TiGeRZ

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

1 165 příspěvků k tomuto tématu

Ta ukázka je :kol-47:

Upraveno uživatelem Mirek 835
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že je nejlepší, když se nesundavá ani konzole, ale vyndá se jen rameno a vylisuje/nalisuje přípravkem starý/nový silentblok - o tom neni sporu. Ale někdo možná místo pořízení přípravku konzole vyndá, jindy to múže být nutnost (zničený závit šroubu ramene, nebo něco nejde, vim já...) - no když už, tak to chce povolit vždy jen jednu stranu, pokud se jen povolí obě najednou - třeba chce obě konzole odvézt někam k lisu (o demontáži nápravnice neni řeč), nápravnice se hne ze svého místa, které určuje odklony kol a na geošce přibyde práce navíc. A pokud se na to nějakej šetřílek vyprd (stejně jako na koupi přípravku) a jenom kasíroval (a ještě třeba dal silentbloky šejdrem), je na potíž zaděláno...

Edit: :kol-47:pecka video :kol-47:

Upraveno uživatelem Sir_Jarek
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslím,že hlavní o co tu jde je to,jestli nalisoval silenbloky dobře.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes jsem měnil olej a zároveň zkontroloval silentbloky a mám je jako je na obrázku na předchozí stránce. Když se ale podívám na video, tak se mi zdá, že je tam dávají přesně obráceně než mají být. Tak nevím jestli na to špatně koukám anebo to tak opravdu je.

Upraveno uživatelem psurn
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tím výstupkem do středu a myslím, že to v tom videu to tak dělá. Jen koukám, že tam povoluje matku na polose - to my "profíci" neděláme :-)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mně se zdálo, že stojí ze strany kola a výstupek dává k sobě. Ale nevím, špatně se to odhaduje.V každém případě, až půjdu zase na výměnu, tak si to hned překontroluju.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zářez na přípravku má k sobě, ale ten užší. Ten větší není vidět, takže usuzuju, že je z druhé strany.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak měl bych je mít správně ... takže na jaře geoška (jinde) a uvidí se

pravý (není tolik vidět)                            levý

20161126_083659.jpg20161126_083712.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdar chlapi,

resim ted problem s vibracema pri rozjezdech i pri jizde. Puvodne sem sel na jistotu ze problem bude vyfuk ale kdyz sem koukl pod auto tak vyfuk je uplne OK. Abych popsal problem: Pri startu to kopne ale hned prestane, na neutral naprosto bez problemu i v otackach. Pri zpatecce taky bez problemu ipri rozjezdu z mista do kopce. Problem je pri rozjezdu dopredu. Silne vibrace do kastle ktere jdou az do kufru. Na jednicku katastrofa, s rostoucima otackama skoro az zalehaj usi (nedejboze do kopce) za 2,3,4 taky problem ale postupne mensi a mensi. Kdyz dam nohu z plynu tak bez problemu. Smerem z kopce kdyz pridavam plynule, tak bez problemu ale kdyz dam plnej tak to zase kopne a vibrace jdou postupne do ztracena. Myslite, ze problem bude silentblok prevodovky? Horni u motoru se jevi jako OK. Dneska chci jeste kouknout na ten spodek. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

Moc diky za rady.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koukni jestli nejsou vymlácený silentbloky v reakční vzpěře. Taká ta ojnice. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Cim tie silentbloky vyberate a lisujete nemate niekto fotku home made pomocky? Planujem si nieco vyrobit. Vdaka

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

o kousek výše máš video, tam je ten přípravek vidět.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To nejaky origos a mam pocit ze sa nim da poskodit ten zavit v hlinikovej casti, pozdava sa mi skor tento

5969008-pripravek-demontaze-a-montaze-silentbloku-fabia-vw-1.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od bobanHTP
      Zdravím všechny,  napadlo mě pro Ty co mají dilema jestli koupit Rapid nebo Fábii sepsat  moje subjektivní postřehy. Rapid mám asi měsíc, nyní na reklamčce v servisu :-)  a Fábii kombi pár dní jako náhradní auto. Oba vozy jsou vyrobené v roce 2016. Motoricky nemohu porovnávat, protože Fabi má jen základ 1.0 MPI 55kw (kombik) -jinak velmi tichý motor, podlě mě do městské džuhgle úplně stačí.

Fábie Kombi III
      - větší kufr, ale úzký
      - perfektní výhled do všech stran
      - horší odhlučnění podvozku a dveří - může unavovat na delších cestách
      - málo místa vzadu na nohy
      - dizajn palubky je příliš tendenční, rychle zestárne a bude nemoderní, podle mě odfláknutá dizajnově středová konzole, kde je ovládání klimatizace
      - více trpí na boční vítr, opět vadí při delších cestách, časté korekce volantu zvyšují únavu
      - vidím Fábii kombi jako pracanta, kde je třeba větší kufr a jezdí se kratší trasy a nebo mladá rodina co si nemůže dovolit dražší nový vůz -- ovšem tam už si nejsem jistý tím komfortem a místo F 1.0 MPI bych asi volil Clio kombi 1.2 a  nebo zánovní větší a pohodlnější vůz.

Rapid SP
      - lepší odhlučnění podvozku a dveří(nevím proč)
      - vzadu famózní prostor na nohy
      - decentní palubka - podle mě si déle zachová pocit moderního interiéru
      - širší kufr, byť menší objem
      - lépe sedí na sněhu a dálnici (dělá to delší rozvor a širší zadní náprava)
      - stylovka (zatímco Fábie na mě působí jako poctivý pracant, Rapid SP je i trochu zábavný dizajnem)
      - docela slušně zváldá i silný boční vítr

• Od kjus
      Prodám odkládací schránku pod levé sedadlo do Fabie. Je použitá, ale nic jí není.
    • Od nosekma
      [Prodám] Škoda Fabia Combi, motor 1.4 TDi 59kW (BNV), rok výroby 2006, najeto ~163.000km, verze SportLine, původ ČR. STK do 02/18. 

VIN: TMBJK46Y564565574

Výbava: manuální klimatizace, parkovací senzory vzadu, tempomat, el. ovládaná okna vpředu a zpětná zrcátka (+vyhřívaná), zámek řadící páky, kožený volant + sportovní sedadla, rádio originální na CD, tažné zařízení, tónovaná zadní okna, denní svícení. 
      Litá kola 15" - letní pneu na poslední sezónu, zimní pneu (plechová kola) - dvě jsou po první sezóně, dvě budou potřeba vyměnit. Dálniční známka do konce ledna 2018, servisní knížka + manuály, dva klíče s dálkovým ovládáním. 

Spotřeba ~5 l/100km, spíš méně.
      Po výměně oleje, naplněna klimatizace.

Praha (sever), případně okolí Trutnova/Vrchlabí.

Cena 96.000,- Kč
    • Od Alex91
      Ahojte, sem s mojí Fabií nováček, takže možná nejsem zvyklý a proto posílám vám na posouzení, jestli je tohle normální chod motoru. Měněn olej, svíčky, vzduch filtr a nedávno odešla cívka a po její výměně (ca. 200km) mi přijde, že ten motor jaksi moc vibruje. Věc druhá je to, ze zní jak naftak s deravym vyfukem, zvlášť ten zvuk toho vyfuku mě štve, všichni se ptají jestli ho nemám deravej, ale nemám, prolezl sem ho snad skrz nakrz. Jinak vyssi otáčky v pohodě, táhne v pohodě, spotřeba ok. Díky za odpovědi.

• Od deathskull
      rodám letní pneumatiky na Skoda fabia 3, rapid, atd... od fi. Nexen. Konkretne se jedna o rozmer 185x60 R15 typ Nexen N'blue HD. Maji najeto cca 5000km (tak ze skoro nove) - na letni jsem si koupil R16 proto prodavam. V pripade rychleho zajmu sleva mozna.