Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

tak já to trochu názorově vyvážím, než se uvrtáš do něčeho, čeho by jsi později mohl litovat - siletbloků jsou tři druhy:

1) původní - dva gumové prstence spojené dvěma závěsy - ty se trhají

2) z octavie - prstence jsou spojené čtyřmi závěsy - vlastnosti jako ty původní, ale netrhají se

3) plné - tvrdý špalek gumy, změní jízdní vlastnosti, zvýší hluk a vibrace v autě - pokud netrváš na tvrdém podvozku, tak se jim vyhni. 16V je krásný tichý auto, těmi špalky ho zničíš. Tyhle se kvůli těžšímu motoru občas dávají k nafťákům.

 

těch příčin táhnutí na stranu ale může být celá řada - zaseklý tlumič, prasklá pružina, přidřená brzda, hnutá nápravnice, ale klidně i ty kola, protože to, že je necháš vyvážit, ještě neznamená, že jsou vyvážené. Myslím, že i v tomto vláknu jsou popsány zkušenosti, kdy se geometrie či vyvážení povedlo až na potřetí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy jsem zkoušel přehazovat levá pravá a bez výsledku. Teď jsem dal zimní a táhne to o trochu víc, ale to předpokládám, je způsobeno užší gumou (letní mám šíře 195 a zimní 165) V úterý budou oba nové silentbloky a na doporučení od značky Meyle. Dá se poznat na stojícím autě na zemi že je prasklá pružina nebo seklý tlumič ? Dělá to už od koupě auta takže pokud to bude něco vážnějšího tak bych to mohl mít i zaplacené bazarem kde jsem auto koupil. Možná...:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží jestli to táhne při jízdě nebo při brždění... ale tím bych se nezabýval, těch příčin může být opravdu řada a může to dělat i zadní náprava. Jestli sem to správně pochopil, tak to stejně nebudeš spravovat sám a nemá cenu nechávat měnit díly naslepo. Dej to do servisu, že to táhne na stranu a ať se předvedou. Pokud budou špatné silentbloky, tak by to technik měl poznat během několika vteřin + čas na zvednutí auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Táhne to při jízdě pod plynem, při jízdě bez plynu i při brzdění. Proto je mi divný, že geometrie byla OK, Jinak brzdy jsou OK. Ty jsem dělal hned po koupi auta. Byly tam totál sjetý, zřejmě ještě origo :-D Jo, bude to dělat servis, nemám zdvih. Takže přijdou-li na něco co to vyřeší, dám sem info. Spíš jsem se ptal jestli někdo nemá podobnou zkušenost + řešení. I tak zatím díky všem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak se to přesně projevuje? pustíš volant a auto jede doprava? Nebo musíš držet volant doleva, aby to jelo rovně? Když prudce zabrzdíš je to horší? Táhne to všude? Některé silnice, kvůli spádu prostě doprava táhnou. Při geometrii měřili jen sbíhavost, nebo i záklon/odklon (tedy nenastavitelné parametry). Ještě bych se vedle výše uvedeného zaměřil na zadní nápravu, jestli auto drží stopu. Předpokládám, že žádné kolo se při jízdě výrazněji nehřeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projevuje se to tak, že když pustím volant tak auto jede do prava. I pod plynem, i bez plynu a i při brždění. Chová se stále stejně. Volant za jízdy držím rovně a auto jede normálně rovně. Táhne to všude. Sklonem silnice to není. Při geometrii dělali vše. Kola se žádná nehřejou. Co přesně myslíš tím "jestli auto drží stopu" ? Jak to vyzkoušet a jak to poznám ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna silentbloku bez sundání ramene není možná, ale tuším, jak to mysleli. V každém případě ten čtyřramenný má trochu jinak umístěný střed oproti tomu původnímu. Takže i kdyby se nehývalo s konzolou, tak by se geo udělat měla. Také platí, že pokud byly silentbloky utržený, tak se nedala pořádně udělat před jejich výměnou. Takhle přes web to budeš spravovat dlouho, zkusil bych jiný servis a chtěj po nich odstranění tahání na stranu. Nějakou příčinu, to určitě má a určitě se na ní dá přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna silentbloku bez sundání ramene není možná, ....

Blbost, naprosto běžně se to dělá rovnou na auťáku - jen se místo mechanickýho nebo hydraulickýho lisu použije šroubovej přípravek jak na vyjmutí původního, tak na zalisování novýho "hrnku". Záleží jen na mechošovi, jakou vejbavu použije respektive jakou má k dispozici a nakolik se odhodlá k rozebírání nápravy - jestli rameno úplně vyndá nebo ne. 

 

Každopádně po výměně se musí znovu "udělat" geometrie nápravy, aby se zajistily správný úhly všech os pohybu - o tom netřeba diskutovat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jste se pánové nějak špatně pochopily.Věřím že to je jen nedorozumění. Rameno samozřejmě musí dolů,čep ramene prochází silentblokem.Jen konzole ramene- může zůstat,nemusí dolů,ale někdo pro snažší vylis.a nalis silentbloku ji  taky demontuje. Geo určitě udělat po výměně! Řešilo se to tu 100 X,tak není se potřeba dohadovat ani víc to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rameno má 2 otočný body - jeden má na nápravnici, druhej je čep, na kterým je upevněná těhlice přední nápravy. Obvykle se mění jen silentbloky u těhlice - a pokud se mění, není potřeba celý rameno vyvěšovat ven z auta - vyvěsí se jen konec se silentblokem a šroubovacím přípravkem se vytlačí starej silentblok, přípravek se zase rozšroubuje, se starým silentblokem se vyndá ven z ramene, vymění se podložky na přípravku, sestaví se to dohromady s novým silentblokem a ten se šroubováním natlačí do ramene. Vyvěsit celý rameno z obou bodů = úplně ho vyndat z auta je potřeba jen v případě, že dílna nemá šroubovej přípravek a silentbloky lisuje ven a dovnitř pomocí pákovýho nebo hydraulickýho lisu. Celou dobu se tady probírá výměna "dvoupaprskovejch" silentbloků (starý provedení pro benzínový motory) za "čtyřpaprskový" (novější a pevnější provedení) nebo "plný z audiny" (vhodný pro ještě vyšší tuhost pro nafťáky, ne pro benzíny) - tak jaký nedorozumění? O vnitřních silentblocích tady nikdo nemluvil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková blbost a jak se to dá pěkně zamotat... A i když jsem si na začátku myslel, že vím, čím je toto nedorozumnění způsobeno, tak teď se úplně ztrácím a skoro bych řekl, že Ekkar spravuje úplně jiný auto: ten silentblok není nalisovaný na rameni, ani jím neprochází šroub, použitý přípravek (ostatně všechny jsou šroubové) s ramenem nesouvisí...  jde jen o to, že některé přípravky jsou větší a kvůli prostoru se musí vymontovat i konzole nápravnice. Buď se použije toto:

 

http://www.naradikrystof.cz/images/DN6S-demontaz.jpg

 

nebo toto:

 

http://img1.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/5969/5969008-pripravek-demontaze-a-montaze-silentbloku-fabia-vw-1.jpg

 

jak vidno, rameno není ani na jednom ze snímků. Možná by se dalo uvažovat o tom, že by mohlo zůstat viset na rejdovém čepu. Ale to bych skoro řekl, že se pak nedá vydáhnout z nápravnice - dlouho jsem to nedělal a už si to nedokážu přesně vybavit.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...