Přejít na obsah

Chystáte se přezouvat?


Luke288

Doporučené příspěvky

Prosil jsem o zkušenostech s Dunlop SP Winter Sport M3.

Nikdo je nemáte? Jaké máte s nimi zkušenosti?

Tak asi se nic nedovím.......

Měl sis koupit Conti WinterContact, DUNLOPy porazily v testu :p

to není tak jednoznačné, v posledním AutoTipu jsou testy právě 205/55/16 a jsou tam porovnání nových a po ujetí 8000km, právě Continentaly TS810 dopadly co se týče ojetí dezénu nejhůře, úbytek 3,4mm po 8tis.km, Alpin3 ubylo jen 1,9mm, no a co je ještě zajímavější, jak se chovají na vodě, při brždění, jakou mají trakci či ovladatelnost právě s tím osmitisícovým ojetím. No a pak babo raď, neboť vítěz testu např. při 60% ojetí by byl jiný než nám ukazují testy ADAC, ÖAMTC a další na nových pneu. No ale mám právě ty kontíky, takže budu zvědavý jak budou vypadat někdy v březnu a co vše s němi zažiju, rozhodně nevěším hlavu, jsou tichoučké a věřím, že se jím podaří naplnit mou důvěru.

Jednoznačný verdikt asi nebude, hodně záleží na metodice testování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Barum Polaris 2, 205-55-16 H a na sněhu nic moc. Teď jsem koupil ty Dunlop SP Winter Sport M3 cena 2 600/ks.

Ta cena se zdála dost dobrá včetně přezutí a vyvážení a umytí.

Nabízel my NOKIAN a HANKOOK. Když jsem říkal, že jezdím víc delší cesty a dálnici. Tak my nabídl, že lepší budou ty DUNLOP.

Zatím se chovají dobře, jsou tiché a až na sněhu se uvidí.

Když se podíváme na testy, tak asi každé z výše psaných nebudou špatné a tak jak psal "RASS" uvidíme na jaře - úbytek, opotřebení atd.

Pokud bude zima tak jako vloni, tak ojetí bude dost velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Barum Polaris 2, 205-55-16 H a na sněhu nic moc. Teď jsem koupil ty Dunlop SP Winter Sport M3 cena 2 600/ks.

Ta cena se zdála dost dobrá včetně přezutí a vyvážení a umytí.

Nabízel my NOKIAN a HANKOOK. Když jsem říkal, že jezdím víc delší cesty a dálnici. Tak my nabídl, že lepší budou ty DUNLOP.

Zatím se chovají dobře, jsou tiché a až na sněhu se uvidí.

Když se podíváme na testy, tak asi každé z výše psaných nebudou špatné a tak jak psal "RASS" uvidíme na jaře - úbytek, opotřebení atd.

Pokud bude zima tak jako vloni, tak ojetí bude dost velké.

Myslím, že budeš s Dunlopy spokojen, jsou to opravdu kvalitní pneu.Ojetí u zimních gum je bohužel vždy dost velké-je to daň za vyšší bezpečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem obul Goodyeary UG7+, ale 15-ky ty zase pro změnu dopadly v testech 15-tek nejlíp. Je to zajímavý, že v testech 205/55R16 byly až nějaký pátý. :kuk:

Tak na ty v 15-kách jsem vsadil taky a maximální spokojenost..možná je znát, že už je to jiný profil a chová se ta guma trošičku jinak..kdo ví, a nebo ty testy zas dělali jiní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám přezuto od minulého víkendu a asi přesně ve 12, v Ostravě už nám krásně sněží, tak jsem hned vyzkoušel nové Good Year Ultragrip 7+ a můžu říct, že zatím maximální spokojenost, sedí perfektně na sněhu i na namrzlé vozovce, takže max. spokojenost. Předtím jsem měl Dunlop 3D a ty nebyly tak dobré , byly podstatně hlučnější a skvělé na sněhu jinak mi aspoň po prvníchzkušenost good yeary jsou na tom lépe.

Jinak taky přezouvám v garáži a o pneuservisech a dotahování pistolí ? To si raději na autíčku a rád máknu hoďku, hoďku a půl, promáznu lehce i šrouby měděnou pastou atd atd. Jednou jsem zažil po přezouvání píchlé kolo na Slovensku a ten pocit po 10 hodinách jízdy z Chorvatska, když jsem viděl napůl zničení bezpečnostní šroub a představa, že ho strhnu a budu pak odvrtávat nějak na cestě ? Zlatá práce doma v klídku v garáži, co si udělá člověk sám, to za něco stojí.

Ty Good Yeary i Dunlopy jsou oboje kvalitní. Good Yeary jsou tišší, ale dle mého názoru Dunlopy lépe sdí na sněhu. Sám je mám a jsem s nimi max. spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si přispět svými zkušenostmi:

- svoji soukromou OII jsem obul do UG7+ a prozatím se jeví až velmi dobře (na sněhu i ledu super, na mokru a suchu taky dobrý, tiché)

- služební OII je obuta do TS810 - na suchu a mokru dobrý, na sněhu a ledu nic moc

obojí jsou v rozměru 15"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...