Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

A ještě zničíš zimáky...

 

Jde o to, že při stanovování hodnot geometrie výrobce patrně počítá s určitou pružností silentbloků a tím i výkyvem ramen při provozu. Pokud jsou silentbloky nesprávně, výkyv ramen je jiný a geometrie, která je v klidu vozidla správná, je najednou při jízdě kvůli jinému výkyvu ramen špatná a gumy jsou jak na struhadle... Takže to chce řešit co nejdříve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, v sobotu nebo v nedělu na to mrknu, teď jsem do pátku v Německu, takže se k autu nedostanu a po manželce nemůžu chtít, aby najela na rampu a ještě kontrolovala silentbloky :D

 

edit: ale začínám si být už teď jist že budou též pootočené protože to nastalo po výměně čepů ramen a silentbloků, do té doby jsem měl klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na geošce by hnutá nápravnice poznat byla (neseděly by odklony, které se seřizují posunem nápravnice). Nejsem si jist, ale mám zato, že pokud by při výměně silentbloků povolili a vymontovali ty hliníkové konzole na obou stranách najednou, tak se hnout může (pokud jí nedrží ještě další šrouby, z hlavy nevim...). To by ale nejspíš táhlo ke straně a odhalila by to geoška (a nezpůsobilo by to sjíždění obou vnitřních či obou vnějších okrajů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, cosby napsal:

hliníkové domečky se vyhazují ale né nápravnice bože

jaký domečky? to si pleteš s oktávkou, ne? Pokud z nějakého důvodu povolíš tu hliníkovou konzoli se silentblokem - třeba, kvůli utrženýmu šroubu v rameni a nebo, že (jako já) nemáš krátký stahovák, tak samozřejmě zároveň povolíš i půlku nápravice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže když...tak sundáváš pouze domečky,né nápravnici,ta se nehne.

Za další,nepovoluji ani domečky,vytáhnu rameno,silenblok vybiju a nalisuji do domečku nový.Každý malinko solidní servis má na to přípravek.

Jinak...doporučuji po každém takovém zásahu udělat geometrii,děláme ji,ale ta neukáže,jestli je silenblok dobře nalisovaný,to už je na mechanikovi a pokud je lopata,tak bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě v předchozím příspěvku jsi domečky sundaval. A pokud tento "domeček" sundáš na Fabii, tak musíš povolit nápravnici. Ostatně už ta konzole s oním "domečkem" je součástí nápravnice. A holt, ne vždy se výměna povede bez demontáže oné konzoli. 

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...