Přejít na obsah

Osvětlení prostoru pod palubkou/nohou


Laky.M

Doporučené příspěvky

Ahoj, omlouvám se pokud zakládám totožné téma, ale hledal jsem a nenašel... kdyžtak mě někdo nakopněte.

Určitě někdo z vás má LED diodami osvětlený prostor pro nohy pod palubkou u řidiče i u spolujezdce, nemohli byste poskytnout nějaké fotky a návod jak je to zapojené? Díky moc. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podla toho ci to chces mat zapnute stale alebo nie.

ja mam tri farby. biele svieti ked otvorim auto, zelene ked cestujem a mam chut na tlmene osvetlenie a cervene ked mam chut na vyraznejsie. vseobecne mam osvetlene vsetko, dokonca aj schranky pod sedadlami a klucky.

cervena a zelena je spinana a mozu svietit aj spolu aj nezavisle na sebe a dimmer funguje s osvetlenim interieru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chtěl bych to osvětlit zelenými LEDkami aby to neřezalo do očí a aby to svítilo při zapnutých světlech... Můžete poradit jaké LEDky použít a jak to napojit? Pak se taky chystám vyměnit standartní žárovičku v popelníku za zelenou LED a podsvítit vnitřní kličky...

Pokud byste měli nějakou fotku jak to svítí za tmy, byl bych vděčný, a to jak LEDkami, tak i těmi neony jak píše Radec, ale asi bych raději volil ty LEDky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja fotky mozem skusit porobit dnes ak nezabudnem.

ja som si robil zo zelenych aj cervenych lediek pasy. maju asi 50 cm a v kazdej je asi 50 led a su po seriach po piatich tusim. a cervena reze viac ako zelena. a klucky mam len zelene a biele ale u profora sa mi pacili cervene.

ja mam problem s tym ze vsade potrebujem dve farby.

bielu ked auto otvorim, lebo sa mi paci ked su ovladacie prvky v noci osvetlene na bielo a za jazdy zase zeleno alebo cerveno. chcel by som to zjednotit ale neviem sa rozhodnut.

este ma napadlo mam sumrakovy stmievac tak ze ho dam za spatne zrkadielko a vnutorne osvetlenia sa budu spinat iba po otvoreni za tmy.

inak tie studene katody ma napadli tiez ale zahrievaju sa a tie skatulky neviem kam by som dal.

nechcem proforovi kradnut foto tak sa na osvetlene klucky pozri k nemu na stranku.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No skatulka ti staci jedna na pouzitie oboch trubic. Je dost mala, odhadujem tak 3x4x10cm, tak neni problem ju dat pod plasty. Ja ju mam vedla plynoveho pedala zasunutu v stredovom tunely.

Pokial ide o zahrievanie, neviem ake si stretol ty, ale ono sa to aj vola ze "studena katoda" tak zahrievania by som sa nebal. Zohreje sa to tak na 30 stupnov maximalne.

Zapinanie mam vyriesene vypinacom, zapinam len ked chcem - teda iba ked je tma. Je to take prijemne, ked ides po tme a mas osvetleny priestor pri nohach. Ale nesmiem tam mat bordel, inac to radsej nezapinam.

A pokojne to mozme nazyvat neony, ja to tiez tak volam.

Foto nemam momentalne a som odcestovany, tak najskor mozem zrobit 8.11. Ale ten moj fotak robi dost skarede fotky v tme, tak nic extra necakaj.

Ale ked si trufas na diody, daj tam tie. Maju dlhu zivotnost a obcas znesu aj nejaky slabsi kopanec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš to vyřešené chytře, všechna čest :kol-24:

Já zase takové nároky nemám, takže mi bude bohatě stačit když rozsvítím světla, aby se mi podsvítil ten prostor pod palubkou a vnitřní kliky dveří :palec2:

Ta červená u Profora vypadá taky dobře, já mám všechno podsvícení včetně rádia zelené, takže budu volit opět zelenou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No skatulka ti staci jedna na pouzitie oboch trubic. Je dost mala, odhadujem tak 3x4x10cm, tak neni problem ju dat pod plasty. Ja ju mam vedla plynoveho pedala zasunutu v stredovom tunely.

Pokial ide o zahrievanie, neviem ake si stretol ty, ale ono sa to aj vola ze "studena katoda" tak zahrievania by som sa nebal. Zohreje sa to tak na 30 stupnov maximalne.

Zapinanie mam vyriesene vypinacom, zapinam len ked chcem - teda iba ked je tma. Je to take prijemne, ked ides po tme a mas osvetleny priestor pri nohach. Ale nesmiem tam mat bordel, inac to radsej nezapinam.

A pokojne to mozme nazyvat neony, ja to tiez tak volam.

Foto nemam momentalne a som odcestovany, tak najskor mozem zrobit 8.11. Ale ten moj fotak robi dost skarede fotky v tme, tak nic extra necakaj.

Ale ked si trufas na diody, daj tam tie. Maju dlhu zivotnost a obcas znesu aj nejaky slabsi kopanec.

O.K. buď tak hodný a až se vrátíš, zkus nějakou tu fotečku udělat. Děkuji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne to je najjednoduchsie. a je tam strasne bklby pristup ja tam ma dve 3mm led a profor jednu 5mm s sirsim rozptylom. ja to mam az v klucke a profor za kluckou.

Jak jsem koukal na Profora, tak ten to má v kličce, jakoby před tím čepem, kde to teda máš umístěné ty? Jde o to, aby to světlo neoslňovalo, ale zároveň to jemně osvětlilo co největší část toho prostoru za kličkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam aj zadne nohy osvetlene.

a didoky nie su na dvanast ale seria po 4 s odporom.

a ked nemas ovladac dotiahni draty z pod schranky spolujazdca z osvetlenia stropneho svetla. podla toho kedy chces aby svietili...

so stropneho ak chces pri otvoreni dveri ak chces ak svietia svetla tak z vypinaca svetiel alebo z iso radia.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam aj zadne nohy osvetlene.

a didoky nie su na dvanast ale seria po 4 s odporom.

a ked nemas ovladac dotiahni draty z pod schranky spolujazdca z osvetlenia stropneho svetla. podla toho kedy chces aby svietili...

so stropneho ak chces pri otvoreni dveri ak chces ak svietia svetla tak z vypinaca svetiel alebo z iso radia.

ja by som chcel aby to svietilo vtedy ked budem mat rozsvietene svetla (respektive ked nebude na klucku videt) neviem ci sa to da na nieco pripojit takymto sposobom, ono je asi zbytocne aby to svietilo stale, ci tebe to svieti stale?

aj ked, pokial pride zakon o celorocnom svieteni tak aj tak to bude svietit stale :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to mam priamo v tej klucke vnutri dve 3mm led.

a ked nemas zadne el okna ziaden problem cez prahy natahaj draty a je to v konektore je meista habadej.

Myslíš z konektoru na tlačítku ovládání oken to táhnout do A sloupku a pak prahem do zadních dveří? Tohle je asi nejjednoduší a aspoň se nemusí rozebírat palubovka, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to svieti ked su zapnute svetla na zeleno a ked otvorim dvere tak na bielo.

no najjednoduchsie je nerozoberat ani predne ale iba plast na A stlpiku a potiahnut to z konektora na obidvoch stranach prahom do b stlpiku a cez konektor dnu do zadnych dveri. najvacsia pakaren je rozobratie plastov pod pasmi a prahy a este aj opatrne davajte dole klucku na odistenie kufra. inak v tom nie je problem. neviem ci je to uplne koser ale je to sedliackym rozumom robene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...