Přejít na obsah

Octavia II SCOUT


JasteR

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den, chtěl bych si koupit Scouta cca 2011-12, mohl by mi někdo zkusit sdělit informace k motorům, jak se kazí, jejich reálná spotřeba apod. Reference na Scouta mám výborné, problém jsou ty motory. Na benzin jsem zatím neslyšel nic dobrého spotřeba 10l a známý vyměňoval 3x motor... Nafta lepší, ale taky si docela cucne 7,7. Takže by mě zajímal reálný stav věci.

děkuji

K.

Citovat

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Scouta r.v.2010 v naftě (BMM), je to ještě PD s DPF. Najeto mám cca 76 tkm a s motorem jsem měl jediný problém (v cca 20 tkm) a to, že jsem 2x náhodně nenastartoval (naštěstí v garáži). Problém byl řešen ještě v záruce výměnou vstřiků. Prý občas některý zůstal "viset" a motor nechtěl naskočit. Od té doby bez problému, spotřeba skoro konstantní 6-7 l, olej nežere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tož já mám scouta 12/2007 v naftě, najeto přes 263tkm k dnešnímu dni, a ještě RS octavii s automatem 5/2013  s 163tkm a žádný velký servis. Auta vždy přebírána s nějakýma 20km na tachometru jako nová od škodovky a auta chodí na běžnou servisní prohlídku každých 25tkm (fakt nejsem úchyl abych měnil olej a filtry každých 10tkm - teda teď u těch nových benzínových motorů bych to asi dělal ale to se mě zatím netýká) do servisu škodovky. U nás do toho liji jedině effectu nebo vervu. Oběma auty jezdíme na dovolené po Evropě a to tam liji co se dá. RS spíš pro západní země a scout na východ. Ale i scoutem mam sjeté Portugalsko. Ono narazit na kvalitní naftu v takové Albánii, Makedonii.

Všechno krásně šlape, původní spojka, DPF, haldex krásně funguje, necuká. Výměna jen brzd a tlumičů.

Scoutem na cca 7000 tis od začátku jara dle palubáku dlouhodobá spotřeba 6,2 na sto. A to se nesnažím jezdit na spotřebu. Počítám si o nájezd km vs litry vs cena paliva a tam mi vychází průměr 7 litrů na sto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Trochu to tu oživím, 

přivezl jsem scouta chtěl jsem benzín tak je to 2.0fsi docela s pěknou výbavou xenon deštak 4 vyhřívané sedačky a elektrické sedačky řidičovo s pamětí jinak standart to co má o2 elegance bílá barva mu sluší 

bud si ho nechám na ježdění do práce nebo bude na prodej...

IMG_20201011_152748.jpg

IMG_20201011_152815.jpg

IMG_20201011_153222.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...