Přejít na obsah

Jedovatě žluté žárovky H8 do mlhy


omicron

Doporučené příspěvky

to je pravda, ale zas na druhou stranu co by na to řekla pojišťovna v řípadě nehody??

no v tomto asi nejsem ten spravny na odpoved, boural sem jen jednou a to jeste nebyla ma vina, borec za mnou neubrzdil co ja prede mnou jo...kazdopadne pojistovak rozhodne nezkoumal zarovky atd, jenom si nafotil zadek auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti co chtějí mlhovky využívat k jejich původnímu poslaní, tedy svícení v mlze, dají co nejvíce žluté žárovky, protože žlutá barva je do mlhy nejlepší a nejlépe viditelná. Pokud si někdo v honbě za efektem do mlhovek dá nějaké modré nádhery, tak mu za mlhy moc nepomohou.

To není příklad třeba denního svícení u Fabie, kam jsem i já dal diody, aby to svítilo bíle - to bylo ale denní svícení, ne mlhovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takto:.......každej si mění originál žlutý bludičky za bíle svítící ledky.....myslím že dávat žlutý mlhovky je krok zpět....navíc když se používají pro denní svícení....za mě tedy: Ne

on nekdo ma v mlhovkach LEDky misto zlutych? ja uz se ptal a nikdo mi nereagoval ze by to tak mel...uprimne receno o tom trochu uvazuju (s DS pres mlhovky), nicmene ta ztrata mlhovek diky bilemu svetlu me odrazuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takto:.......každej si mění.....

Pokud vím tak mlhovky se jako denní svícení používat nesmí. Celkově by měli cajti pokutovat dobastlene denní svícení a hlavně blbečky co s tím jezdí i za snížené viditelnosti!

Editováno: , autor: camell.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takto:.......každej si mění originál žlutý bludičky za bíle svítící ledky.....myslím že dávat žlutý mlhovky je krok zpět....navíc když se používají pro denní svícení....za mě tedy: Ne

Je vidět, žes nepochopil o čem se tu diskutuje a ani k čemu slouží mlhovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homologované žárovky se dají sehnat Osram Allseason.Svítí opravdu nažloutle ale se žlutou Nokya Yellow se bohužel nedají srovnat.

http://www.e-cat.cz/...4141411_4141504

Co se týče povolení,tak všechna světla svítící dopředu musí svítit bíle,kromě mlhového světla.Zde je povolena i barva žlutá.Předpis EHK/OSN č.48.

Žluté světlo je u nás povolené odjakživa :) respektive od roku 1958,kdy ČSSR ratifikovala „Dohodu o přijetí jednotných podmínek pro kolová vozidla, zařízení a části, které se mohou montovat a/nebo užívat na kolových vozidlech, a o podmínkách pro vzájemné uznávání homologací udělených na základě těchto pravidel“.Její revize proběhla tuším 1997.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl: díky za vysvětlení, ale já myslel schválení(homologaci) těch Nokya yellow, blbě jsem se vyjádřil

ben06: to asi byly, otázkou je, které jsou schválené u nás a to podle mě ty Nokya nejsou

Každopádně bych to asi neřešil, policie těžko bude vyndavat žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím tak mlhovky se jako denní svícení používat nesmí. ...

alkohol se taky mladsim 18ti let prodavat nesmi a jak sem byl v 16ti rad, ze mi to pivo prodali...

nevim co je horsi, jestli nepovolene DS na mlhovky nastavene na 60 procent svitivosti, nebo radoby homologovane noname shity ktere nejdou videt ani z 10ti metru

Editováno: , autor: smrczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl: díky za vysvětlení, ale já myslel schválení(homologaci) těch Nokya yellow, blbě jsem se vyjádřil

ben06: to asi byly, otázkou je, které jsou schválené u nás a to podle mě ty Nokya nejsou

Každopádně bych to asi neřešil, policie těžko bude vyndavat žárovky.

NMZ :kol-47: Já to pochopil právě tak,že myslíš zakázané obecně.

samozřejmě máš pravdu v tom,že NOKYA nemá homologaci pro trh EU.Mám je v šuplíku na paticích není ani Ň.Navíc jsou proti běžným žárovkám výkonnější,H3 Hyper Yellow stage 2 má myslím 80W.Svítí ale parádně. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alkohol se taky mladsim 18ti let prodavat nesmi a jak sem byl v 16ti rad, ze mi to pivo prodali...

nevim co je horsi, jestli nepovolene DS na mlhovky nastavene na 60 procent svitivosti, nebo radoby homologovane noname shity ktere nejdou videt ani z 10ti metru

Samozřejmě jsem myslel hlavně ty noname co si každý nacpe do nárazníku kam se mu zachce a pak není vidět! To už fakt radši ty mlhovky! I když ani to není to pravé ořechové.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

přečetl jsem celé téma a dost mě láká si je pořídit, jediný co jsem nepochopil je to s tou homologací, měnit barvu u mlhovek na žlutou lze to je mě jasný ale pokud ty žárovky nemají homologaci (evropskou), zatím nikdo přesně nenapsal jestli ji mají nebo ne a jelikož se prodávají pouze v USA těžko ji budou mít , tak je přece nelze použít, nebo se pletu?

To neřeším, ale homologované myslim ze jsou, maji homologaci jak pro USA, tak pro Evropu. Jinak je to Made in Japan, stejne jako PIAA.

To ze se tu bezne neprodavaji ? A proc se tu bezne neprodavaji take napr. i PIAA zarovky, prestoze jsou nektere take homologovane pro EU? Mozna take pro to, ze tu jsou docela vyznamni evropsti vendori zarovek jako Philips ci Osram, kteri jiste dokazi dost zalobbovat.

A jsou pro Evropany take dost drahe :-(

Zivotnost - ja osobne je pouzivam (tady asi nejdele) jiz na 2.aute (na nem jiz 3.rok), od koupe auta stale stejna sada, svitim s nimi docela dost (mlha, husty dest a snih), zadne potize, nyni s nimi najeto cca 80kkm, a predtim cca 200kkm (ja a dalsi majitel po me) take jeden puvodni par.

A Policie ?

A jak by prosim tu homologaci meli kontrolovat ? Ze bych tu homologaci mel nekde vozit u sebe ? Zarovka sviti naprosto jak ma, syte zlute svetlo je dokonce pro mlhu doporuceno, a predstava, ze nejaky policajt vyndava zarovku z mlhovky u O2 ? Nevim co by na ni asi tak nasel, a nevim jak by ji vyndal, kdyz vymena mlhove zarovky je u tohoto auto servisni zalezitost...

asi takto:.......každej si mění originál žlutý bludičky za bíle svítící ledky.....myslím že dávat žlutý mlhovky je krok zpět....navíc když se používají pro denní svícení....za mě tedy: Ne

A za mě: komu není rady, tomu skutečně není ani pomoci :-(

Mlhovky jsou na sviceni v mlze, denní svícení je na svícení ve dne, mam pocit, ze tento popleta 'zdenaal-dc' je totalne mimo, a mimo svou vlastni hloupost si precetl asi jen par poslednich prispevku... Chybi mu evidentne i ty nejzakladnejsi fyzikalni vedomosti (myslim nekde ze zakladni skoly).

Nevidel jsem na aute nikdy jine "zlute bludicky", nez prave zlute mlhovky, normalni svetla nejsou rozhodne zluta, ale teple bila, a proto bych mu take doporucil, aby zasel k optikovi pro zjisteni, jak vypada jedovate zluta barva svetla :-) A mozny by take mel vedet, ze Nokya nejsou urcite zadne bludicky.

Já myslím že ani u nás ty žluté žárovky nejsou schválené, nebo rozhodně dříve nebyly.

Další blábol, nemysli, ale aspoň si to vygoogli. My starší je dokonce pamatujeme běžně v provozu i u nás. Ve Francii byly dokonce jeden čas povinné.

Další chytrák, kterému to nestojí ani za to, aby si apoň přečetl celé téma, než začne "myslet"...

Homologované žárovky se dají sehnat Osram Allseason.Svítí opravdu nažloutle ale se žlutou Nokya Yellow se bohužel nedají srovnat.

Je to tak, skutečně nesrovnatelné...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se opět řeší žluté mlhovky,můžu je vážně doporučit,blíží se doba ranních mlh a tam je potom vidět smysl žluté barvy.Začal jsem je používat už v roce 2007 a vyndal jsem je po čase jenom proto,že jsem sehnal výbojky H3 a to je zase jiný level i proti žluté Nokya.

Ti co mají v mlhovkách LED bílé světlo jsou jistě "cool"ale v mlze bude takové světlo spíš nevýhoda :kol-31:

Pokud se homologace žárovek Nokya týká,tak ji pro evropský trh nemají,ale pravděpodobnost,že ji bude chtít někdo vyndat je asi nulová :kol-34:

Na fotce je vidět patice Nokya,kde je uvedena pouze značka a výkon,na druhé je Narva včetně uvedené homologace "E".

Krom homologovanyý Osram allseason se dají u nás sehnat ještě Narva Azzurro,bohužel ne ve všech potřebných paticích,ale ani ty nedosáhnou na žlutou Nokya.

http://www.svetzarov...-azzurro-narva/

post-655-0-40108200-1345141719_thumb.jpg

post-655-0-53037700-1345141731_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: :-)) přečti si co jsem psal

Pochopil jsem Tvuj prispevek jako obecny nazor na zlute zarovky, pokud se to melo vztahovat na konkretni Nokya, mel jsi to formulovat presneji. Napsal jsi "...u nás ty žluté žárovky nejsou schválené, nebo rozhodně dříve nebyly...".

Cele to ale jasne vyzniva jako obecna poznamka ke zlutym zarovkam, ktere jsou samozrejme schvalene (a dokonce doporucene) pro spatne povetrnostni podminky, a to jiz velme velmi davno...

V opacnem pripade ten "blabol" a "chytraka" beru zpet.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, blbě jsem se vyjádřil, to s tebou naprosto souhlasím, ale následně jsem napsal toto "ale já myslel schválení(homologaci) těch Nokya yellow, blbě jsem se vyjádřil".

Napsal jsem to v dalším příspěvku, ty zde vytrháváš z kontextu po 4 měsících a hlavně volíš slova která jsou zbytečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...