Přejít na obsah

ventilace O1


vigel

Doporučené příspěvky

ahoj,

vlastnim O1/98 prvni zimu a mam vcelku problem s "pocenim" na sklech je to poradne oroseny a zda se mi ,ze ventilace nestiha.

Ma nekdo zkusenosti jak to nastavit upravit aby co nejrychleji bylo predni sklo OK?

Pak jsem si vsiml ze kdyz zapnu vnitrni okruch tak to fouka o dost vice,jenze kdyz prepnu jen na predni sklo tak se to vypne.Da se to nejak vypnout,aby to nevypinalo a proc tomu tak je?

Nebo zna nekdo nejakej figl?(pridavny ofuk,uprava cehosi.....)

P.S klimu nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

vlastnim O1/98 prvni zimu a mam vcelku problem s "pocenim" na sklech je to poradne oroseny a zda se mi ,ze ventilace nestiha.

Ma nekdo zkusenosti jak to nastavit upravit aby co nejrychleji bylo predni sklo OK?

Pak jsem si vsiml ze kdyz zapnu vnitrni okruch tak to fouka o dost vice,jenze kdyz prepnu jen na predni sklo tak se to vypne.Da se to nejak vypnout,aby to nevypinalo a proc tomu tak je?

Nebo zna nekdo nejakej figl?(pridavny ofuk,uprava cehosi.....)

P.S klimu nemam

Nazdárek pocení je u oct docela běžné na to páni konstruktéři ve škodovce nějak zapoměly jinak mrkni se na pylový filtr jestli není zanesenej najdeš ho pod plastem u okna na straně spolujezdce a co se týká vnitřního okruhu tak je to jasný protože se ti tam zapne klapka pro vnitřní cirkulaci vzduchu a nejde tam čerstvej vzduch z venku to ti v deštivém počasí nedoporučuji ,protože se ti hnedka auto zamlží :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

vlastnim O1/98 prvni zimu a mam vcelku problem s "pocenim" na sklech je to poradne oroseny a zda se mi ,ze ventilace nestiha.

Ma nekdo zkusenosti jak to nastavit upravit aby co nejrychleji bylo predni sklo OK?

Pak jsem si vsiml ze kdyz zapnu vnitrni okruch tak to fouka o dost vice,jenze kdyz prepnu jen na predni sklo tak se to vypne.Da se to nejak vypnout,aby to nevypinalo a proc tomu tak je?

Nebo zna nekdo nejakej figl?(pridavny ofuk,uprava cehosi.....)

P.S klimu nemam

zkus filtr.. ten by mohl pomoct... možná a něj předchozí majitel házel bóbika. no a to proč to nejde při vnbitřním okruhu na čelní skolo tak to sice nevím jistě ale rozum nebo spíš rozumový odhad mi říká že to bude tím že odtamtud vnitřní okruh nabírá vzduch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vnitřním okruhu to na okno nefouká z toho důvodu, aby nedošlo k zamlžení skla. Je to kvůli bezpečnosti. Jak víš, tak při vnitřním okruhu se okna mlží. Taky bych se podíval na ten filtr. Na mlžení oken je nejlepší klima, ale tu boužel nemáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vnitřním okruhu to na okno nefouká z toho důvodu, aby nedošlo k zamlžení skla. Je to kvůli bezpečnosti. Jak víš, tak při vnitřním okruhu se okna mlží. Taky bych se podíval na ten filtr. Na mlžení oken je nejlepší klima, ale tu boužel nemáš.

díky za vysvětlení!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci,to ctu poprve,ze klimu muzu pouzit na "odpareni predniho skla" a to budu fukat na to skelko teplou nebo studenou klimu? :unsure: je pravda,ze kdyz pri desti jedu 4 lidi, tak je auto zaparene, jak dvere u chleva :aggressive:

Ahoj.Uz to tu na fore niekto prebera a z vlastnej skusenosti ti mozem povedat,ze zapnuta klima pomaha k odmlzeniu skiel v aute ,pretoze kompresor pohlcuje vlhkost v aute. ;) . Myslim,ze to bude fungovat aj pri mechanickej klime-ja mam CLIMATRONIC. Zapni klimu,kolecko "nastavenie teploty" potoc aby si mal v aute prijemnu teplotu-cca.22stp. a dufam,ze ti to bude fungovat :palec2: .Ak klima v aute nieje,toz rosit sa to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci,to ctu poprve,ze klimu muzu pouzit na "odpareni predniho skla" a to budu fukat na to skelko teplou nebo studenou klimu? :unsure: je pravda,ze kdyz pri desti jedu 4 lidi, tak je auto zaparene, jak dvere u chleva :aggressive:

Když bude pod 0-5 stupňů, tak klimou nic nezachráníš protože ta se nesepne, takže takový to odmlžování klimou platí jen nad 0-5 stupňů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci dik moc za vysvetleni!

Takze FILTR mam novy,coz teda jak jsme pochopil uz nic vic nenadelam :(

Víc s tím neuděláš a navíc topení bez klimy fouká mnohem víc než s klimou, jako první to chce nastavit na čelní sklo a dát nejteplejší a asi tak 3st. a potom už to rozhodit ať to fouká všude, to se naučíš, občas se taky doporučujou spreje proti mlžení skel, ale nevím jak dlouho to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok,vyzkusam a esce jsou natrhu ty rozmrazovaci spreje na skla - to se aplikuje treba rano, nez jedu na to sklo a to roztaje, nebo to musejm striknut v veer na sklo a tim padem to neprimrzne a nezarosi se to ci co ;)

Pouzival jsem to, kdyz bylo predni sklo zamrzly...nastrikal jsem...cca 2 minuty nechal pusobit a pak lehce skrabou setrel...

Pokud to sklo oskrabes normalne, dosahnes stejneho efektu...ovsem ja jsem povaha leniva...takze u me vyhrava ten sprej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi mam podobny problem tak pisem sem:

Mam automaticku klimatizaciu, a strasne pomaly sa mi odrosuje.....pustim otacky ventilatora na maximum, nastavim na celne sklo a po 30 minutach stale to nie je uplne odrosene...v com moze byt problem? zeby pelovy filter?

Cau. Ja mam zapnute nostop na AUTO a je to fakt super :palec2: .Skoro vobec to nerosi a ked prepnem na ECON sa okna hned rosia. Musim to riesit zvysenim teploty a otvorenim šíbru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy poradte - kdyz foukam do interieru studeny vzduch - tak to fouka dobre - proste silný vítr, ale pokud dam packu na teplo tak se síla zmensi snad o pulku a fouka to fakt malo - myslite ze budu mit zanese topeni? myslim tim ty sterbyny kudy ma prochazet vzduch. A jak je to u vasich milacku -studeny fouka hodne a kdyz to hodite na teplo tak klesne vykon vzduchu- Mam to napr. na max vykon a teda nic moc, ale kdyz studeny tak fouka jak vychr. Poradte prosim diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy poradte - kdyz foukam do interieru studeny vzduch - tak to fouka dobre - proste silný vítr, ale pokud dam packu na teplo tak se síla zmensi snad o pulku a fouka to fakt malo - myslite ze budu mit zanese topeni? myslim tim ty sterbyny kudy ma prochazet vzduch. A jak je to u vasich milacku -studeny fouka hodne a kdyz to hodite na teplo tak klesne vykon vzduchu- Mam to napr. na max vykon a teda nic moc, ale kdyz studeny tak fouka jak vychr. Poradte prosim diky

No jako rozdíl tam určitě je, ale ne asi tak dramatický, jak tu popisuješ, teda alespoň ne u mě ;)

Nerozpadl se ti náhodou během let někdy ten filtr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...