Přejít na obsah

Striekanie plastov


burinkaax

Doporučené příspěvky

Zdarec :-D mam taku otazocku kedze som majitel fabci v tej okliestenej forme vybavy tzn. clasic potreboval by som radu ohladom striekania plastov konkretne vyduchov z kurenia nech trosku presvetlim a zelegantnim interier videl som par borcov co behli do prvej droerii kupili strieborny sprej najlacnejsi a hor sa do prace hura systemom skoncilo to tak ze tyzden to bolo pekne a potom sa to zacalo pluskat. Takze by som cel poradit ohladom spreju aky sprej naco sprej aka znacka aby mi to proste nevyzeralo strasne po tyzdni. A este by som uvital radu ohladom toho ako tie vyuchy vymontujem:-P diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec :-D mam taku otazocku kedze som majitel fabci v tej okliestenej forme vybavy tzn. clasic potreboval by som radu ohladom striekania plastov konkretne vyduchov z kurenia nech trosku presvetlim a zelegantnim interier videl som par borcov co behli do prvej droerii kupili strieborny sprej najlacnejsi a hor sa do prace hura systemom skoncilo to tak ze tyzden to bolo pekne a potom sa to zacalo pluskat. Takze by som cel poradit ohladom spreju aky sprej naco sprej aka znacka aby mi to proste nevyzeralo strasne po tyzdni. A este by som uvital radu ohladom toho ako tie vyuchy vymontujem:-P diky

Pohladaj v instalačných manualoch máš to tam aj s foto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec :-D mam taku otazocku kedze som majitel fabci v tej okliestenej forme vybavy tzn. clasic potreboval by som radu ohladom striekania plastov konkretne vyduchov z kurenia nech trosku presvetlim a zelegantnim interier videl som par borcov co behli do prvej droerii kupili strieborny sprej najlacnejsi a hor sa do prace hura systemom skoncilo to tak ze tyzden to bolo pekne a potom sa to zacalo pluskat. Takze by som cel poradit ohladom spreju aky sprej naco sprej aka znacka aby mi to proste nevyzeralo strasne po tyzdni. A este by som uvital radu ohladom toho ako tie vyuchy vymontujem:-P diky

Pohladaj v instalačných manualoch máš to tam aj s foto!

No nasiel som to tam ale len ako sa tie plasty vyberaju aj to len na octe a skusenosti so striekanom som nenasiel nikde akurat tu striebornu tapetu co daval fesak na klucky.Mimochodom zahliadol som nieco ze aj ty si ju daval na auto co je to za tapetu kde sa to da kupit? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybrať to ide úplne lahko treba to podpáčiť najlepšie nejakým plastovým kolíkom vytiahnuť.Ide to dosť ztuha netreba sa toho báť. :palec2:

Tú tapetu som kúpil v obyčajnom papiernictve má akoby taký jemný raster.Treba sa len poobzerať! :)

Tak drz palce nex nieco neodfaklim zajtra idem na to :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyduchy podpacis a pohoda vyberies, mne pripadaju stiekane vyduchy nevkusne.

nikdy to podla mna dobre nenastriekas, lebo tie lamely poriadne nenastriekas, kazdu lamelu by bolo treba vybrat a pekne nastriekat zo vsetkych stran a poskladat. a ta lamela v tom lozku na tom vystupku sa bude urcite olupavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyduchy podpacis a pohoda vyberies, mne pripadaju stiekane vyduchy nevkusne.

nikdy to podla mna dobre nenastriekas, lebo tie lamely poriadne nenastriekas, kazdu lamelu by bolo treba vybrat a pekne nastriekat zo vsetkych stran a poskladat. a ta lamela v tom lozku na tom vystupku sa bude urcite olupavat.

Lamely nechcem striekat iba ramik :-D nex to trosken decent vyzera nastriekat lamely hej to je nevkus alebo skor saskaren ako nieco elegantne.Nasiel som jeden fajn sprej chromovy a jeden kamos lakirnik mi dal naky sprej s ktorym treba najprv postriekat plast ten ho neako vraj jemne rozlepta a potom sa dava sprej. Ale ved uvidim zajtra sa chystam na klucky a ak sa mi vydaria vyduchy hodim sem nake foto :-P

Editováno: , autor: burinkaax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyduchy podpacis a pohoda vyberies, mne pripadaju stiekane vyduchy nevkusne.

nikdy to podla mna dobre nenastriekas, lebo tie lamely poriadne nenastriekas, kazdu lamelu by bolo treba vybrat a pekne nastriekat zo vsetkych stran a poskladat. a ta lamela v tom lozku na tom vystupku sa bude urcite olupavat.

Lamely nechcem striekat iba ramik :-D nex to trosken decent vyzera nastriekat lamely hej to je nevkus alebo skor saskaren ako nieco elegantne.Nasiel som jeden fajn sprej chromovy a jeden kamos lakirnik mi dal naky sprej s ktorym treba najprv postriekat plast ten ho neako vraj jemne rozlepta a potom sa dava sprej. Ale ved uvidim zajtra sa chystam na klucky a ak sa mi vydaria vyduchy hodim sem nake foto :-P

Chromovým sprayem to nestříkej,bude se Ti velmi odrážet v oknech a navíc,pokud jsi nesehnal nějaký zázračný,jsou velmi náchylné na ohmat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO tak já to stříkal normálním stříbrným sprejem nějak za 110Kč piksla, a pak to přestříkal bezbarvým matným lakem, protože jsem chtěl aby to mělo vzhled trošku jako hliník. Na výdechech se to celkem povedlo ale na kliščkách se to uhladilo takže je to lesklé ale je to v pohodě. že by puchýře nebo se to loupalo tak to vůbec ani když to stálo na slunci a nebo když do toho někdo rýpnul tak je tam spíš rýha ale že by se to louplo tak to nehrozí. Chce to jen použít základ na plasty a teprve pak to stříkat. A navíc co se týče výdechů tak tam byla nějaká pogumovaná vrstva tak tu jsem musel ošmirglovat, protože po nastříkání základem na plasty stejně částečně odejde sama.

Co se týče vyndání výdechů je to přesně jako v servisním manuálu. Mě se osvědčily rozebrané plastové kolíčky na prádlo. Plast o plast se nedře a když jo tak jen málo takže v pohodě. stačí to podebrat a pak zastrčit kolíček až dovnitř v místě jak je v manuálu a tam zmáčknout takovou kovovou pojistku a pak to jde. jediný problem my dělal výdech u spolujezdce kde jsem to musel dvěma kolíkama podebrat nechat je tam a pak pomalu opatrně vykyvlat ven.

Myslím že stačí trošku pohledat na foru a návadů tu bylo milion. Jinam mám stříbrnou barvu a v létě je pravda že se to trošku odráží ve sklech, ale nedokážu si tam představit něco jiného než stříbrnou. Teď když vidím fabii která to nemá tak je to jak bez ruky prostě si na to člověk zvykne. Jinak je zajímavé že v nové fabii a roomsteru to dělají od víroby takže na tom něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyduchy podpacis a pohoda vyberies, mne pripadaju stiekane vyduchy nevkusne.

nikdy to podla mna dobre nenastriekas, lebo tie lamely poriadne nenastriekas, kazdu lamelu by bolo treba vybrat a pekne nastriekat zo vsetkych stran a poskladat. a ta lamela v tom lozku na tom vystupku sa bude urcite olupavat.

Lamely nechcem striekat iba ramik :-D nex to trosken decent vyzera nastriekat lamely hej to je nevkus alebo skor saskaren ako nieco elegantne.Nasiel som jeden fajn sprej chromovy a jeden kamos lakirnik mi dal naky sprej s ktorym treba najprv postriekat plast ten ho neako vraj jemne rozlepta a potom sa dava sprej. Ale ved uvidim zajtra sa chystam na klucky a ak sa mi vydaria vyduchy hodim sem nake foto :-P

Chromovým sprayem to nestříkej,bude se Ti velmi odrážet v oknech a navíc,pokud jsi nesehnal nějaký zázračný,jsou velmi náchylné na ohmat.

No takze to mam potvrdene aj od niekoho skuseneho:-D kamosi mi to vraveli akosi som im necel verit :palec2: dik za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO tak já to stříkal normálním stříbrným sprejem nějak za 110Kč piksla, a pak to přestříkal bezbarvým matným lakem, protože jsem chtěl aby to mělo vzhled trošku jako hliník. Na výdechech se to celkem povedlo ale na kliščkách se to uhladilo takže je to lesklé ale je to v pohodě. že by puchýře nebo se to loupalo tak to vůbec ani když to stálo na slunci a nebo když do toho někdo rýpnul tak je tam spíš rýha ale že by se to louplo tak to nehrozí. Chce to jen použít základ na plasty a teprve pak to stříkat. A navíc co se týče výdechů tak tam byla nějaká pogumovaná vrstva tak tu jsem musel ošmirglovat, protože po nastříkání základem na plasty stejně částečně odejde sama.

Co se týče vyndání výdechů je to přesně jako v servisním manuálu. Mě se osvědčily rozebrané plastové kolíčky na prádlo. Plast o plast se nedře a když jo tak jen málo takže v pohodě. stačí to podebrat a pak zastrčit kolíček až dovnitř v místě jak je v manuálu a tam zmáčknout takovou kovovou pojistku a pak to jde. jediný problem my dělal výdech u spolujezdce kde jsem to musel dvěma kolíkama podebrat nechat je tam a pak pomalu opatrně vykyvlat ven.

Myslím že stačí trošku pohledat na foru a návadů tu bylo milion. Jinam mám stříbrnou barvu a v létě je pravda že se to trošku odráží ve sklech, ale nedokážu si tam představit něco jiného než stříbrnou. Teď když vidím fabii která to nemá tak je to jak bez ruky prostě si na to člověk zvykne. Jinak je zajímavé že v nové fabii a roomsteru to dělají od víroby takže na tom něco bude.

Diky moc :-D tiez si myslim ze ta strieborna to predsa spravi zivsim krajsim elegantnejsim :-P na lak by som zabudol :-D

Editováno: , autor: burinkaax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a laku minimálně tři vrstvy to je to hlavní co chrání samotnou barvu já ho spotřeboval skoro dvakrát tolik co barvy a vyplatilo se. Jo a stříkat jen rámečky to je lepší pak je tam kombinace černé a barvy takže to vynikne. Ale bacha na to já že stříknu jen ofuky, pak pokracoval na kličky, středový tunel ale naštěstí jsem se už sklidnil protože na tunelu je to vzadu děsně okopané alenaštěstí je tam tma a je to dole tak to nejde tak vidět. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a laku minimálně tři vrstvy to je to hlavní co chrání samotnou barvu já ho spotřeboval skoro dvakrát tolik co barvy a vyplatilo se. Jo a stříkat jen rámečky to je lepší pak je tam kombinace černé a barvy takže to vynikne. Ale bacha na to já že stříknu jen ofuky, pak pokracoval na kličky, středový tunel ale naštěstí jsem se už sklidnil protože na tunelu je to vzadu děsně okopané alenaštěstí je tam tma a je to dole tak to nejde tak vidět. :-)

Este taky dementny dotaz mozno. Mozes mi napisat presne znacku co je to ten zaklad na plasty nech si viem presne pytat v obxode co cem :-D A dlsia blba otazka sprej aj lak si mam tiez pytat na plasty?:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No značku ti přesně neřeknu jedině až bych se kouknul doma. Ale to před stříkáním se jmenuje základ na plasty a jeden jsem měl přímo se znakem škodovky a druhý ani nevím co to bylo jestly motip nebo něco tak ... no a brava normální myslím že je to univerzál na všechno ale jak říkám kouknu se doma. Jinak ještě je tu další problem pokud chceš aby jsi to měl po stříkání lesklé tak by bylo asi ještě potřeba použít plnič. Je to taky ve spreji je to taková bílá sranda kterou to nastříkáš a pak musí zabrousit pod vodou nejjemnějším smyrkovím papírem aby jsi po nastříkání dosáhnul ideální rovné plochy. Pokud to budeš stříkat bez něj tak ti barva i lak okopírují přesně povrch plastu který není ideálně rovný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a ještě poslední příspěvek a můžeme tohle 100x omílané téma uzavřít tady si pročti tohle klik

a nebo použij hledat a zadej lakování plastů a najdeš tam hromadu odkazů stačí jen číst možná je to sice z jiných aut ale základ je stejný.

Editováno: , autor: dubman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim...ja sem si nastrikal ramecky kolem ventilace bilou barvou, nechtel sem to leskly, tak sem nedaval ani lak...navic nikdy pred tim sem nic nestrikal, tak sem zkousel nejdrive nejaky kus plastu, nejdrive sem to odmastil redidlem,pak sem to nastrikal zakladem na barvy a pak uz spoustu tenkych vrstev bilou...nakonec sem to vzal tim lakem a ono to jakoby popraskalo a vytvorily se na tom takove vrasky, tak sem samotne ramecky lakem radsi nestrikal...a mam z toho rozpacite pocity...strikal sem vsechny ramecky kolem tech ventilaci...nejlepe se mi povedl ten prostredni-nejvetsi, ten je hladky a krasny, pak jeden se mi malinko jakoby zvlnil, a druhy je docela v pohode..nejhur dopadly takovy ty svisly listicky kolem radia...ty se mi uplne zkrabatily...nevim v cem sem udelal chybu , ale stve me to...kdyz se divam do auta z venku, tak je to hezky, ale kdyz se kouknu detailneji, tak me to stve...

takze nejradeji bych to mel nenastrikane jako driv...nevite, jestli se ty plasty daji koupit?

Editováno: , autor: Draajea
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim...ja sem si nastrikal ramecky kolem ventilace bilou barvou, nechtel sem to leskly, tak sem nedaval ani lak...navic nikdy pred tim sem nic nestrikal, tak sem zkousel nejdrive nejaky kus plastu, nejdrive sem to odmastil redidlem,pak sem to nastrikal zakladem na barvy a pak uz spoustu tenkych vrstev bilou...nakonec sem to vzal tim lakem a ono to jakoby popraskalo a vytvorily se na tom takove vrasky, tak sem samotne ramecky lakem radsi nestrikal...a mam z toho rozpacite pocity...strikal sem vsechny ramecky kolem tech ventilaci...nejlepe se mi povedl ten prostredni-nejvetsi, ten je hladky a krasny, pak jeden se mi malinko jakoby zvlnil, a druhy je docela v pohode..nejhur dopadly takovy ty svisly listicky kolem radia...ty se mi uplne zkrabatily...nevim v cem sem udelal chybu , ale stve me to...kdyz se divam do auta z venku, tak je to hezky, ale kdyz se kouknu detailneji, tak me to stve...

takze nejradeji bych to mel nenastrikane jako driv...nevite, jestli se ty plasty daji koupit?

podla mna si bud pouzil nespravnu farbu - synteticku, alebo si bol netrpezlivy a mastil si tie vrstvy jednu na druhu skor nez to uschlo. Alebo kombinacia. Treba pouzit akrylovu farbu a velku trpezlivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny majitele Fábií,taky jsem se stal majitelem Fabie (Combi r.v.2005 1.2 Htp stříbrná metalíza v základní verzi).Měl bych dotaz:Chci taky nějak zkrášlit interiér,ale tu stříbrnou má skoro každý tak bych chtěl jít do oranžové.Co vy na to? Děkuji za rady

Ked budes mat oranzove potahy a oranzove radio, tak to bude urcite pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som striekal asi pred dvoma mesiacmi. Na fore je kopec slusnych navodov. Vybratie tych ofukov je vecou praxe. Prvy som vyberal asi hodinu a pol, druhy som mal za minutu. Vyberal som to priborovim nozom. Je dostatocne siroky a tenky. S nim to islo dobre. Ale je to boj vybrat, ked ste to este nerobili. Chce to hrubu silu. Je to tam dost natesno.

Pred striekanim potrebujes odstranit to pogumovanie. Smirglom. Potom zaklad na plasty (ja som mal vsetky spreje zn. Motip, je to na Skodovku i ked netvrdim ze su najlepsie, neskusal som ine), plnic - cudo pomocou ktoreho vyrovnas nerovnosti ak ho smirglujes pod vodou jemnym brus. papierom - dnes uz by som sa s tym nebabral, chromovu farbu - neodporucam, dajte radsej striebornu a na vrch bezfarebny lak.

Nic sa mi neodraza, ale s tou chromovou farbou bol velky problem. Vyrobca udava ze sa neda prekryt bezbarvim lakom a je dost oteruvzdorna. Prelakovat bezfarebnym lakom to nebol problem. Ale hlavne nejako mi pocas striekania poslednej vrstvy chromu zacal sprej striekat nieco medzi penou a pavucinou, co sa nalepilo na vsetky plasty (mal som ich vedla seba), tak som musel vsetko davat dole a postup opakovat odznova. V predajni mi ho vymenili za novy a vsetko OK. Ale zanedbal som lakovanie bezfarebnym lakom - po peripetiach s chromom a dal som tam len jednu vrstvu, co je malo, ale drzi to tam...

Odporucam, ale striebornu, nie chrom. Je lacnejsia a efekt je uplne ten isty. A hlavne strieborna je odolnejsia voci oteru.

Za rady ako lakovat dakujem uzivatelovi Lukys.z

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...