Přejít na obsah

Odtoky pod stieračmi / pod tesnením okna


heckeer

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam rovnaky problem, mam fabiu r.2005, cize uz tam nie su tie gumove prechodky, pomocou ktorych by som ten bordel aspon uvolnil. Cize mi ine neostava iba to cele rozobrat? Vymontoval som maticu na stieraci ale nemohol som ho vybrat... je na to specialny postup? A dalej ako som pochopil, odmontujem stierace, musim kupit nove cupliky, stare odcvaknem, a predny kryt uvolnim, potom budem mat maly kryt pred ventilatorom.. ten iba odsrobujem? ten bordel vycistim, dam naspat maly kryt, potom ten velky a nasrobujem stierace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den, pánové. Asi před měsícem jsem odjela se svojí fabkou 1.4 74 kW 2000, kterou jsem koupila před rokem, z myčky s bazénem vody na straně spolujezdce. Vodu jsem vyčerpala, ale po 3 deštivých dnech, kdy jsem nevytáhla nos z baráku tam voda byla zase. Nechtělo se mi hned panikařit do servisu, tak jsem narazila na toto forum. Pomocí příspěvků a fotek v tomto tématu a publikace "Škoda Fabia - Jak na to", kterou jsem vyštrachala někde na internetu jsem také zjistila ztvrdlým prachem a blátem ucpané odtokové otvory ve žlabu pod plastovým krytem stěračů a voda opravdu přetékala přes otvor ventilátoru do interiéru. Je tam dost málo místa, takže tam rukou nelze dosáhnout, ale pomohla pletací jehlice bývalé tchýně :-) Po vyčištění odtok zvládl plný kýbl vody na čelním skle i test v myčce. Chtěla bych všem zúčastněným poděkovat za rady, postupy a zkušenosti. Obrátím se na toto forum při každém řešení podobných banalit. DÍKY...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mam rovnaky problem, mam fabiu r.2005, cize uz tam nie su tie gumove prechodky, pomocou ktorych by som ten bordel aspon uvolnil. Cize mi ine neostava iba to cele rozobrat? Vymontoval som maticu na stieraci ale nemohol som ho vybrat... je na to specialny postup? A dalej ako som pochopil, odmontujem stierace, musim kupit nove cupliky, stare odcvaknem, a predny kryt uvolnim, potom budem mat maly kryt pred ventilatorom.. ten iba odsrobujem? ten bordel vycistim, dam naspat maly kryt, potom ten velky a nasrobujem stierace?

Mimochodem, s těmi stěrači jsem taky měla problém. Pod tou maticí je to tam už jen naražené a je třeba to opatrně vypáčit. Pomohl mi obyčejný prostředek WD 40, koupený někde v Kaflandu a stavitelné kleště obalené hadrem kvůli nebezpečí poškrábání ramen stěračů. Ten další postup je správný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nebudem zbytočne zakladať novú tému a oživím (po troch rokoch :) ) túto...

 

Pri veľkom jarnom upratovaní som sa rozhodol, že okrem iného "upracem" aj tento odtok v aute. Tie stierače boli celkom pakáreň - nakoniec išli dole pomocou sikoviek a nejakých prípravkov ale vôbec sa mi nedarilo a je vidieť pár malých škrabancov na konci ramienku. Nevadí, krytka zakryje a aspoň viem ako na to. Aj napriek relatívne mladému veku (rv 6/2006), malému nájazdu kilometrov a častému garážovaniu ma prekvapilo, koľko bolo v tom odtoku bordelu - túto debordelizáciu odporúčam asi každému, lebo to nie je naozaj veľmi múdro vymyslené a tipujem, že niekedy to môže začať aj riadne hniť.

 

Teraz k mojim otázkam:

 

1) Má zmysel tie odtokové kanále vystriékavať konzervačným sprejom na dutiny alebo ak je to priechodné, tak nemusí hroziť žiadna korózia?

 

2) Tie štuplíky na uchytenie torpéda zoženiem v BA aj v malých predajniach, alebo treba ísť skôr do škody/valuška?

 

3) Asi najdôležitejšia otázka - keď som dal dole to zadné čelo z motorového priestoru (kde je uchytená RJ, na ktorom je koberec), tak som si všimol, že to tesnenie, ktoré sa vlečie po jeho spodku je na niektorých miestach už dosť spráchnivené/roztrhané/zničené (viď foto). Ako ste to vy riešili? Treba to vymeniť? A ak hej, tak ako? Len to natlačiť nejakým silikónom alebo skôr kúpiť celé to tesnenie (ak sa dá) ? 

 

110520131979.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak som sa rozhodol to tesnenie nahradiť elastickým silikónom - plán je taký, že spravím v tej drážke "hadíka", nechám to vyschnúť a potom to nahodím.

 

Nemal som ale doma žiadnu (použiteľnú) kartušu silikónu, tak som v Lidli zobral jeden univerzálny biely (aj keď síce primárne určený ako sanitárny) silikón do interiéru/exteriéru, ktorý mali teraz v akcií od firmy Pattex. Avšak nikde na kartuši nebola teplotná odolnosť - no väčšina týchto bielych silikónov (aspoň podla dokumentov na internete) má odolnosť do cca 100 - 120 stupňov, čiže budem predpokladať, že tento je na tom úplne rovnako - bude to podla vás stačiť na to použitie v motorom priestore?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím lidičky, nevím si rady s odtoky u mé Fabie combi. Jak je pod stěrači žlábek pro vodu, tak mi tam chybí odtek na vozovku, zprvu jsem si myslel, že je ucpaný ale tam nic není. Tak mám to provrtat a nebo ne? Mám obavy aby se pod tím neskrývala nějaká elektronika. A je mně divné že by s tím Škodovka nepočítala při výrobě. Je to verze Classic.

DSC_2043 1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, potřeboval bych poradit s odtoky vody pod čelním sklem ve své Fabii I. Mé problémy jsou patrné na tomto videu:

 

 

 

Závady popisuji níže s pomocí různých obrázků z fóra:

  • Zatéká do motorového prostoru (obr. 1) podél spodní hrany tzv. „příčné stěny“ také nazývané „oddělovací přepážka“ nebo též „horní krycí plech pro vodní kanálek“, přičemž voda kape na ABS a na hlukovou izolaci, která pokrývá příčku mezi motorovým prostorem a kabinou.
  • Zatéká pod nohy spolujezdce podél šroubu procházejícího přes příčku mezi motorovým prostorem a kabinou (obr. 2, obr. 3)

V autorizovaném servisu vymontovali torpédo, příčnou stěnu a dolní krycí plech pro vodní kanálek (čísla 10, 1 a 2 na obr. 4) a sdělili mi, že voda protéká netěsnící příčkou mezi motorovým prostorem a kabinou (obr. 2, obr. 3, a číslo 15 na obr. 5) jejíž výměna by obnášela vymontování palubní desky a motoru a cena by byla 20.000 Kč.

 

Osobně si myslím, že navrhovaná oprava je nesmysl a že by stačilo u vymontovaných plechů (čísla 1 a 2 na obr. 4) obnovit těsnění a celou tuto „vodní vanu“ utěsnit tak, aby z ní voda vytékala pouze odtokovými kanálky k tomu určenými tj. dvěma postranními kanálky ústícími do podběhů a jedním centrálním ústícím kamsi do motorového prostoru (značky 3, 4 a 6 na obr. 4).

 

Dělali jste to někdo, nebo znáte někoho, kdo s tím má zkušenosti a opravuje to? Popřípadě prosím o názory jak to spravit. Díky

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.png

5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dobry den dnes jsem nasla v ovci tohle...postupovala jsem dle vašich rad a dostala se k odtokum pod stetaci ty jsou však pruchozi a ciste tal jsem vyklepla filtr(musim koupit novy) a vsimla si ze je dost vlhky u te delsi strany k motoru.ze zlabu jsem vyndala co se dalo a provedla test s vodou.Voda stale tece do kabiny sice ne proudem ale kape.nemuzu najit pricinu..tak se ptam je to na servis nebo jeste nejaka moznost.mmch nejaky inteligent který jo vlastnil predtim menil zjevne sklo tak sikovne že plasty pod steraci prisilikonoval ke sklu.Myslela jsem na odriznuti ale bojom se abych to nepohnojila.prosim pomooooc ?

DSC_0170.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...