Přejít na obsah

Demontáž zámku LP dveří (bez centrálu)


hombre1

Doporučené příspěvky

Jak to začalo: Nešly mi otevřít LP dveře venkovní klikou. Dveře šly odemknout a otevřít vnitřní klikou. Šly také odemknout zvenku klíčem, ale při pokusu o otevření v klice tak nějak divně zakřupalo a nešlo dveře otevřít, přičemž zdvih kliky byl normální. Nejdříve jsem zkontroloval lanko vnější kliky bylo nasazené a nepřetržené. Takže jsem se vrhnul do demontáže zámku a udělal jsem fotodokumentaci.

Postup:

Odšroubují se šrouby kolem tapecu, stáhne se kryt madla (někdy jde těžko a je třeba použít šroubovák), odjistí se klika stahování okna (kroužek pod klikou se vytlačí směrem k zámku dveří).

post-12112-1193725274_thumb.jpgpost-12112-1193725280_thumb.jpg

post-12112-1193726287_thumb.jpg

Odšroubují se křížové šrouby v madle a sundá kryt zpětného zrcádka (vyloupnout šroubovákem).

post-12112-1193725287_thumb.jpgpost-12112-1193725291_thumb.jpg

post-12112-1193725295_thumb.jpg

Vytáhne se (kolmo ke dveřím) výškový reproduktor, stáhne okno dolů (pro lehčí uvolnění tapecu) a tapec se vysune směrem nahoru z drážky u okna

post-12112-1193725298_thumb.jpgpost-12112-1193725302_thumb.jpg

Z druhé strany tapecu (zevnitř) se sundá pojistka bovdenu táhla vnitřní kliky a lanko se vyháhne.

post-12112-1193725308_thumb.jpgpost-12112-1193725312_thumb.jpg

post-12112-1193725316_thumb.jpgpost-12112-1193725320_thumb.jpg

Demontují se dva držáky tapecu na levé straně. Vytáhne se středový zajišťovací kolík a držák se vytáhne.

post-12112-1193725324_thumb.jpgpost-12112-1193725328_thumb.jpg

Opatrně se odlepí igelit a vyhákne se kolík zamykání. Otočí se doprava (směrem k bantům) a vytáhne.

post-12112-1193725332_thumb.jpg

Sundá se krytka pojišťovacího šroubu zámku. Vnější klika se zajistí v odtažené poloze např. kombinačkami a strčí se klíč do zámku. Nasadí se šroubovák T20 (dlouhý úzký), začne se povolovat a za současného tahání pootočeným klíčem směrem ven se zámek vytáhne. První vytažení jde dost ztuha a při povolování T20 je cítit odpor zajišťovacího kroužku.

post-12112-1193725336_thumb.jpgpost-12112-1193725341_thumb.jpg

post-12112-1193725346_thumb.jpg

Z kliky se sundá lanko otevírání (při zpětné montáži ho nechte trochu volné). Klika se potáhne směrem dozadu (k zámku), vyhákne se vzadu a po jejím odklonění od dveří se vyhákne taky vpředu.

post-12112-1193725350_thumb.jpgpost-12112-1193725355_thumb.jpg

Odšroubují se dva šrouby hvězdička M8 zámku. V tomto okamžiku je zámek uvolněn. Pro jeho vytažení není třeba demotovat stahování okna (ruční), ale jen se povolí horní šroub vodítka a okno se vytáhne nahoru. Pak jde zámek celkem lehce vysunout ze dveří. Ještě je potřeba odpojit konektor mikrospínače a vyháknout lanko vnitřní kliky, nebo lanko nechat a uvolnit bovden z držáku na dveřích.

post-12112-1193725359_thumb.jpgpost-12112-1193725364_thumb.jpg

post-12112-1193725368_thumb.jpg

Ještě přikládám fotku vnitřního držáku kliky a zámku. Kde je vidět zajišťovací šroub zámku a kroužek, který drží zámek.

post-12112-1193725371_thumb.jpg

V okamžiku kdy jsem zámek demontoval a zkusil jeho funkčnost jevil se jako dobrý. Šlo otevírat jak lankem vnější kliky tak lankem vnitřní kliky. A nic zlomeného, ztraceného nebo ohnutého jem neobjevil. Tak jsem to zase poskládal zpátky a zámek funguje. :wacko: Uvidím jak dlouho. :feve: Máte podobnou zkušenost?

V okamžiku kdy jsem LP dveře poskládal jsem zjistil že LZ dveře jsou zaseklé tak, že nešly otevřít ani zavnitř ani zvenku, :huh: ty už jsem nerozebíral viz central LZ dvere, opravit nebo zavarit?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

to hombre1: take se klanim :palec2:

zrovna jsem se dneska dobival do ridicovych dveri, taky mi tam neco odeslo....nastesti jsem je otevrel a sundal tapec...ale jak dal....a hle, tvuj navod (mimochodem velmi podrobny) mi velice pomohl, zitra se na to vrhnu! Snad to nebude nic vazneho a ten zamek premluvim chodit :)

diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mam podobne trapeni, jelikoz se mi rozpadl krouzek, ktery je nasazen na vlozce zamku, takze zamek prestal zamykat a odmykat. Je to sice na Fabii, ale koukam, ze klika je uplne stejna. Zaroven mi sly spatne otvirat LP dvere, tak jsem se take pustil do demontaze, abych se podival, jak to tam funguje. To spatne otvirani ve finale odstranila zmena zasunuti lanka do vnejsi kliky, aby klika zabirala drive, takze jsem ve finale rozmontoval dvere zbytecne. Vse to slo vyresit zvenku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já jsem pro změnu vyměnil zámek pořízený z vrakoviště u LZ dveří z důvodů nefunkčního mikrospinače, no a teď nejdou po elektrickém uzamčení dveře po následném otevření z venku otevřít, ale zevnitř zatím jdou, no už je zima tak to musí vydržet do jara, garáž nemám! Už se to tu řešilo je to vadný zámek, tak objednám u TME mikrospinač, a vadný vyměním a dám zpět starý zámek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to začalo: Nešly mi otevřít LP dveře venkovní klikou. Dveře šly odemknout a otevřít vnitřní klikou. Šly také odemknout zvenku klíčem, ale při pokusu o otevření v klice tak nějak divně zakřupalo a nešlo dveře otevřít, přičemž zdvih kliky byl normální. Nejdříve jsem zkontroloval lanko vnější kliky bylo nasazené a nepřetržené. Takže jsem se vrhnul do demontáže zámku a udělal jsem fotodokumentaci.

Postup:

...

TROCHU TA POOPRAVIM TA DEMONTAZ ZAMKU PLATI AJ PRE CENTRALNE ZAMYKANIE!!!! ZIADNY ROZDIEL TAM NIE JE :palec2: INAC DOBRY NAVOD AJ S FOTKAMI.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakej dobrák se dobýval do auta a poškodil mi zámek u řidiče. :aggressive: Takže mě taky čeká demontáž. Uvažuji o tom že bych ten zámek dal úplně pryč a zaslepil stejně jak u spolujezdce. Jenom nevím co všechno je tam potřeba dokoupit. :help: Kdyby byl někdo tak hodný a napsal čísla dílů tak budu moc vděčný.:worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Pokud chceš měnit jen kliky, vyndáš záslepku na hraně dveří, nasadíš torx šroubovák teď nevím číslo, chytneš kliku jako když chceš otevřít, a povoluješ šroubovákem šroub dokud necítíš lehký odpor. POZOR!! Nepouštěj kliku, mě se stalo, že mi spadl do dveří ten kroužek co drží zámek/záslepku. Vyndáš záslepku /zámek . Vyhákneš /vydloubneš z kliky lanko od zámku, a cukneš s klikou v poloze už přimáčknuté ke kastli k zámku/záslepce. A je to! Tapec se sundavá jen když do dveří něco spadne jako mě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 4 roky později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...