Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Já bych řekl, že je to stejný silentblok jako na VW Polo (1K0 407 183 E) a o tom tu povídání už je. Nekoukal jsem do Etky, ale mám dojem, že na O2 ten silentblok škodovka dodává už zalisovaný do hliníkového držáku:

http://obchod.autokelly.cz/imageview.aspx?ImageName=SKO1227740_741.jpg&Type=Big&Title=SKO1227740_741.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl dneska na STK a servisman mi povídal že by byla třeba výměna silentbloků, při pohledu na ně jsou vidět že jsou v rozích popraskané, jinak drží, žádné vrzání, klepání, nic...najeto mam 70tis, je dobrý je měnit s předstihem nebo až se nějak začnou projevovat?

Ještě dodávám že při rychlosti větší jak 120km/h jdou celkem silné otřesy do volantu, ale to bude nejspíš geoškou nebo nevyváženýma kolama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz si vlezes pod auto a nekdo ti zahejbe s kolem(jakoby do rejdu zacukat),tak uvidis jak jsou hodne natrzeny,nebo uz uplne utrzeny,ale jestli rikal ze jen trochu tak to jeste neco vydrzi,ale nikdy nevis kdy to praskne,ja osobne uz bych je menil. :palec2:

Editováno: , autor: skeda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mením silentbloky s prípravkom, čo som si napochytro zbúchal a ide to s ním veľmi rýchlo. Inak tie silentbloky su dosť namáhané komponenty, pozrite si toto video a uvidite: http://www.youtube.c...?v=TJeB1zth01w. Nabudúce už budem montovať zosílené 1K0 407 183 E. Pripájam prezent aj s popisom používania prípravku. Mám tu nejaké ohlasy na môj prezent a mierne ho aktualizujem.

Vymena silent s pripravkom.ppt

Editováno: , autor: neutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky jsem objevil natržené silentbloky na Fabii 1,4 MPI Combi. Jsem z Prahy a chci požádat, kdo byste mi silentbloky vyměnil. Pozorně jsem si pročetl celou diskusi. Líbí semi vyříznutí závitu M12 do čepu ramene bez demontáže hliníkového dílu. Ale nebráním se ani jiné montáži.

Dík za pomoc.

Franta

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sil. vyměněny cca tyden,dal jsem zesílené 1KO*****,žádné vybrace nepozoruju.Pocitově se mi zdá,že se předek uklidnil je stabilnější a montáž dělal kamarád podobnym přípravkem co popisuje neutron.Práce na dvě hodinky i spokecáním.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate niekto skusenosti s kombinaciou silentblok + rameno vyrobene boh vie kde ? Nechal som vymenit pred zimou, plne silentbloky, ale kedze jedno rameno vymenu neprezilo, tak ho servisak vymenil aj svrzgajucim polovicnym ktory tam bol nalisovany od vyroby.

Takze vysledok bol jeden plny na skodovackom ramene, a jeden polovicny nalisovany od vyroby asi z Turecka. Dnes som auto nechal v servise, vrzganie ma uz vytacalo a okrem toho bol chyteny. Mechos volal, ze plny silentblok tam nejde nalisovat, a vie tam skusit nalisovat polovicny, medzitym sme uvazovali o original skodovackom ramene tam ma zabil cenou ze 150 eur ...

Chcem sa spytat viete niekto funkcnu kombinaciu plny silentblok + rameno ktore je mozne kupit ? F1 1.9SDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

chlapi, jaká je nelepší možnost záměny silentbloku-teď mám z Cupry, ale je to tvrdý až moc a příjde mi, že když jedu třeba po kostkách nebo po horším povrchu, tak se vše přenáší do palubky a do řízení a kvidlá mi to s volantem. Nebylo by lepší tam dát něco jemnějšího, ale aby se hned neutrhly a aby byly rozumně tvrdý. Mám FRS. Slxšel jsem něco o sil. z Pola...Poraďte mi pls. Nejlepší by bylo, kdyby sem někdo napsal všechny sil., který je možný namontovat na fabii se stručným popisem jejich vlastností. Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou 3 druhy:

6Q0 407 183 - původní, který toho mnoho nevydrží, ve škodovce už asi ani nepůjde objednat

6LL 407 183 - Cupra + 8Z0 407 183 - Audi A2 (má oproti Cupře trošku měkčí směs, ale dle diskuzí to není příliš znát)

1K0 407 183 E - inovovaný, zde nazvaný jako "Polo blok", už ho prodávají i Škoda servisy jako náhradu ze původní 6Q0, vlastnosti +- stejné jako 6Q0, životnost vyšší

Takže pokud ti přijde 6LL moc tvrdý, dej 1K0 a budeš spokojen. Udělal jsem to stejně. 1K0 tam mám asi rok/20000 km a nemají sebemenší trhlinku. Cena cca 250,-/ks.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Jsou 3 druhy:

6Q0 407 183 - původní, který toho mnoho nevydrží, ve škodovce už asi ani nepůjde objednat

6LL 407 183 - Cupra + 8Z0 407 183 - Audi A2 (má oproti Cupře trošku měkčí směs, ale dle diskuzí to není příliš znát)

1K0 407 183 E - inovovaný, zde nazvaný jako "Polo blok", už ho prodávají i Škoda servisy jako náhradu ze původní 6Q0, vlastnosti +- stejné jako 6Q0, životnost vyšší

Takže pokud ti přijde 6LL moc tvrdý, dej 1K0 a budeš spokojen. Udělal jsem to stejně. 1K0 tam mám asi rok/20000 km a nemají sebemenší trhlinku. Cena cca 250,-/ks.

takze je to jasne,skoda auto cita toto forum. lol

zavedenie do cennika uviedla ako "inovacia roku 2010"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...