semišově....co já vím.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elegance má boky sedadel a výplně dveří tvořeno obyčejnou látkou,stejnou,jako např. ten dynamic paket,střed má z materiálu,jako předchozí generace=nějaký semiš,či co to je...a kombinace látka/kůže má středy tvořeny otočenou kůží=taktéž vypadá semišově....co já vím.. ;)

zaujimave. cakal by som presne opacne. tj. vnutra operadiel a sedaka latka a bocnice koza. ty ale hovoris pojdes do latky elegance a bezova tj. eminent ivory?

ide mi z toho uz teraz hlava puknut. a to musim este vyriesit dilemu 77kW vs 103kW (a nejaka vybava vs. full pri 77kW), minut mozem 916 tisic skk a musi to byt N1.

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elegance má boky sedadel a výplně dveří tvořeno obyčejnou látkou,stejnou,jako např. ten dynamic paket,střed má z materiálu,jako předchozí generace=nějaký semiš,či co to je...a kombinace látka/kůže má středy tvořeny otočenou kůží=taktéž vypadá semišově....co já vím.. ;)

zaujimave. cakal by som presne opacne. tj. vnutra operadiel a sedaka latka a bocnice koza. ty ale hovoris pojdes do latky elegance a bezova tj. eminent ivory?

ide mi z toho uz teraz hlava puknut. a to musim este vyriesit dilemu 77kW vs 103kW (a nejaka vybava vs. full pri 77kW), minut mozem 916 tisic skk a musi to byt N1.

mk

ale..služební?.. ;) pokud ano,jsme na tom stejně. :) .a s tou kůží jsi mě špatně pochopil...kombinace látka/kůže má boky sedadel kožené a vnitřek tu otočenou kůži naruby=semišový vzhled.. ;) ..jinak elegance nabízí interiér onyx,nebo béžovou ivory..béžová ivory je přizpůsobena tak,jako jiné modely=béžový strop..atd..prostě vše v béžovém.. ;)

jo a dilema neřeš..já mám klasickou 1,9,mám ji chipnutou původně na 136 koní,ale buď díky přesnosti motoru,či díky zřejmě nechtěnému přechipnutí má mé auto minimálně 150 koní,možná i více..v pohodě se držím 180 koňových aut..navíc mám najeto již 80 000,auuto rok a půl,4x4 s haldex spojkou a vše je bez jediného problému-jen více sazí..

Editováno: , autor: Deny.Kr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a dilema neřeš..já mám klasickou 1,9,mám ji chipnutou původně na 136 koní,ale buď díky přesnosti motoru,či díky zřejmě nechtěnému přechipnutí má mé auto minimálně 150 koní,možná i více..v pohodě se držím 180 koňových aut..navíc mám najeto již 80 000,auuto rok a půl,4x4 s haldex spojkou a vše je bez jediného problému-jen více sazí..

ano, sluzobne. chipnut to sice mozem, ale 6kvalt mi ten chip neurobi. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a dilema neřeš..já mám klasickou 1,9,mám ji chipnutou původně na 136 koní,ale buď díky přesnosti motoru,či díky zřejmě nechtěnému přechipnutí má mé auto minimálně 150 koní,možná i více..v pohodě se držím 180 koňových aut..navíc mám najeto již 80 000,auuto rok a půl,4x4 s haldex spojkou a vše je bez jediného problému-jen více sazí..

ano, sluzobne. chipnut to sice mozem, ale 6kvalt mi ten chip neurobi. :(

aha..no tak to ne..to mi nedošlo,neboť já mám 4x4 a ta má 6-kvalt již v základu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám DUO Ivory (béžová). Som maximálne spokojný. Mám už druhú OII s Duo Ivory. Prá mala 150.000km a vyzerala stále ako nová. Mám tri malé deti, a výhoda kože je, že sa to super udržuje. Stačí vlhká handra. 2x za rok to treba natrieť prípravkom na kožu. Deti v aute jedia čokoládu, bola aj krv, blato, asfalt na svetlých kobercoch. Všetko sa dalo super očistiť. Ani neostali stopy. Ja mám aj s kombináciou 4x vyhrievané sedadlá, takže v zime ráno koža nechladí. Kolega má Ivory, ale čistú látku. To je tragédia. Stále je to špinavé a flaky na dverách sú aj z dažďa. Špinavá je stredová opierka od rúk a madlá na dverách. Moje doporučenie béžová Duo Ivory ANO, čistá látka NIE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznám ten problém. Ja mám každé dva roky vždy rozpočet na služobné auto iba milion Sk. Už dva krát som kúpil OII 1,9 DSG v pomerne slušnej výbave.Môj názor je: Kúp 1,9 DSG. Daj chip na 150koní, a 2,0 TDI sa nechytá. Navyše tá DSG je geniálna. S tou dilemou čo kúpiť to vidím asi takto. Kdo nemal nikdy interier koža alebo látka/koža, povie že je to nepraktické. Opak je pravda. Koža sa udržuje jednoduchšie a vyzerá super. To platí aj s napr. atomatická prevodovka. Kdo to neskúšal, povie že automat nie, lebo chce radiť. Keď vyskúšajú moderný automat napr.DSG, už nič iné nechcú ani vidieť. Automat nie je len komfort ale hlavne aj bezpečnosť. Pri kríze stačí brzdiť, spojka tu nie je. Nehrozí že motor zhasne. A druhá vec je predbiehanie. Stlačíš plyn a ideš ako raketa. V režime Kick-down preradí aj o tri stune dole a za 0,3s, to manuál nevie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznám ten problém. Ja mám každé dva roky vždy rozpočet na služobné auto iba milion Sk. Už dva krát som kúpil OII 1,9 DSG v pomerne slušnej výbave.Môj názor je: Kúp 1,9 DSG. Daj chip na 150koní, a 2,0 TDI sa nechytá. Navyše tá DSG je geniálna. S tou dilemou čo kúpiť to vidím asi takto. Kdo nemal nikdy interier koža alebo látka/koža, povie že je to nepraktické. Opak je pravda. Koža sa udržuje jednoduchšie a vyzerá super. To platí aj s napr. atomatická prevodovka. Kdo to neskúšal, povie že automat nie, lebo chce radiť. Keď vyskúšajú moderný automat napr.DSG, už nič iné nechcú ani vidieť. Automat nie je len komfort ale hlavne aj bezpečnosť. Pri kríze stačí brzdiť, spojka tu nie je. Nehrozí že motor zhasne. A druhá vec je predbiehanie. Stlačíš plyn a ideš ako raketa. V režime Kick-down preradí aj o tri stune dole a za 0,3s, to manuál nevie.

dejme tomu,co tady píšeš....jde o detail..já mám octavii rovněž služební(cca. na 2,5 roku)...výbavu si sice určuji částečnně sám,ale dle jistého předpisu...mám výběr buď z 1,9,nebo z 2,0...4x4 elegance,nebo předokolka elegance,kombík/limuzína...další doplňky,které tam mám(jako sound system,audience,dynamic..atd,atd) mám už jen po známostech dané zvlášť,patří to do toho auta asi tak,jako mé poměrně nápadné úpravy..ale to už je jiná.. :D ..chci tím říct,že nemusí mít prostor pro DSG,či podobně..DSG bych asi také bral,protože toto je už 2. octavia,která nestíjá řadit tak rychle,jak řadím já a občas 3 bere přes zuby=bere tak často,až je vyšmidlaná a dost to zpomaluje..u DSG by se toto nestalo že...ale i přes mé "malé" doplňky a úpravy bych si nemohl do auta to DSG dát a nepředpokládám,že by mi bylo povoleno.. :(;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás vo firme je to tak: Mám finančný limit, musím mať DIESEL, nesmie byť športová. Musí mať el.okná, ESP, rádio. Všetko ostatné je na mne. Keď prekročím limit, doplatok musím zaplatiť ja.

tak to ti upřímě závidím... ;) jak říkám-díky známým mám auto v téměř nej. výbavě...odkoupím ho,prodám a bude výdělek..ale kdoví,jak dlouho známý budou a taky bych mohl skončit v předepsaném základu.. :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

tak chalani, dnes sme to objednavali. tiez mame firemne, musi byt diesel, akurat cena mesacnej splatky (operativny lizing) nesmie byt prekrocena.

nakoniec som objednal Elegance, 1.9 DSG, Duo Ivory, Paket Safety (ESP, hlavove airbagy, Xenony), Stream, Maxi-DOT, vyhrievane sedacky, Paket zle cesty, Stresny nosic a nejake drobnosti ako dvojita clona, vyhrievane trisky atd.

Tak sa uz neviem dockat. Kolko moze trvat vyroba a dodanie? Ked to pride, nafotim.

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chalani, dnes sme to objednavali. tiez mame firemne, musi byt diesel, akurat cena mesacnej splatky (operativny lizing) nesmie byt prekrocena.

nakoniec som objednal Elegance, 1.9 DSG, Duo Ivory, Paket Safety (ESP, hlavove airbagy, Xenony), Stream, Maxi-DOT, vyhrievane sedacky, Paket zle cesty, Stresny nosic a nejake drobnosti ako dvojita clona, vyhrievane trisky atd.

Tak sa uz neviem dockat. Kolko moze trvat vyroba a dodanie? Ked to pride, nafotim.

mk

tak to gratuluju,budeš to mít pěkné! :palec2: no my jsme na auto čekali asi měsíc ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to gratuluju,budeš to mít pěkné! :palec2: no my jsme na auto čekali asi měsíc ;)

to si musel velmi posluchat a vianoce si mal dva krat. vsetko co tu citam su dva alebo tri mesiace. kolega cakal tri mesiace. objednaval koncom oktobra a prislo mu to v polke februara. cize 3.5m.

btw: ktore casti ma DUO interier kozenne? sedaky a operadlo latka, predpokladam ze bocne vedenie sedadiel bude koza, ako su na tom dvere?

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si musel velmi posluchat a vianoce si mal dva krat. vsetko co tu citam su dva alebo tri mesiace. kolega cakal tri mesiace. objednaval koncom oktobra a prislo mu to v polke februara. cize 3.5m.

btw: ktore casti ma DUO interier kozenne? sedaky a operadlo latka, predpokladam ze bocne vedenie sedadiel bude koza, ako su na tom dvere?

mk

tak tam,kde jsme to objednali je to taťkův zákazník..čili naše okina měla asi přednost ;) ...a k DUO: kůže je prakticky vše..kožené jsou boky sedadel vč. hlavových opěrek,výplně dveří,volant,řadící páka, Jumbo-box....střed sedadel je otočená kůže=vzhled semiše.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...