Přejít na obsah

venkovní teplota klimatronicu ukazuje bludy


pedky

Doporučené příspěvky

Ahoj :-)))

Pokud opravdu bylo čidlo vyměněno a závada trvá a auto nebylo nějak upravované atd......tak samotný panel klimatroniku.....

Jsem schopný to řešit a případně panel dodat kdyžtak SZ...

No tak to jsem si myslel, ale věřil tomu, že mě to vyjde levněji. Za kolik Kč se dá ten panel pořídit? Já o žádných úpravách nevim, jen byl měněný přední nárazník.

Myslíš že tam se stala nějaká chyba?

Díky za odpověď

Editováno: , autor: pedky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :-)))

Pokud opravdu bylo čidlo vyměněno a závada trvá a auto nebylo nějak upravované atd......tak samotný panel klimatroniku.....

Jsem schopný to řešit a případně panel dodat kdyžtak SZ...

No tak to jsem si myslel, ale věřil tomu, že mě to vyjde levněji. Za kolik Kč se dá ten panel pořídit? Já o žádných úpravách nevim, jen byl měněný přední nárazník.

Myslíš že tam se stala nějaká chyba?

Díky za odpověď

taky záleží jaké bludy ti to píše..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :-)))

Pokud opravdu bylo čidlo vyměněno a závada trvá a auto nebylo nějak upravované atd......tak samotný panel klimatroniku.....

Jsem schopný to řešit a případně panel dodat kdyžtak SZ...

No tak to jsem si myslel, ale věřil tomu, že mě to vyjde levněji. Za kolik Kč se dá ten panel pořídit? Já o žádných úpravách nevim, jen byl měněný přední nárazník.

Myslíš že tam se stala nějaká chyba?

Díky za odpověď

no pokud je měnen nárazník tak asi bude problem tam ...je tam to čidlo:-))))))

ale muže toho být víc........panel se dá sehnat rozumě.....jeden mám i hned a čidlo se dá také odskoušet.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :-)))

Pokud opravdu bylo čidlo vyměněno a závada trvá a auto nebylo nějak upravované atd......tak samotný panel klimatroniku.....

Jsem schopný to řešit a případně panel dodat kdyžtak SZ...

No tak to jsem si myslel, ale věřil tomu, že mě to vyjde levněji. Za kolik Kč se dá ten panel pořídit? Já o žádných úpravách nevim, jen byl měněný přední nárazník.

Myslíš že tam se stala nějaká chyba?

Díky za odpověď

no pokud je měnen nárazník tak asi bude problem tam ...je tam to čidlo:-))))))

ale muže toho být víc........panel se dá sehnat rozumě.....jeden mám i hned a čidlo se dá také odskoušet.........

Ano, náraznik byl měněn, čidlo také / v autorizovaném servisu!/, píše mi to tak o 7 - 10 st.C méně. Bylo mi řečeno, že to je v panelu a je třeba toto vyměnit.

Myslíš že to tak je? Údajná cena panelu vychází kolem 7.tis. Kč. Tak stále nevim, co s tím. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a teplota na panelu klimatroniku ti ukazuje správně ???

No to je ten problém. Teplota na panelu ukazuje stejné venkovní hodnoty jako na displeji u budíků. Ale obě hodnoty jsou tak o 7 - 10 st. C nižší, než skutečně jsou.

hmm jediný co je pro mě divný je to proč ti chce někdo menit budíky

budíky jen zobrazují to co zobrazuje klimatronik

a klimatronik zobrazuje teplotu která je vypočítaná z teplot venkovního čidla a čidla teploty nasávaného vzduchu

jako kontrolu této teorie bych VAGem načetl klimatronik v bloku měřených hodnot navolil kanál 006 a pozoroval hodnoty v poli 2 a 3 měli by být cca stejné pokud je jedna výrazně jiná (špatná) tak je čidlo špatné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a teplota na panelu klimatroniku ti ukazuje správně ???

No to je ten problém. Teplota na panelu ukazuje stejné venkovní hodnoty jako na displeji u budíků. Ale obě hodnoty jsou tak o 7 - 10 st. C nižší, než skutečně jsou.

hmm jediný co je pro mě divný je to proč ti chce někdo menit budíky

budíky jen zobrazují to co zobrazuje klimatronik

a klimatronik zobrazuje teplotu která je vypočítaná z teplot venkovního čidla a čidla teploty nasávaného vzduchu

jako kontrolu této teorie bych VAGem načetl klimatronik v bloku měřených hodnot navolil kanál 006 a pozoroval hodnoty v poli 2 a 3 měli by být cca stejné pokud je jedna výrazně jiná (špatná) tak je čidlo špatné

No jo, ale čidlo pod nárazníkem bylo vyměněno minulý týden a venkovní teplota stále nesouhlasí ani na panelu klima a ani u budíků. A jenž jsem absolutní

laik, nevím co s tím / myslim radu od <Vaša>.

Editováno: , autor: pedky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

climatronic v sobě má ještě jedno čidlo, které je v nasávání topení a ta teplota, která je zobrazována na panelu a budíkách je climatronicem vypočítaná právě z čidla v nasávání topení a z čidla pod nárazníkem, přesně, jak psal Vaša, musíš to napíchnout na diagnostiku a podle těch dvou teplot, které se zobrazují v bloku naměřených hodnot dojdeš k tomu, že je možná čidlo vadné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

climatronic v sobě má ještě jedno čidlo, které je v nasávání topení a ta teplota, která je zobrazována na panelu a budíkách je climatronicem vypočítaná právě z čidla v nasávání topení a z čidla pod nárazníkem, přesně, jak psal Vaša, musíš to napíchnout na diagnostiku a podle těch dvou teplot, které se zobrazují v bloku naměřených hodnot dojdeš k tomu, že je možná čidlo vadné.

Takže musim někam do servisu, kde mají diagnostické zařízení a než udělají výměnu drahých dílů, požádat o diagnostiku. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako kontrolu této teorie bych VAGem načetl klimatronik v bloku měřených hodnot navolil kanál 006 a pozoroval hodnoty v poli 2 a 3 měli by být cca stejné pokud je jedna výrazně jiná (špatná) tak je čidlo špatné

odkud jsi ?

možná s najde někdo z fóra v tvém okolí který ti to zkoukne

postupuj podle postupu co jsem ti napsal a budeš mít jasno

v servise nevím jestli bude ochota, většinou když tam přijde někdo s takovým návodem tak vidí že je někdo chytřejší jak oni a už s principu ti to neudělaj, protože ......................., ........................., ...................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesne jak píše Váša nebo jak jsem psal já......diagnostika je jasná bez toho to nejde...bude to čidlo nebo panel klimatroniku ten to vyhodnocuje a posílá dál informace do štítu......když je jen AC je to zapojené trochu jinak....!!!!

takže bud čidlo,klimatronik, a potom taky to může dělat koroze kabeláže v motorovém prostoru.....a je tam jiný odpor a to bude ta závada když nad tím uvažuji.....:-))))

Mrs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové z fora, moc vam děkuji za rady, a pro Vaši info., auto bylo na diagnostice ve zn. servisu AUTO CB, a tady nevědí co s tím. Údajně zažádali o radu do Škoda auto Ml. Boleslav o technickou pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Závada N E N Í odstraněna. Prý zkontrolovali čidla, panel a stále to nejde. Dal jsem jim Vaši radu a to vůbec nebrali vážně. Tak teď se čeká, co poradí pomazané hlavy z Ml. Boleslavy. Necham se překvapit a když to nezvládnou, zkusím zkontaktovat někoho z fóra, okolí Č. Budějovic, zda to dokáže. Výsledky samozřejmě z v e ř e j n í m .

:skoda:

Editováno: , autor: pedky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, přátelé, kteří se zajímate společně se mnou o mé téma. Vážení, tak v autorizovaném servisu proběhla kontrola na Vagu /nic se neukázalo/, tak i kontrola drátů + proměření odporu vedení /opět se nic nenašlo/, tak servis žádá opět o technickou pomoc výrobce.

ZÁVADA NEODSTRANĚNA !!!

Vážení, prosim, nemáte ještě někdo zkušenost a nemůžete mi prosím nějak pomoci při hledání této zapeklité závady?

Zatím dík a s pozdravem Pedky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak to koukám.......

dokázal bych to řešit....ale praha.....

To mam smulu, ale i takto po netu mi mužeš vnutit myšlenku, co a kde hledat za chybu. Zda by ti to NEVADILO. Jsem vděčný za každou radu,

protože ta závada mně strašně s...... !

Tak zatím děkuji a snad mi daš další nápady, co s tím. ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení kolegové,

tak konečně je závada odstraněna. Jednalo se o závadu čidla ve výparníku topení, které vykazovalo sice min. odchylku při kontrole na VAGU, tak po pracné výměně uvedeného čidla klimatronic začal pracovat jak má.

DĚKUJI Všem za pomoc při rozluštění této závady a přeji hezké prožití vánočních svátků a v příštím roce hodně odjetých kilometrů bez závad!!! -_--_--_--_--_--_--_--_-

Editováno: , autor: pedky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 6 let později...

Neřešil jste náhodou někdo stejný problém? Ukazatel venkoní teploty na climatronicu a přístrojovce ukazuje nesmyslnou hodnotu. Venku je třeba 30 st. a auto po nastartování ukazuje 14st. jak na přístrovce tak climatronicu. Po pár ujetých km se to srovná. Čidlo venkovní tep. v nárazníku vyměněné a problém pořád přetrvává. Závada na VAGU po načtení climatronicu žádná. Díkec za jakékoliv info.

 

EDIT:

Omlouvám se , nevšim jsem si tématu.

 

 

EDIT2:

mam podobny problem. Display Climatronicu mi ukazuje teplotu nizsi o cca 4 C nez je skutecna. Obe cidla (v narazniku i v sani jsou ok - podle VAGu) zkusim to cidlo ve vyparniku. Nevite nekdo cislo toho cidla ?

TAky by me zajimalo.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...