Přejít na obsah

Fabia 1.4 MPI 50 kW někdy netáhne a škube


Hannis

Doporučené příspěvky

Zdravím,

prosím o radu: Mám Fabii 1.4 MPI 50 kW (2002) naj. 105 tKm ( LPG)

Stává se mi, že občas po nějaké době jízdy ( 20 min. - 2 hod.) ( 5-100) Km auto ztratí tah následně:

Pokud se rozjíždím, musím mít otáčky nad 2500, jinak auto nemá žádnou sílu, velmi škube.

Pokud se za jízdy dostanu pod ca 2500 ot/min, chod motoru se stane nestabilním, auto škube, pokud pozvolna mačkám plynový pedál, motor začíná zvyšovat výkon, pak je tam " mrtvé místo" při kterém to škube a když ho zmáčknu pořádně, tak auto zase táhne.

Občas při rozjezdu spadnou otáčky na ca 500 a chod je velice nestabilní.

Toto nenastane vždy, ale přibližně co 100 km

Pokud vypnu motor a ihned nastartuju ( i za jízdy :-( ) tak je vše OK.

Dělá to na LPG i na benzín. ( čímž bych vyloučil spekulace o špatném benzínu, čerpadle, ucapném filtru, vzduchov je taky nový )

Diagnostika nic neukázala.

Má někdo s tímto zkušenosti?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento stejný problém sem řešil před dvěma roky na moji fabii 1.4MPi 50KW(2002) Dělalo to zhruba to stejné co je zde popsané,

hlavně to strašně při rozjezdech škubalo a vůbec netáhlo.Řešil jsem to nejprve u kamaráda diagnostikou,v paměti závad prázdno,prošli jsme akční členy,nastavení a bez výsledku.Dále přišel na řadu vzduch.filtr,nové svíčky,vyčištění škrtící klapky,...částečně se to zlepšilo, ale škubání stále setrvávalo.Nakonec jsem se rozhodl pro výměnu palivového filtru,který měl v té době najeto něco přes 40.000 km.Po jeho výměně se vše zlepšilo,přestalo škubání a hlavně se zlepšila akcelerace.Po jeho rozříznutí jsem se zhrozil,vypadal jako kdyby měl najeto 3x tolik.Netankuji na žádných no-name pumpách, ale ten fitr vypadal jako kdybych tankoval někde v JZD.Vcelku mě udivuje, že škodovka nepředepisuje jeho výměnu po ujetí určitého počtu km.Takže tohle je moje osobní zkušenost,zkuste vyměnit pal.filtr a možná máte po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som ten istý problém alebo sa mi len na chvílku stratil,menil som postupne,palivový filter vzduchoví filter,vyčistenie skrtiacej klapky vždy sa to zlepšilo alebo zmizlo ale len na chvílku,trvá mi to asi 4 mesiace,včera som dal nové sviečky vyzerá to že problém zmizol dnes ešte vymažem chybi a budem čakať dúfam že to bude ono :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som druhý majitel,menil som ich pri 110000,vydržali mi 10000km boli to championy stáli za hovno,jazdím len na benzín a tankujem len na shell alebo omv alebo slovnaft.teraz mám niejaké japonské sviečky neviem značku musel by som ísť pozrieť do auta stáli 700sk trojkontaktné. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som druhý majitel,menil som ich pri 110000,vydržali mi 10000km boli to championy stáli za hovno,jazdím len na benzín a tankujem len na shell alebo omv alebo slovnaft.teraz mám niejaké japonské sviečky neviem značku musel by som ísť pozrieť do auta stáli 700sk trojkontaktné. :)

Ja mám championy a problémy zatial nemám ,majú niečo cez 50 000km.Majú tam byť Champion RC-89PYC mal si tento typ?

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prco nedavas original sviecky ake maju byt?

ja som mal bosh a dal som NGK a zatial absolutna spokojnost

teraz mám NKG ale vag mi vypisuje poruchu 16556 príliš bohatá zmes,ked som vyčistil škrt.klapku treba hu nadstaviť alebo stačí odpojiť baterku,mohlo by to byť ono tá porucha?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prco nedavas original sviecky ake maju byt?

ja som mal bosh a dal som NGK a zatial absolutna spokojnost

teraz mám NKG ale vag mi vypisuje poruchu 16556 príliš bohatá zmes,ked som vyčistil škrt.klapku treba hu nadstaviť alebo stačí odpojiť baterku,mohlo by to byť ono tá porucha?

Odpojiť baterku ti nepomôže mal by si spraviť vagom základné nastavenie. No po nejakom čase sa klapka nastaví sama do 500km by to mohla vedieť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...