Přejít na obsah

Nové benzíny ÖMV Carrera


misom

Doporučené příspěvky

Co hovorite na novinku omv carrera?

Ako Vam moze 95 oktanovy carrera zvysit vykon oproti obycajnej 95-ke. Podla mna je to zase dalsia kravina ako oblbnut ludi. fuck

šak je to tam jasne napísané: "Vyvinuli sme nový OMV Carrera 95 vysokokvalitný benzín, a OMV Carrera 100 ktorý dodá vášmu autu ešte vačší výkon"

Takže nie 95 ale 100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co hovorite na novinku omv carrera?

Ako Vam moze 95 oktanovy carrera zvysit vykon oproti obycajnej 95-ke. Podla mna je to zase dalsia kravina ako oblbnut ludi. fuck

šak je to tam jasne napísané: "Vyvinuli sme nový OMV Carrera 95 vysokokvalitný benzín, a OMV Carrera 100 ktorý dodá vášmu autu ešte vačší výkon"

Takže nie 95 ale 100

Aha ale aj tak to je pi*ovina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co hovorite na novinku omv carrera?

Ako Vam moze 95 oktanovy carrera zvysit vykon oproti obycajnej 95-ke. Podla mna je to zase dalsia kravina ako oblbnut ludi. fuck

šak je to tam jasne napísané: "Vyvinuli sme nový OMV Carrera 95 vysokokvalitný benzín, a OMV Carrera 100 ktorý dodá vášmu autu ešte vačší výkon"

Takže nie 95 ale 100

Aha ale aj tak to je pi*ovina

Za CD to stojí, ne :p?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co hovorite na novinku omv carrera?

Ako Vam moze 95 oktanovy carrera zvysit vykon oproti obycajnej 95-ke. Podla mna je to zase dalsia kravina ako oblbnut ludi. fuck

šak je to tam jasne napísané: "Vyvinuli sme nový OMV Carrera 95 vysokokvalitný benzín, a OMV Carrera 100 ktorý dodá vášmu autu ešte vačší výkon"

Takže nie 95 ale 100

Aha ale aj tak to je pi*ovina

Za CD to stojí, ne :p?

Ani za to CD to nestojí lol laciný a profláklý reklamní trik, snaha

konkurovat přímo jiným prodejcům (SHELL a V Pover).

Pokuď to nebude stát jako běžný NATURAL, pak nemá smysl se tím zabývat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citujem zo stranok omv:

"OMV Carrera 95 je nový vysokokvalitný benzín. Nová, vylepšená aditivácia má detergentný účinok, ktorý čistí a chráni motor. Použité aditívum chráni systém dávkovania pohonnej hmoty pred koróziou. Okrem toho je vďaka nemu motor chránený aj pred oxidáciou, vďaka čomu sa predlžuje jeho životnosť.

OMV Carrera 100 je najlepší benzín pre vyšší výkon, ktorý v súčasnosti OMV ponúka. Je vyvinutý pre tých, ktorí chcú z motora svojho auta dostať čo najviac. Umožňuje využívať celú kapacitu motora, čím motor dosahuje väčšiu akceleráciu. Benzín OMV Carrera 100 optimalizuje výkon motora pri stúpaniach, na diaľnici a pri jazde v meste. Použité aditívum chráni a čistí motor a predlžuje jeho životný cyklus."

ak je to tak ako pisu, potom okrem lepsieho tahu motora ma carrera ochranne ucinky na motor co je mozno pre mnohych motoristov dolezitejsie ako zvysenie vykonu, na druhu stranu podla clanku ktory bol uverejneny v moto prilohe dennika pravda ma to vyznam len pri novych motoroch kde este nezacala karbonizacia. Dovod je prosty - tieto benziny neodstranuju neziaduci karbon, len zabranuju jeho usadzovaniu na motore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citujem zo stranok omv:

"OMV Carrera 95 je nový vysokokvalitný benzín. Nová, vylepšená aditivácia má detergentný účinok, ktorý čistí a chráni motor. Použité aditívum chráni systém dávkovania pohonnej hmoty pred koróziou. Okrem toho je vďaka nemu motor chránený aj pred oxidáciou, vďaka čomu sa predlžuje jeho životnosť.

OMV Carrera 100 je najlepší benzín pre vyšší výkon, ktorý v súčasnosti OMV ponúka. Je vyvinutý pre tých, ktorí chcú z motora svojho auta dostať čo najviac. Umožňuje využívať celú kapacitu motora, čím motor dosahuje väčšiu akceleráciu. Benzín OMV Carrera 100 optimalizuje výkon motora pri stúpaniach, na diaľnici a pri jazde v meste. Použité aditívum chráni a čistí motor a predlžuje jeho životný cyklus."

ak je to tak ako pisu, potom okrem lepsieho tahu motora ma carrera ochranne ucinky na motor co je mozno pre mnohych motoristov dolezitejsie ako zvysenie vykonu, na druhu stranu podla clanku ktory bol uverejneny v moto prilohe dennika pravda ma to vyznam len pri novych motoroch kde este nezacala karbonizacia. Dovod je prosty - tieto benziny neodstranuju neziaduci karbon, len zabranuju jeho usadzovaniu na motore.

To jsou "pravý, nefalšovaný kecy" lol I tak tomu zlrátka nelze prostě věřit (podle mě).

Žádný "čistící" účinek bych v tomto palivu nehledal, protože naopak nesmí toto palivo

poškodit motor a zároveň se musí vejít do přísných limitů ohledně zatížení životního prostředí

(množství vyprodukovaných zplodin). Papír snese všechno se říká a také tak toto "nové"

palivo vnímám já ;) Vyhozené peníze, nic víc (a vsaďme se, že bude o 1 Kč dražší než bežný 95 okt. NATURAL)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno keci mozno nie, skus tento clanok:

http://www.tvojepeniaze.sk/polovica-benzin...sk-psporteb_p01

... a tie prisne limity, na papieri urcite... ;)

"Nechcem sa vyjadrovať ku konkrétnemu produktu. Množstvo prísad v zlepšených benzínoch s prísadami je však výrazne nižšie, ako je potrebné na to, aby to malo čistiaci efekt," hovorí Tomáš Neuschl z katedry automobilov, lodí a spaľovacích motorov Slovenskej technickej univerzity. Zlepšené benzíny podľa neho „len" zaistia, že látky, ktoré by sa mohli usádzať, sa neusádzajú. Benzíny s oktánom 95 slovenskému trhu dominujú."

Tak to mě právě napadlo, a o čem píši v příspěvku výše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

tak k tomuto mozem povedat len jedno, ked som carreru zacal tankovat tak bolo citelne zvysenie ani nie vykonu ako skorej pruznosti auta, spotreba sla trochu dole, ale aj na to si clovek velmi rychlo zvykne... ak to bude menej zasierat motor tak budem len rad.... ale carrer 95 vymackala z mojho rapida skoro 190kmh... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od začátku co mám Octu, tak tam dávám jenom Shell V-Power a spokojenost :palec2: . Teď jsem zkusil dát OMV Carrera 100, tak jsem zvědavej jaký bude rozdíl. Zatím žádný hodnocení nemám, protože jsem na něj zatím ujel jen několik km.

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tankuju průběžně do obou aut V Pover 95 - klíčenky samo sbírám :D

Musím říct, že ale nějaký rozdíl jsem poznal jen u Fábky, Oktávce to nějak "nepomohlo".

Takže v tom vidím hlavně nějaký ty čistící účinky..

Chtělo by to srovnání benzínů velkých hráčů - Shell, OMV, Benzina ..

Jinak tankuju u "no name" benzinek klasický 95. 98 se v Brně moc neprodává a dle mě ani nevyplatí..

Tot můj názor, jak bude čas skusím pro srovnání ten od OMV - aby to nebylo OT.

Edit: jinak tento tah od OMV beru jako čistou konkurenci pro Shell, nic víc v tom nevidím.

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl Sieru tak jsem nějaký čas jezdil na no name benzinky, pak jsem začal tankovat V-Power a motor po asi dvou nádržích začel lépe táhnout a akcelerpvat, přestal klepat, spotřeba šla o cca 0,5 - 0,75 litru dolů.

Po dobrých zkušenostech jsem u něj zůstal i u Fabie, nyní jsem, vzhledem k tomu že čekám na novou Smart kartu a nemůžu zatím tankovat body <_<, ze zvědavosti zkusil natankovat Carreru 100 (tankoval jsem cca 42 litrů, cenový rozdíl kolem 20 korun na nádrži )

Po ujetí něco kolem 200 km můžu říct, že něco v té nádrži navíc asi bude, do zhruba 3000 ot. žádná znatelná změna, ale pak asi do 3500 ot dochází ke znatelnějšímu zlepšení zátahu motoru.

Bohužel je to pouze můj názor, třeba zkreslený tím že vím co je v nádrži, nikdo jiný s mým autem nejezdí, aby to mohl nezaujatě posoudit, jestli došlo k nějaké změně nebo ne.

Vím že u mého motoru 100 oktanový benzín žádné zázraky neudělá, ale zvědavost je zvědavost.

Editováno: , autor: Dundee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No,co mám vyzkoušené já,tak kvalita benzínu se opravdu dost liší,ale pochybuju,že to poznáte na těhle autech,spíš jestli nejde jen o pocitovej dojem. Poznáte to až jestli někdo máte třeba našláplou motorku,jako třeba já.Cpal jsem do toho V Power od |Shellu 100Okt,to nejlepší co se prodává,jezdilo to. Kdysi jsem musel vzít no name,okamžitě byl znát citelný pokles výkonu,zhoršený volnoběh,no hrozný. Tak jsem vyjel nádrž a po cestě jsem si řekl,že jí spravím chut a natočil jsem OMW 100 Oktanů (v té době Carrera nebyla) a trádoval jsem to s přítelkou domů. Po pár km se mi začlo zdát,že to nějak upaluje svižněji,tak jsem to pak tady u nás podržel na takový rovince a ve dvou jsem z toho vytáh to co předtím ztěží bez spolujezdce,dokonce i přítelkyně po příjezdu..kolik jsme jeli??? !!!! Laboroval jsem pak ještě se 100okt od benziny a s tím V power,ale nejlíp to fakt frčí na OMW. Takže do motorky točím jedině 100okt OMW,do fábie obyč. 95tku. Co se týče mě, Carrera je reklamní trik. Důležité je Okt číslo,ale když chtete mít někdo lepší pocit,a nemáte hluboko do kapsy,tak proč ne Carrera:-)

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO nevím, všici z toho máte dobrý pocity a dojmy, ale já prostě ne :(

Vrátil jsem se z5 k Shell a jsem spokojenější a mám autíčka lol

Je sice dražší, VP 95 a Carera 100 možná cenově stejně, ale mý Oktě chutná víc ten benzin od Shell (čistá fakta spotřeby nikoliv jestli to líp táhne atd..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal výše, taky jsem vyzkoušel ten OMV Carerra 100 a trošku byl cítit rozdíl oproti Shell V Power 95. Ten OMV měl větší sílu v nízkých otáčkách než ten Shell, ale stejně jsem se vrátil zpět na ten V Power, protože už mám nasbíraných dost bodů a chtěl jsem v tom pokračovat a i proto, že zase takový rozdíl ve výkonu mezi Shell a OMV nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar lidi, benzíny Carrera už tu jsou skoro rok a stále se mi nepodařilo najít nějaké alespoň trochu objektivní hodnocení. Doufal jsem, že tomu nějaký motoristický časopis věnuje článek nebo test ale nic jsem neobjevil. Po internetu jsou roztroušeny úplně protikladné názory, někomu to jede líp, někomu hůř, někomu se spotřeba výrazně zvedla, někomu klesla. Ani já na Carreře 95 nic moc extra nevidím, ale 100 oktanů, to už je jiná :-) ...tak jsem udělal pokus ;-)

Můj pokus s Carrerou 100 mám zdokumentovaný v podobném tématu u nás tady: OMV Carrera 100

Není to nijak důkladný test, nemám k dispozici různé modely/typy aut/motorů, abych mohl přijít s průkaznými výsledky, ale lepší něco než nic :-) ...a jsou tam i názory dalších. Odkazuji na to tady, protože každá informace navíc může pomoci případným zájemcům o tohle palivo se rozhodnout. Faktem je, že mně spotřeba klesla docela dost aniž by to jelo hůř, ale samozřejmě já mám úplně jiný motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tankuju celý rok N98 na Jetu a teď jsem dal plnou VPR z Shellu a po ní Carreru 100 a přijde mi, že to jede pořád stejně dobře! :) možná, že u mě ten rozdíl nebude tak znatelnej, když musím jezdit minimálně na N98... ale zkusím teď tankovat jenom Carreru 100 a uvidíme, jak se to projeví na spotřebě... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vorlajzi Vorlajzi.. tys emigroval od Shellu jo lol to ti teda dlouho nevydrželo :p

Mojí princezně OMV fakt nelahodí :( aji máti si toho všimla, když tam byl benzin od OMV (a to je co říct, o tom odkud je tankováno nevěděla, tak se mě ptala kde sem tankoval naposled na Shell,že tam měli asi nekvalitní benál at tam netankuju)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...