Přejít na obsah

Spotřeba 1.6


Ale B

Doporučené příspěvky

Taky jsem dumal jestli jít do 1.6 :) ....nakonec jsem ji vzal a jsem za to rád.

1.6 je parádní když jezdíš dálky, na dálnici, ale po městě si vezme víc než 1.3

1.3 je lepší na couračky po městě a nákupy, na dálnici se musí vytáčet aby jela

Já jezdím s 1.6 na dálky (většina po dílnici) za cca 6.5 l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, borci uvažuji o koupi feldy 1.6, jaké máte průmerné spotřeby? A mám vůbec jít do 1.6?? díky moc

Jestli se chceš trochu projet,tak 1,6ka je jedinej motor,kterej to umí.Ml jsem jí a byla to paráda.Jinak umí jezdit za 6 litrů,ale taky za 8-9,ale to ji musíš jóóó honit.Každopádně mi žrala míň,jak kámošova třináctka(Jeli jsme spolu stejnou trasu svižným tempem).Rozdíl je,že já jel na půl plynu,zatímco on ji musel držet na podlaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky za odpovědi, už ji mám doma. rv. 97, najeto 92500km, pěkný stav, jede uplně super a ta spotřeba skutečně kolem 6.5l

... jen nezapomeň na rozvody, pokud 100% nevíš, že byly dělány.

Tom

jj, rozvody jsem si udělal ve čtvrtek a udělal jsem je komplet i s vodní pumpou a kladkou, vyšlo mě to 2450kč materiál

a ještě bych se chtěl zeptat jak kolik zbývá v nádrži litrů když začne svítit rezerva?? Nádrž má 42l ne?

Editováno: , autor: Ale B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky za odpovědi, už ji mám doma. rv. 97, najeto 92500km, pěkný stav, jede uplně super a ta spotřeba skutečně kolem 6.5l

... jen nezapomeň na rozvody, pokud 100% nevíš, že byly dělány.

Tom

jj, rozvody jsem si udělal ve čtvrtek a udělal jsem je komplet i s vodní pumpou a kladkou, vyšlo mě to 2450kč materiál

a ještě bych se chtěl zeptat jak kolik zbývá v nádrži litrů když začne svítit rezerva?? Nádrž má 42l ne?

tak 6 litříků, když pojedeš volně, máš ještě 100 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jojo, taky jsem si min. týden přivezl 1.6 krátkou, jezdí to neskutečně! Až jsem tomu zpočátku nemohl uvěřit. To auto je lehké a ten motor s tím neskutečně cloumá. Podle mě škodovka po*rala to, že ten motor nedávala do Fabie I.

mno nevim,ale do Fábky I.??? Já vím, že tam chyběla 1.6tka, ale Fábka už je o dost těžší než Felda,takže jestli měla Felda 1.6 zrychlení z 0 na 100Km/h za +-11s, tak Fábka 1.6 55Kw by měla zrychlení tak za 13,5s-tj stejně jako Felicia 1.3 MPI 50Kw :palec2: Jinak motor 1,6 55Kw je můj oblíbenec-akorát říkat nahlas že ho chci v Octávii není příliš dobré-všichni mě mají za idiota :aggressive::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mal som 1.6LX 5 rokov a nedam na to auto dopustit. Spotreba na dialku cca 6,5 - 7l podla stylu jazdy, v meste 8 - 11l podla jazdy. Da sa spravit kludne aj 14l/100km ked jazdis ako drak (mam odskusane), ale ked ides ako dochodca vojdes sa aj pod 6l :-D

Spolahlive auto, ked menis olej kazdych 10-12 tisic km, tak je to neznicitelny motor. Zvyknu sa zodrat semeringy na voditkach ventilov a auto potom zere olej, ale da sa to lahko a lacno spravit a potom je zasa pokoj. A na niektorych kusoch hvizda spojka pri razantnejsom rozjazde (aj moja to robila).

Za seba mozem len doporucit. Za tych 5 rokov som vymenil len vyfuk, prave homokineticke klby, pravu spojovacku na riadeni, nejake capy, spojku a tlmice - proste to co zdochlo najazdom kilometrov. Najazdil som na nej bez jedineho vacsieho problemu 130.000km a to uz 70.000km mala ked som ju kupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Zdravim. Ted resim jeden problem s feldou 1.6 55kw rv 98 novy model. Na plnou nadrz kamaradka najede jen 400km. Jezdi trasu cca 20km 50% dalnice a zbytek mimo mesto. Nejezdi porad plnej,ale na plnou nadrz najet 400km se i me zda malo. Auto krasne chyta jak teple,tak studene,zadne kolisani otacek, auto neskube ani v otackach. Ohriva se normalne a teplotu drzi na 90°. Diagnostiku mam jen ofiko OBD2. KKL bych musel loupit nejakou cinu. Nebo neni nekdo z MB,kdo by to napichnul?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 14. 12. 2017 na 11:42, N@pster napsal:

Zdravim. Ted resim jeden problem s feldou 1.6 55kw rv 98 novy model. Na plnou nadrz kamaradka najede jen 400km. Jezdi trasu cca 20km 50% dalnice a zbytek mimo mesto. Nejezdi porad plnej,ale na plnou nadrz najet 400km se i me zda malo. Auto krasne chyta jak teple,tak studene,zadne kolisani otacek, auto neskube ani v otackach. Ohriva se normalne a teplotu drzi na 90°. Diagnostiku mam jen ofiko OBD2. KKL bych musel loupit nejakou cinu. Nebo neni nekdo z MB,kdo by to napichnul?

Ahoj. Mam tentyz problem, skusil jsem lambdu dat novou ( diag. Mam asi kkl kabel z ciny a ntb s win 7. Mel sem tam hlasku lambda signal to low, nebo tak nejak). Auto mam 3 roky z bazaru, po  1.velkem servisu po nakupu a rozvodech mi to sustilo z motoru ( dle otacek ) , pak to ustalo. Obcas bliklo mazani (to i pred servisem), ale po cca 400 km od servisu zacal pri cestach kovove mlatit motor. I mazani svitilo treba 4s a pak zhaslo. Mlaceni trvalo 1x 25 km. V jinen(znac.skoda servis) poradili sundat  vanu a procistit. Pomohlo, karbonu kam se podivas. Sitko cerpadla oleje cele zacpane. Uz mi to dlouho nemlatilo. Spotřeba 8-10 L, a to jezdim do 3tis.ot. a otacky vetsinou 2200-2600. Takže  spíš defenzivní jízda.

 

Pokud jsi to odhalil, prosim dej info. Dik.

 

Pak sem zaznamenal vyssi spotr.mot.oleje (nenajel sem vic jak 3tis.km a dolil cca 0,7L) a konec vyfuku je plny sazi..divne. Motor ma silu a mechanik z mal.servisu s tim jezdil pred servisem nejaky ten den, proháněl to a prý jede hezky. Bohužel po jeho servisu a rozvodech a výměnách se asi uvolnuje karbon.. nejsou servis.záznamy po předch.majiteli (němec, asi šetřil, gumy néjaké polské) krom dřívějších  výměn oleje nic neporadil.. mám tam už barumky, olej shell helix hx7 10w-40 api SN. Teď  nechám klempíře udělat prahy, lemy, asi i pred.blatniky, vsude neco leze zespod ven.. Bude to min.za 2 vyplaty, ale zas je to údajně  jednoduché auto,  tak snad vydrží. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...