Přejít na obsah

Osvetlenie interieru


cartmanko

Doporučené příspěvky

zdravím,to že ty ledky pořád lehce svítí ,baterce vůbec nevadí.Než jsem montoval ty svoje,byl to ledkový pásek dl.50 cm za 100 kč,nechal jsem si změřit odběr při rozsvícení.00 prd,jak prohlásil kámoš,takže při zhasnutí tam musí jít opravdu skoro nic.Myslím,že dříve se baterie vybije samovybíjením než ledkama.A když náhodou vím,že delší dobu nepojedu,tak je vypnu spínačem a je to.Ale dělat to asi nebudu,už 2x mě upozornily že nemám dovřené dveře,co není v hlavě,musí být v ledkách :) .Ta folie má jen slabý odstín,ale stačilo to,aby ztlumila pro mě nepříjemný odstín světla.No a ještě musím dát něco do kufru ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem si též LEDiodové osvětlení avšak mám problém s tím, že po normálním zhasnutí interiérového světélka mi stále slaboulince Led diody svítí, nevíte, čím to může být? Poradíte mi, prosím?

Ahoj, měl sem ten samej problém, ale mám kolegu který s tím umí a udělal mi nové ledky s odporem. Jak zhasne tak nesvíti vůbec. ;-)

post-44628-084366000 1283071583_thumb.jp

Editováno: , autor: Frankk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím vespolek,

mohl by mi někdo říct, jak vypočítat přesnou hodnotu odporu aby LED neprosvědcovaly a jak jej zapojit? (seriově/paralerně)

Jde mi o tohle: Světýlko v kufru (FI combi) jsem předělal na LEDkový, celkem 10x LED. K tomuto světýlku chci napojit ještě paralerně jedno na druhou stranu kufru a mám nataženy dráty dopředu k palubní desce, kde chci také paralerně ke světýlku umístit LEDku, která by mi svítila, když mám otevřený kufr (nebo špatně zavřený). Nicméně pokud napojím LEDku se seriovým odporem s hodnotou vypočtenou na 12V, tak mi LEDka svítí i když je kufr zavřený.

Mohl by někdo poradit, co s tím? To že mi slabě svítí LEDky v kufru mi nevadí, ale kontrolní LEDku potřebuji úplně shasnutou.

uff, snad jsem to rozumně popsal.

Děkuji za rady.

Rosťa

Vyřešeno:

V testovacím režimu zapojen odpor cca 150ohm, 4W paralerně k diodám. Zatím se to tváří v pohodě :)

Editováno: , autor: Rozsta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak nakonec je vše jinak:-) post-35704-0-92850700-1298497558_thumb.jpost-35704-0-55058700-1298497573_thumb.j a původně použitý LEDpásek jsem přemístil do kufru a společně s dokoupeným pravým světlem tak důkladně osvětluje zavazadlový prostor:-) post-35704-0-48474100-1298497742_thumb.jpost-35704-0-96779100-1298497751_thumb.jpost-35704-0-01903700-1298497769_thumb.j a když už jsem v tom byl, dodělal jsem si osvětlení kastlíku pod volantem:-) post-35704-0-12589900-1298497938_thumb.jpost-35704-0-43940300-1298497947_thumb.j

Editováno: , autor: Pavel Janík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky takový problém, ale ja jsem nedělal Ledky, ale koupil sem je a při zavření dveří čí zamknutí auta ledky pořád slaboulince svíti. Prosím o radu. :)

To že ledky trošičku svítí, to chápu, ale dnes sem si všiml, že po nějaké době ta dioda začne místo slabého svícení slabě rychle blikat, tak jestli to tak dělá všem, nebo je nějakej problém? neměla by po nějaké době zhasnout uplně a né začít blikat? Díky za odpověď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Je normální, že po zhasnutí stropní lampičky (po intervalu po zavření dveří, po otočení klíčkem do polohy I nebo zamčení auta centrálem přes klíč) je na svorkách žárovek (ve stropní lampě) napětí něco kolem 2,5V?

U žárovek jsem si toho nevšiml, ale teď jsem překopával auto na diody a ty tak extra jemňounce svítí.

Popřípadě jestli by byl někdo tak hodný a odklopil sklíčko a multimetrem zkusil jak to tam má.

vyřešeno, je to tu na fóru několikrát

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Já bych se chtěl zeptat, zda místo klasických halogenek jde koupit ty samé, ale LEDky? Našel jsem na autokelly LEDky do osvětlení SPZ, ale jedna stojí 340 kč :X což mi přijde mega moc.. a nechce se mi to předělávat, jako to tady udělalo pár kolegů :) za prvé tomu nerozumím a za druhé to chci mít co nejjednodušší :D

díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...