Přejít na obsah

Jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy


omicron

Doporučené příspěvky

Mám žlté žiarovky v hmlovkách i funkciu corner aktívnu a z môjho pohľadu je to v pohode, viditeľnosť doboku je tá istá ako s obyčajnými žiarovkami. Cez deň mávam pustené len denné svietenie, teda corner nefunguje a zatiaľ som sa s nejakou negatívnou reakciou nestretol, len málo ľudí túto funkciu pozná a v noci mi dosť zákazníkov hovorí, že mi svieti len jedna hmlovka... ;)lol g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

čau docela mě tyto žárovky zaujaly poraďtě kde koupit žluty H1 dík

Pokud by jsi prosel cely tento thread, jiste by jsi se docetl jiz na uvodni strance, kde a jak se daji koupit, staci na to platebni karta a pristup k Internetu... ;)

Pokud je i toto problem, myslim, ze Ti je za nejaky obolus doveze "superfatty".

Pokud najdu podobné ostře žluté žárovky H7, mělo by smysl je tam dát? A co na to předpisy? Nebudou s tím mít policajti problém?

Omlouvam se za pripadnou aroganci (nic ve zlem), ale opravdu Vam nekterym dela tak velky problem si toto vlakno precist cele, nez to tady zacnete zaplevelovat nesmyslnymi otazkami, ktere tady byly mnohokrate zodpovezeny ???

Predpisy ??? Kde jsi prosim delal ridicak, tam jste se nemuseli ucit vyhlasku o provozu vozidel ? V te je jiz asi 100 let jasne napsano, ze mlhova svetle mohou byt zluta ci bila, zejmena ta zluta totiz maji v mlze (desti, snezeni) v podstate jediny smysl, jiz vzhledem k vlnove delce toho zluteho svetla...

Ale i o tom se tady take jiz psalo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, ale já se neptal na mlhová ale potkávací světla (H7). Zajímá mě, jestli už někoho nenapadlo, nebo nevyzkoušel dát H-sedmičky taky ostře žluté. Všude se řeší jen vyšší barevná teplota světla, aby to svítilo bíle nebo do modra jako xenony. Ale co naopak světlo o teplotě 2500 - 2800 K?

Např. tyto

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, ale já se neptal na mlhová ale potkávací světla (H7). Zajímá mě, jestli už někoho nenapadlo, nebo nevyzkoušel dát H-sedmičky taky ostře žluté. Všude se řeší jen vyšší barevná teplota světla, aby to svítilo bíle nebo do modra jako xenony. Ale co naopak světlo o teplotě 2500 - 2800 K?

Např. tyto

Opravdu bych doporucoval lepe cist, jak tady, tak na tom odkazovanem linku. Tam jasne pisou "...Replacement for fog light or styling - Not Recommended for driving lights use...."

Vubec jsi nepsal, ze se zajimas o potkavaci svetla, ale o H7. Jsou auta v US, kde maji H7 i ve fog lights, proto je NOKYA (o ktere se pise prave v tomto threadu) i v nabidce pro H7.

Uz jsem tu psal (i v predchozich prispevcich), ze zlute svetlo je dobre do spatnych povetrnostnich podminek - rozhodne nejsou urceny pro normalni potkavaci ci dokonce dalkova svetla, v beznych podminkych by jsi s nima videl nic moc (zkresluji mj. barvy), na to jsou opravdu lepsi svetla s vyssi barevnou teplotou, blizici se dennimu svetlu, tj. kolem K 5000-6000. To jsou prave HID, neboli cesky "xenony".

Zlute zarovky kdysi meli (snad jeste maji povoleny) predepsany jako hlavni svetla jen snad Frantíci, dnes to neni nikde ani u nas povolene, na co take... Nyni jen jako doplnkova mlhova predni svetla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Oživím tohle téma. Mám nakódované denní svícení přes mlhovky, takře asi není vhodné měnit žárovky za žluté? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky.

Pokud jsem to tedy spravne pochopil - tak si nemyslim, ze s tim bud mit nekdo nejakou zkusenost, uz proto, ze "nahradit" denni svetla mlhovkami neni pripustne.

Mlhova svetla maji zcela jiny svetelny profil, nez denni svetla, takze tezko je zamenovat. Prvni chytry policajt Ti vezme technicak (s nadsazkou) - pokuta te asi nemine. Sviceni mlhovkami je vyhlaskou presne definovano, o jejich pouziti jako dennich svetel tam neni ani slovo.

U O2 FL jsou v jedne "lampe" odlisne reflektory pro mlhovky a pro denni svetla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron jak jsi spokojen po pár letech se žárovkama a jak to svítí???

Absolutni spokojenost!

Mam je jiz na druhem aute (na me puvodni O2, kde jsem je jako prvni daval sviti dodnes), myslim, ze v dane cenove kategorii (ale mozna i absolutne) neexistuje NIC lepsiho do mlhy, nez tyto zarovky. Srovnatelne snad jen PIAA Ion Crystal, jsou ale drazsi, a tolik nevydrzi.

A nejen do mlhy, ale i do deste a snezeni - perfektni viditelnost, je to perfektni doplnek HID (xenony), ktere prave svou vyssi barevnou teplotou ve spatnych povetrnostnich podminkach selhavaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

přečetl jsem celé téma a dost mě láká si je pořídit, jediný co jsem nepochopil je to s tou homologací, měnit barvu u mlhovek na žlutou lze to je mě jasný ale pokud ty žárovky nemají homologaci (evropskou), zatím nikdo přesně nenapsal jestli ji mají nebo ne a jelikož se prodávají pouze v USA těžko ji budou mít , tak je přece nelze použít, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...