Přejít na obsah

Jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy


omicron

Doporučené příspěvky

Před časem jsem začal shánět (vlastně ihned po pořízení první O2) nějaké kvalitní ostře až jedovatě žluté žárovky do mlhovek.

Jak je známo, jasně žluté světlo o barevné teplotě kolem 2300-2500K, na rozdíl od světla bílého, či bílému se blížícímu, perfektně proniká mlhou, deštěm, či sněhem, neodráží se od něj, a neláme se jako světlo bílé, či modrobílé (HID), a přitom nijak zvláštně neoslňuje protijedoucí jiné řidiče.

Možnosti byly celkem dány, v Evropě to nikdo nedělá (opět jen nějaká šidítka a náhražky), možná někde něco mají Francouzil, ale tam jsem nic nesehnal. Donedávka jsem věděl jen o vynikající oranžově/žluté žárovce do mlhy ve variantě od PIAA ve verzi Ion Crystal, resp. Ion Plasma, bohužel nic z toho není v patici H8, používané v O2, a navíc je také dost drahá. Dělají to jen v podobné patici H11, což je ale silnější provedení žárovky, které by nemusel reflektor snést. Nicméně jsem měl s PIAA velmi dobré zkušenosti z minula (Plasma Blue a spol.), takže bych to v případě existence v patici H8 oželel...

V mé cestě za výměnou H8 žárovek v mlhovkách O2 za pořádné a funkční ostře žluté žárovky do mlhy jsem nakonec objevil jiné obdobné americké žárovky Nokya Hyper Yellow (není to překlep !, s finskou Nokií nic společného, alespoň mě není známo). H8 35/55W Nokya Hyper Yellow 2500K ...je žárovka do všech povětrnostních podmínek, zejména pro noční jízdy ve velmi špatném počasí..., tolik citace výrobce.

Žárovky jsem již objednal via USPS přímo z USA, doufám, že to také brzy dorazí a rychle si to odpracuje nynější mizerné počasí s denními mlhami. Poté dám další info.

Ještě info přímo od výrobce :

NOKYA Hyper Yellow halogen light bulb with JDM premium coating produces high output hyper yellow lighting effect. All weather Yellow color light output for fog lights and high beam headlight use. Great for off-road and night driving use, improves driver awareness and give your car an exotic appearance.

Žárovka Nokya Hyper Yellow :

post-1470-1193145571_thumb.jpg

post-1470-1193145592_thumb.jpg

post-1470-1193145621.jpg

post-1470-1193145745_thumb.jpg

post-1470-1193145837.jpg

post-1470-1193145850.jpg

post-1470-1193155199.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera mě ze Států konečně dorazily via United States Postal Service žluté mlhové H8 žárovky Nokya Hyper Yellow H8 35/55W 2500K.

Rychlost dodání uz USA je docela obdivuhodná, zvláště když vezmu do úvahy, že to posílala federální (státní !) pošta (službou Express Mail), e ne žádná ze známých a rychlých spedičních či kurýrních služeb. Dle tracku to v pondělí večer bylo podáno na poště v L.A., v pátek dopoledne mě to dovezla česká pošta až domů (!).

Žárovky jsem vyměnil dnes současně s již dříve objednanými Osram NightBreaker Maxium Perfomance pro dálková světla v provedení H1. O těch ale na výše uvedeném linku.

Balení žlutých Nokya Hyper Yellow odpovídá přesně tomu, které jsem již dříve tady publikoval, po výměně mohu konstatovat, že myslím splní má očekávání, což samozřejmě ještě musím vyzkoušet v mlze, hustém dešti, či hutém sněžení, a to nejlépe v noci.

Žárovky skutečně svítí hodně žlutě až jantarově žlutě (odpovídá deklarované barevné teplotě 2500K), a evidentně při stejném příkonu dosahují vyššího světelného výkonu, než původní "Škoda" H8. Výrobce udává, že to světelným tokem odpovídá žárovkám s příkonem 55W (H11). Nejsou ( Pozn. Omicron 2/2010 - po cca 3leté zkušenosti na již druhém autě musím konstatovat, že jsou, možná i více) tak ostře až jedovatě žluté jako fenomenální PIAA Ion Yellow, nicméně PIAA je v H8 nedělá, a také cena je zcela jiná.

Žárovky (balení vždy v páru - výměna se doporučuje v páru, jako u PIAA Plasma Blue apod.) stojí na různých on-line motoristických shopech ve Státech kolem 20-27 USD, dají se ale sehnat výrazně, výrazně levněji, i do USD 10 (!) za pár. Takto jsem je nakoupil i já přes eBay, kde je prodávala firma TDA Motorsports na takzvané okamžité aukci bez dražení. Chce si to na eBay hlídat, jsou tam různé nabídky, a vždy to je časově omezené.

Poté stačí disponovat nějakou mezinárodní platební kartou (debet, kredit), např. MC/EC nebo Visa, zaregistrovat se na eBay, zakoupit, a okamžitě zaplatit přes systém PayPal (není třeba se registrovat), přes který eBay automaticky a bezpečně platbu provede. Doprava (takto superrychlá) poté stála kolem USD 30, při větší objednáce se to ale jistě rozpočte.

Ještě omluva za kvalitu obrázků, bylo to foceno narychlo, v dešti a na 2x (vlastní výměna žárovek proběhla v servise).

Vaše komentáře jsou vítány :kol-48:

Porovnání původních (2. snímek) originálních H8, a vyměněných nových Nokya Hyper Yellow (3. snímek) žárovek. Na prvním snímku jsou pro srovnání rozvíceny pouze potkávací xenony. Na 4. snímku je detail pravého xenon reflektoru společně s rozsvícenou mlhovkou, osazenou Nokya Hyper Yellow, a na posledním obrázku je ještě záběr více "od podlahy" :

post-1470-1193492749_thumb.jpg

post-1470-1193492786_thumb.jpg

post-1470-1193492859_thumb.jpg

post-1470-1193492886_thumb.jpg

post-1470-1193493189_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Omicrone,

jako "vždy" si odvedl dokonalou práci, myslím v souvislosti s LEDkama..

Jen mě trochu překvapuje, že Ti přišly žárovky přes US Postal service, protože třeba Oakley využívá jejich služby a do ČR neposílá.. :o

To Mischicka a Jirik.Dc: Takže děkujeme a jen se ptám: Kdo do toho pujdeme? lol Přihlašování přes SZ ať to tu nezas***me OTckama..

Viděl bych uzávěrku do konce měsíce a pak počkáme až najdeme někde na e-bay za dobrou cenu..

Přihlašování přes SZ ať to tu nezas***me OTckama..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Omicrone,

jako "vždy" si odvedl dokonalou práci, myslím v souvislosti s LEDkama..

Jen mě trochu překvapuje, že Ti přišly žárovky přes US Postal service, protože třeba Oakley využívá jejich služby a do ČR neposílá.. :o

To Mischicka a Jirik.Dc: Takže děkujeme a jen se ptám: Kdo do toho pujdeme? lol Přihlašování přes SZ ať to tu nezas***me OTckama..

Viděl bych uzávěrku do konce měsíce a pak počkáme až najdeme někde na e-bay za dobrou cenu..

Přihlašování přes SZ ať to tu nezas***me OTckama..

Díky za kompliment... :wub:

Co se týká US Postal Service, trochu Tvé poznámce nerozumím, je to americká federální pošta, která posílá do celého světa, a to že přes ní někdo do světa posílá, či ne, je problém toho odesílatele a ne té pošty.

Spousta amerických on-line shopů do Evropy neodesílá, a to ať u nich použiješ jakékoliv poštovní či mezinárodní kurýrní služby. Běžně se tak při pročítání jejich odesílacích "Terms" dozvíš, že posílají jen do US a Canady apod. Je to jejich obchodní politika, a ta pošta za to prostě nemůže.

Já to obdržel jejich službou Express Mail, zapojené v mezinárodním sytému EMS, ve kterém je zapojena i Česká pošta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlídač vzkazů ve vlákně se mi teď nějak flákal, ale naštěstí mi to tu neuteklo..ty mlhovky vypadají suprově.. Je nějaké info, jak by to mělo být s životností?

Těžko říci, US autoshopy většinou uvádějí jen standardní US záruku na vráceni do 30 dní, myslím, že se ale není čeho obávat.

Pokud bych vzal ale do úvahy zkušenosti např. s PIAA Plasma Blue, kde jsem do roka a do dne musel většinou měnit (a vždy celý pár - nedá se měnit jen jedna), bylo by to horší, tam ale svítily nonstop v potkávacích světlech, a dle PIAA byly opravdu dost žhavé, což jim na životnosti nepřidalo.

U těchto Nokyí bych ale vzhledem k jejich plánovanému provozu ve funkci pouze mlhových světel byl v klidu.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě jedna věc vztahující se k výměně žárovek, mají nějakou homologaci?

Ptám se proto, že dnes při profesku jsem měl v testu shodou okolností otázku zda je možné měnit barevné spekrtum světel (a-výměno skla, b-výměnou žárovky, c-není) a c bylo správně. nepředpokládám, že by to nějaký příslušník v mlze a chumelení řešil, ale je tam na patici něco vyraženo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptám se proto, že dnes při profesku jsem měl v testu shodou okolností otázku zda je možné měnit barevné spekrtum světel (a-výměno skla, b-výměnou žárovky, c-není) a c bylo správně. nepředpokládám, že by to nějaký příslušník v mlze a chumelení řešil, ale je tam na patici něco vyraženo?

vzhledem k tomu, že se fízlové vyskytuji na silnicích jen za hezkého počasí, tohle bych už vůbec neřešil.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě jedna věc vztahující se k výměně žárovek, mají nějakou homologaci?

Ptám se proto, že dnes při profesku jsem měl v testu shodou okolností otázku zda je možné měnit barevné spekrtum světel (a-výměno skla, b-výměnou žárovky, c-není) a c bylo správně. nepředpokládám, že by to nějaký příslušník v mlze a chumelení řešil, ale je tam na patici něco vyraženo?

- na patice jsem se nedíval, rovnou jsem to strčil do ruky v origo balení mechanikovi v servisu

- vymena zarovek v mlhovkach v O2 je tak narocna, ze si myslim, ze pri nejake kontrole snad ani po tobe nemohou chtit je pro nejakou kontrolu vyndavat...

- jak jiz psal "superfatty", myslim, ze vzhledem k pouziti skutecne za spatneho pocasi to fizl neuvidi (nejsou a nevidej ;) )

- vzhledem k zemi puvodu doufam, ze to je schvalene, nicmene v kazde odborne literature se dozvis, ze takovato barva je pro mlhovky to nejlepsi, pridavne mlhovky pro dodatecnou instalaci se delaji se zlutym sklem - nejsou to zarovky ci svetla pro bezny provoz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě jedna věc vztahující se k výměně žárovek, mají nějakou homologaci?

Ptám se proto, že dnes při profesku jsem měl v testu shodou okolností otázku zda je možné měnit barevné spekrtum světel (a-výměno skla, b-výměnou žárovky, c-není) a c bylo správně. nepředpokládám, že by to nějaký příslušník v mlze a chumelení řešil, ale je tam na patici něco vyraženo?

- na patice jsem se nedíval, rovnou jsem to strčil do ruky v origo balení mechanikovi v servisu

- vymena zarovek v mlhovkach v O2 je tak narocna, ze si myslim, ze pri nejake kontrole snad ani po tobe nemohou chtit je pro nejakou kontrolu vyndavat...

- jak jiz psal "superfatty", myslim, ze vzhledem k pouziti skutecne za spatneho pocasi to fizl neuvidi (nejsou a nevidej ;) )

- vzhledem k zemi puvodu doufam, ze to je schvalene, nicmene v kazde odborne literature se dozvis, ze takovato barva je pro mlhovky to nejlepsi, pridavne mlhovky pro dodatecnou instalaci se delaji se zlutym sklem - nejsou to zarovky ci svetla pro bezny provoz

Vidím to stejně, jen jsem to sem poznamenal pro úplnost.

Jak se tam vůbec ty žárovky mění? Už mě taky napadlo, že sám to asi nedám - po zkušenostech s výměnou celé mlhovky u Fabie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna u normální OII není nijak složitá. Vyndá se krycí mřížka (jen se stlačí prstama mřížky proti sobě) a tam už jsou vidět dva torxy myslím 6-ky. Ty se povolí a mlhovka je venku. Nevím teda jak se dělá tvoje RS-ko. To jsem ještě neviděl rozebraný, ale tohle je fakt jednoduchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě jedna věc vztahující se k výměně žárovek, mají nějakou homologaci?

Ptám se proto, že dnes při profesku jsem měl v testu shodou okolností otázku zda je možné měnit barevné spekrtum světel (a-výměno skla, b-výměnou žárovky, c-není) a c bylo správně. nepředpokládám, že by to nějaký příslušník v mlze a chumelení řešil, ale je tam na patici něco vyraženo?

S vyjímkou mlhovek,tam smíš měnit barvu podle uvážení bílou nebo žlutou selektivní. :palec2:

for Omicron ta barva je nádherná,mám v mlhách Osram Allsesion a to se nedá vůbec srovnat.Jízda v mlze bude asi o poznání příjemnější. :palec2:

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for Omicron ta barva je nádherná,mám v mlhách Osram Allsesion a to se nedá vůbec srovnat.Jízda v mlze bude asi o poznání příjemnější. :palec2:

Dnes jsem jel poprvé pořádně v noci a za hustého deště, zapnul jsem své nové Nokya jedovky, a musím před americkými kapitalisty, a to na rozdíl od "soudruhů z NDR" (o rovněž nových dálkových H1 NightBreakerech píši jinde) smeknout. NightBreakery svítí rovněž dobře a do dálky, očekáváná barva světla ale žádný velký posun nezaznamenala.

Nyní ale již o Nokya Hyper Yellow :

Za prvé, déšť se v xenonech třpytil a způsobuje nepříjemnou světelnou stěnu, to jistě všichni znáte, ale ta žlutá tím tak nádherně proleze, jakoby pod tím deštěm.

Za druhé, tím že jsou ty "žárovky-jedovky" světelně evidentně vydatnější, a mlhovky O2 takové hodně širokorozptylové, je při jejich svitu nádherně a na oko moc příjemně osvětlený celý přední "kvadrant" před autem.

Za třetí, vzhledem k tomu, že ta barva světla je oku docela příjemná, bude to určitě i pro protijedoucí méně agresivní a tak vhodné i do "méně hustých mlh" :)

Za čtvrté, to již jen otázka designu (a očekával jsem to), kombinace svítících modrobílých xenonů a jedovatě žlutých jedovek je oku moc lahodící. To je skutečně ale jen můj vlastní a okrajový dojem...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koho tyhle žárovky zajímají, jukněte sem.

No moc pěkné, na copak dalšího Vás nachytám ? ;)

Dvouvláknové H1 pro denní svícení z AUDI :smich:

Hezky mytus, ale i kdyby to existovalo (ja bych to zas tak nevylucoval), jsem rad, kdyz me ve dne sviti xenony, maji nizky prikon a sviti paradne. Ackoliv pro majitele vozu s klasickymi (a vice energeticky narocnymi) halogeny by to jiste byla zajimava alternativa.

Pokud ta zarovka existuje, a neni to nejaky hoax, bude jiste problem ji sehnat, a pokud ano, aby sis jich hned do zasoby (vzhedem k jeji exoticnosti) poridil vice pro prip. vymenu... :)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...