Přejít na obsah

Problém s volnoběhem u 1.6 74kW


gaza01

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, předčasem mi v servise zavařovali vlnovce výfuku (před Katalyzátorem) a čistili škrtící klapku zároveň. Po těchto úkonech mi nepadají otáčky jak by měli. Po vyřazení to nejdřív točí 1800 ot/min, po pár sekundách to spadne na 1200 ot//min a po dalších pár sekundách na 950 - 1000 ot/min. žere to tak o 1,5 l víc než předtím. Vag nám nejdřív ukazoval problémy s teplotou, tak jsme vyměnili čidlo teploty. Teď už Vag neukazuje nic, ale problém s volnoběhem mám stále. Když jsme měnili škrtící klapku tak to bylo stejný. Nevím si rady :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych udělal přes vag opět základní nastavení škrtící klapky. Tyhle příznaky jsou jako když se vyčístí klapka a nenastaví se. Pokud bude problém v tomto, sedne si to časem samo i bez vagu.

hmm to jsem si taky myslel ale najel jsem s tím cca 500km, je to pořád stejný. Pořád si říkám jestli mi to ti syčáci pořádně navařili, voni mi pořád tvrdí, že jo, ale mě se to nezdá. Chtěli by měnit škrtící klapku ale to bych potom mohl vyměnit celej motor a pořád by to bylo stejný, jinak další poznatek je že to auto při volnoběhu dost cuká a to předtím taky nebylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych udělal přes vag opět základní nastavení škrtící klapky. Tyhle příznaky jsou jako když se vyčístí klapka a nenastaví se. Pokud bude problém v tomto, sedne si to časem samo i bez vagu.

hmm to jsem si taky myslel ale najel jsem s tím cca 500km, je to pořád stejný. Pořád si říkám jestli mi to ti syčáci pořádně navařili, voni mi pořád tvrdí, že jo, ale mě se to nezdá. Chtěli by měnit škrtící klapku ale to bych potom mohl vyměnit celej motor a pořád by to bylo stejný, jinak další poznatek je že to auto při volnoběhu dost cuká a to předtím taky nebylo

500 km je malo, me si to sedlo po cca 1100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych udělal přes vag opět základní nastavení škrtící klapky. Tyhle příznaky jsou jako když se vyčístí klapka a nenastaví se. Pokud bude problém v tomto, sedne si to časem samo i bez vagu.

hmm to jsem si taky myslel ale najel jsem s tím cca 500km, je to pořád stejný. Pořád si říkám jestli mi to ti syčáci pořádně navařili, voni mi pořád tvrdí, že jo, ale mě se to nezdá. Chtěli by měnit škrtící klapku ale to bych potom mohl vyměnit celej motor a pořád by to bylo stejný, jinak další poznatek je že to auto při volnoběhu dost cuká a to předtím taky nebylo

500 km je malo, me si to sedlo po cca 1100 km.

No jedna věc je, že u 74 odcházely i klapky, kromě váhy vzduchu, ale jestli to předtím nedělalo, tak bych znova udělal základní nastavení klapky a třeba i smazal adaptační hodnoty, ať se ten motor komplet nastaví znova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, předčasem mi v servise zavařovali vlnovce výfuku (před Katalyzátorem) a čistili škrtící klapku zároveň. Po těchto úkonech mi nepadají otáčky jak by měli. Po vyřazení to nejdřív točí 1800 ot/min, po pár sekundách to spadne na 1200 ot//min a po dalších pár sekundách na 950 - 1000 ot/min. žere to tak o 1,5 l víc než předtím. Vag nám nejdřív ukazoval problémy s teplotou, tak jsme vyměnili čidlo teploty. Teď už Vag neukazuje nic, ale problém s volnoběhem mám stále. Když jsme měnili škrtící klapku tak to bylo stejný. Nevím si rady :help:

Zdravím

Po vyčištění škrtící klapky stejný problém. Otáčky ne a ne spadnout pod 1000. Spíš 1200 a někdy až 1900. Po VAGu a seřízení základního nastavení škrtící klapky pořád stejné. Chce to sehnat někoho kdo umí vymazat z paměti ŘJ adaptační hodnoty klapky a znovu provede základní nastavení. Po výměně škrtící klapky je potřeba tatáž procedura. U mě to dělal na SUPER VAGu od té doby (14 dní) otáčky OK, klesají pěkně na 800. Mělo by to jít i na VAG comu, ale musí to mechanik umět, ten můj bohužel ne tak jsem hledal jiného a našel.

Snad ti to pomůže, dej vědět jak jsi dopadl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme se to dneska pokusili nastavit podle toho návodu a povedlo se. Motor se chová tak jak má, najel jsem teprv 10 km ale myslím že je to O.K. Někdy je opravdu lepší si to udělat sám než jezdit do servisu, kde mají jen arogantní kecy a hned by měnili všechny součástky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme se to dneska pokusili nastavit podle toho návodu a povedlo se. Motor se chová tak jak má, najel jsem teprv 10 km ale myslím že je to O.K. Někdy je opravdu lepší si to udělat sám než jezdit do servisu, kde mají jen arogantní kecy a hned by měnili všechny součástky.

souhlas :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
panove vymazat adapt. hodnoty a pak zakladni nastaveni - jinak vam to nepujde

díky moc, tohle jsem potřeboval. Zítra jedu za známým to píchnout na VAG a zkusíme to nastavit. Jestli to vyřešíme tak bouchnu šampáňo... lol

Tak a ja chci taky to sampano -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove vymazat adapt. hodnoty a pak zakladni nastaveni - jinak vam to nepujde

A jakým programem se mažou adapt. hodnoty na octavii? Taky vag-prog?Díky

Je to tu popsané: viz tato diskuze.

Takže VAG-COM, u mojí okty to mázl programem SUPER VAG.

Díky moc. jen ještě jednu věc. Ty hodnoty nastavení jsou stejné na všech oct.? Mám motor 1.8T

ještě jednou moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove vymazat adapt. hodnoty a pak zakladni nastaveni - jinak vam to nepujde

A jakým programem se mažou adapt. hodnoty na octavii? Taky vag-prog?Díky

Je to tu popsané: viz tato diskuze.

Takže VAG-COM, u mojí okty to mázl programem SUPER VAG.

Díky moc. jen ještě jednu věc. Ty hodnoty nastavení jsou stejné na všech oct.? Mám motor 1.8T

ještě jednou moc děkuji.

To jsem neřešil, bylo vidět, že věděl co má dělat. cca 20-30 min i s pokecem hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove vymazat adapt. hodnoty a pak zakladni nastaveni - jinak vam to nepujde

A jakým programem se mažou adapt. hodnoty na octavii? Taky vag-prog?Díky

Je to tu popsané: viz tato diskuze.

Takže VAG-COM, u mojí okty to mázl programem SUPER VAG.

Díky moc. jen ještě jednu věc. Ty hodnoty nastavení jsou stejné na všech oct.? Mám motor 1.8T

ještě jednou moc děkuji.

To jsem neřešil, bylo vidět, že věděl co má dělat. cca 20-30 min i s pokecem hotovo.

Abych přiznal barvu tak jsem měl ty první dvě hodnoty trochu vyšší něž co je na tom obrázku, který mě posílal Octavka. Ale přepsat to nešlo takže jsme to neřešili. Klapka funguje jak má a to je hlavní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím všechny, předčasem mi v servise zavařovali vlnovce výfuku (před Katalyzátorem) a čistili škrtící klapku zároveň. Po těchto úkonech mi nepadají otáčky jak by měli. Po vyřazení to nejdřív točí 1800 ot/min, po pár sekundách to spadne na 1200 ot//min a po dalších pár sekundách na 950 - 1000 ot/min. žere to tak o 1,5 l víc než předtím. Vag nám nejdřív ukazoval problémy s teplotou, tak jsme vyměnili čidlo teploty. Teď už Vag neukazuje nic, ale problém s volnoběhem mám stále. Když jsme měnili škrtící klapku tak to bylo stejný. Nevím si rady :help:

Dnes mě čistili a seřizovali klapku na Fabii 1.4 16V 74Kw a ze začatáku to dělali taky. Otáčky vyběhly a drželi se kolem 1200-1800/min. Tak jsem to vyreklamoval a prý oni nic špatně neudělali. Doma jsem se na to podíval sám a zjistil jsem, že ty tupani v servise špatně nasadily dekl na škrtící klapku a ještě k tomu mě cvakly těsnící gumu, která tam je. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavý téma a hodně podobný mému problému,mě otáčky zůstanou vyset na 1200 a až pak po zastavení auta poklesnou na 800.ted jsem volal mýmu mechanikovi jestli opravdu dělá nastavení s tím že vymaže adaptační hodnoty z řídící jednotky a potvrdil že to tak udělal.nastavovali jsme klapku za poslední 2 dny asi 3krát,a pořád probém přetrvává....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...