Přejít na obsah

Záruka ?!


Petrando

Doporučené příspěvky

Mam auto stare rok a pul, dovezene z DE, auto ma servisni knizku a vse co se ma resit, jsem resil u autorizovaneho servisu ve Vsetine. Dneska mi pri nahlaseni spatneho loziska na prednim kole suse oznamili, ze aut, ktere byly dovezene z DE se zarucni servis netyka a opravu budu platit celou. Prece kdyz si ja koupim auto, ktere ma zaruku, tak tim o tu zaruku neprijdu, nebo ano? Prijde mi to zvlastni. Nema nekdo nejakou smernici jak se postupuje? U dovezenych aut? Diky

Editováno: , autor: Petrando
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se tedy dozvedel, ze skodovka jako takova se mnou neuzavrela zadnou smlouvu ve smyslu prodeje auta a tim padem i kdyz budu dodrzovat servisni prohlidky a platit za ne autorizovanemu servisu neni povinna mi zadnou zaruku drzet. Tu mi ma drzet prodejce auta, nebo v pripade, ze si dovezu auto ze zahranici sam, tak svaty Petr. Pokud mi to odmitne opravit prodejce, nebo svaty Petr, mam defacto smulu. A nenadelam nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se tedy dozvedel, ze skodovka jako takova se mnou neuzavrela zadnou smlouvu ve smyslu prodeje auta a tim padem i kdyz budu dodrzovat servisni prohlidky a platit za ne autorizovanemu servisu neni povinna mi zadnou zaruku drzet. Tu mi ma drzet prodejce auta, nebo v pripade, ze si dovezu auto ze zahranici sam, tak svaty Petr. Pokud mi to odmitne opravit prodejce, nebo svaty Petr, mam defacto smulu. A nenadelam nic.

Mám auto taky dovezené z DE a se záručními opravami nebyl problém.. Maximálně by mohlo jít o jakési nepsané pravidlo, že servis, který auto prodá, by se o něj měl i po dobu záruky starat..spíš ale proto, aby si servisy vzájemně nelezly do zelí..ale není to rozhodně ničím podložené a pokud serozhodneš změnit i v záruční době servis, je to jen na tobě. navíc nikde není psané, že vozidlo v záruce nemůže změnit majitele a už vůbec nikde nestojí, že ZMĚNOU VLASTNÍKA KONČÍ ZÁRUKA. Před naším vstupem do unie byla praxe s dovezenými vozidly taková, že platila pouze půlroční záruka od dovozce vozidla, bez ohledu na stáří vozu..tyto lhůty platí všeobecně..ale po vstupu do unie platí záruka garantovaná výrobcem po celém území unie. Se mnou taky škodovka neuzavřela žádnou smlouvu..ale jde o to, že negarantuje záruku mně, ale na vozidlo, což je rozdíl..a to bez ohledu na to, jestli ho vlastní Petr nebo Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se tedy dozvedel, ze skodovka jako takova se mnou neuzavrela zadnou smlouvu ve smyslu prodeje auta a tim padem i kdyz budu dodrzovat servisni prohlidky a platit za ne autorizovanemu servisu neni povinna mi zadnou zaruku drzet. Tu mi ma drzet prodejce auta, nebo v pripade, ze si dovezu auto ze zahranici sam, tak svaty Petr. Pokud mi to odmitne opravit prodejce, nebo svaty Petr, mam defacto smulu. A nenadelam nic.

Mám auto taky dovezené z DE a se záručními opravami nebyl problém.. Maximálně by mohlo jít o jakési nepsané pravidlo, že servis, který auto prodá, by se o něj měl i po dobu záruky starat..spíš ale proto, aby si servisy vzájemně nelezly do zelí..ale není to rozhodně ničím podložené a pokud serozhodneš změnit i v záruční době servis, je to jen na tobě. navíc nikde není psané, že vozidlo v záruce nemůže změnit majitele a už vůbec nikde nestojí, že ZMĚNOU VLASTNÍKA KONČÍ ZÁRUKA. Před naším vstupem do unie byla praxe s dovezenými vozidly taková, že platila pouze půlroční záruka od dovozce vozidla, bez ohledu na stáří vozu..tyto lhůty platí všeobecně..ale po vstupu do unie platí záruka garantovaná výrobcem po celém území unie. Se mnou taky škodovka neuzavřela žádnou smlouvu..ale jde o to, že negarantuje záruku mně, ale na vozidlo, což je rozdíl..a to bez ohledu na to, jestli ho vlastní Petr nebo Pavel.

Vim o dvou koktach,naj 5tis dovezene i Francie a u nas pak byla plna zaruka,osobne jsem ve skode reklamoval par veci,nic nerikali,jen chteli servisku a overovali neco v databazi,byl to 1maj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem hovoril s technikem z oddeleni pece o zakazniky (326 811 111) kde me potvrdil ceho jsem se desil, tedy ze na ojety vuz se NEVZTAHUJE 2-leta zaruka. Skodovka poskytuje 2-letou zaruku jen na nove vozy prvnim majitelum. Tak to i definuje v servisní knížce. Na ojete vozy - i v tomto pripade - se vztahuji jine zaruky. Tedy jen pul roku od prodejce. Pokud vam servis zaruku uzna, je to jen na jeho vuli, ale muze s tim mit problemy ze strany Auto Skoda.

Editováno: , autor: Petrando
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem hovoril s technikem z oddeleni pece o zakazniky (326 811 111) kde me potvrdil ceho jsem se desil, tedy ze na ojety vuz se NEVZTAHUJE 2-leta zaruka. Skodovka poskytuje 2-letou zaruku jen na nove vozy prvnim majitelum. Tak to i definuje v servisní knížce. Na ojete vozy - i v tomto pripade - se vztahuji jine zaruky. Tedy jen pul roku od prodejce. Pokud vam servis zaruku uzna, je to jen na jeho vuli, ale muze s tim mit problemy ze strany Auto Skoda.

tak to nevim, nikdy jsem se ještě nesetkal s tim že by mi u dovozu nechteli uznat záruku, když byla všechna razítka v servisce a serviska samozřejmě originál, nehledě na to, že sem ted dostal i papír, kde mi potvrzujou záruku na auto

Editováno: , autor: Nexus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodně je to o lidech v servise, pokud chytneš dobrého přijímacího technika tak s reklamací není problém, ale taky mi říkal, že záruka se vztahuje pouze na prvního majitele. Ale jak říkám, vše je na domluvě a dobrý servis by to měl vzít. Oni si to pak vyřizují s Mladou Boleslaví, takže dokud nepadna kosa na kámen tam, tak ni problem. Pro ně jsou to taky penízky navíc. Pak totiž by nebyl důvod jezdit do jejich servisů ani na garanční prohlídky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem hovoril s technikem z oddeleni pece o zakazniky (326 811 111) kde me potvrdil ceho jsem se desil, tedy ze na ojety vuz se NEVZTAHUJE 2-leta zaruka. Skodovka poskytuje 2-letou zaruku jen na nove vozy prvnim majitelum. Tak to i definuje v servisní knížce. Na ojete vozy - i v tomto pripade - se vztahuji jine zaruky. Tedy jen pul roku od prodejce. Pokud vam servis zaruku uzna, je to jen na jeho vuli, ale muze s tim mit problemy ze strany Auto Skoda.

Tak k tomu osobní zkušenost..dva dny před koncem záruky jsem reklamoval Stream..auto dovezené, jsem 1.majitel v Čechách, jinak druhý.. Rádio šlo na posouzení do Bolky, podle VINu je auto původně prodané v SRN, to je ve škodovce součástí "rodného listu" auta. Přesto záruku bez problémů uznaly..nešlo o dobrou vůli servisu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jste mně normálně donutili skočit do garáže a servisku si pročíst.. Sice mám origo německou, která mi dál běží i v Čechách, nicméně jsem si jen tak pro kontrolu některých termínů pořídil i českou verzi.. Takže v kapitole ZÁRUČNÍ LIST NA NOVÉ VOZY ŠKODA se praví o jakémsi kupujícím, o převzetí vozidla kupujícím. To je ten základní vztah, který pouze definuje, že záruka začíná běžet dnem převzetí vozidla PRVNÍM kupujícím. Dál je to pak zajímavějším

..stojí tam: Případný převod či přechod vlastnického práva k vozu, Škoda Originálnímu dílu nebo Škoda Originálnímu příslušenství nemá na platnost záruky vliv, pokud nabyvatelem i každým předchozím vlastníkem bylysplněny veškeré podmínky stanovené v tomto Záručním listu (zejména pravidelné záruční prohlídky) .

To myslím nepotřebuje další komentář a myslím, že tím je to možné pokládat za ujasněné a pokud někdo říká a tvrdí, že ta záruka neplatí, tak prostě kecá..

Další odstavec pak praví: Poskytnutím záruky podle tohoto Záručního listu nejsou dotčena práva kupujícího, která se ke koupi věci váží podle zvláštních předpisů. Teprve tady bych to viděl jen jako upozornění na skutečnost, že i v případě koupě např 10 let starého auta má kupující nárok na půl roční záruku (tuším Občanský zákoník).

Pokud se tedy v Boleslavi nebo v nějakém servisu odkazuje na servisní knížku, bylo by fajn, kdyby ji aspoň znal.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také mě to potkalo, dovezl jsem si z Německa OII 1,5r. starou v domění, že nebude problém s pokračováním záruky, navíc ze země v EU do EU, sám Škoda prodejce v Německu neviděl problém. Když jsem asi po měsíci vyrazil na první reklamaci s orig.servisní knížkou řádně potvrzenou tak mě přijímací technik Auto Brejla vyvedl z omylu, že záruka jen na 1.majitele a pokud bych jako další chtěl pokračovat musí být splněno několik podmínek, jedna z nich byla originální předávací protokol auta ofic.přeložený do našeho jazyka, písemný souhlas původního majitele s převodem na mě - opět s překladem a ještě něco - už si přesně nevzpomenu. Tak jsem schválně zajel jinam - tam kde mám "slušné" vztahy a po předložení servisky opraveno bez problému, akorát mě říkal, že pokud by byla oprava přes 10tis. tak se to posílá na posouzení do bolky a může se stát, že se budou cukat. Při cestě na poradu do Ostravy jsem se zastavil v Autodružstvu F-M abych znal pro případ potřeby jejich postoj (občas tam jezdím na servis) a tam mi reklamační technik sdělil přesně to samé co Brejla, oháněl se navíc "oficiálním postojem" bolky. Tak jsem nabyl pocit, že to tak je, navíc jsem to už měl vyřešené a nic tak zásadního se mi ve zbývající záruce nepřihodilo, tak jsem se nahádal. Otázkou je, kdybych za pár let řešil nějaký problém se zárukou na karosérii jak dopadnu. Nicméně pokud příště pojedu pro káru, budu zase o něco chytřejší. Ale jěště mě napadlo zeptat se NEXUSE, ten co chvíli prodává nějaký dovoz, třeba ví vo co go. Jó a ještě s tím dovozem mě pobavila "bába" na TÜV, když jsem vyřizoval převozky, tak se otočila ke kolegyni se slovy: Oni jsou v unii?

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně je znění v servisce jasné..podmínkou jsou pro Bolku hlavně řádné servisní prohlídky. pokud si to nějaký technik někde vykládá jinak, tak je to prostě jen smůla, že se narazilo na aktivního pitomce, který si dělá svoje pravidla a je papežštější než papež.

Pokud takovou záruku někde neuznali, tak je to podle mně jen smůla na pitomce, nic víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z právního hlediska má Boleslav pravdu,dvouletá záruka na vůz padá s prodejem třetí osobě.Jen se o tom dostatečně nevědělo.Je to jen na garančních technicích,jak se k tomu postaví.A věřte,že bude hůř.Co doposud šlo,už jen tak lehce nepůjde.A pokud to půjde,tak se může stát,že veškeré náklady ponese servis.A příště už to neudělá.Propojení ON-LINE servisů a prodejen poskytuje Boleslavi mnoho informací o autu co kde a jak....Takže..........budou opatrní.Ale taky se můžete této situaci vyhnout,pokud budete mít s prodejem auta vystavenou plnou moc od majitele auta k provádění oprav v rámci záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké právní stanovisko škodovky? A servisní knížka je tedy jen bezcenný cár papíru? Nebo právě vyjadřuje stanovisko škodovky..právě při prodeji další osobě hovoří opravdu celkem jasně..nepadá s prodejem třetí osobě a podmínkou pro pokračování je plnění podmínek daných v servisce, zejména pak provádění servisních prohlídek (o žádném zmocňování ani zmínka) a pokud by přišlo na lámání chleba, tak to ani zákazník ani servis neprojede..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojím se,že projede...

A z jakého důvodu? Kde má škodovka nějaké právní stanovisko..podle mně je právě obsažené v tom konkrétním záručním listu, kde přesně a jasně stanovuje podmínky, za jakých záruky poskytuje..a pokud toto své ustanovení poruší, tak asi projede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...