Přejít na obsah

Couvací senzory s displeyem za 1000,-Kč


viewer

Doporučené příspěvky

Koupeno na :

http://www.deramax.cz/select.php?skupina=1...p;parents=-1,12

Dostanete:

4 senzory, řídicí jednotku, display, lepicí pásku oboustrannou, návod a vrták…

Rozměřit a vyvrtat otvory přiloženým vrtákem je hračka, senzory do otvorů stačí zatlačit ale pro jistotu jsem je ještě zevnitř omáznul lepidlem na bázi silikonu.

Jednotku jsem oboustranně lepící páskou přilepil do boční kapsy v kufru a kabeláž od čidel protáhl do kufru průchodkou stejně jako jsou dráty od tažného zařízení.

Červený kabel je připojen na couvačku, do předu na displej vede jediný drát, ten se v pohodě vsune pod plasty na prahách a pod gumu u předního sloupku, pak je veden štěrbinou mezi oknem a palubkou, tam jsem také umístil displej a myslím že to vypadá dost pěkně.

Práce maximálně na hodinku.

S funkcí zatím naprostá spokojenost, ukazuje to pěkně, začne to na 2m a odpočítává po 0,1m až do 0,0 od 1,5m se rozsvěcují barevné diody a vydává zvukový signál, (jde vypnout) s přibližováním k překážce se rozsvěcují další diody a zrychluje se pískání v okamžiku kdy je na display hodnota 0,0m je zvuk trvalý, a svítí všechny diody (poslední červené).

V tom případě stojím asi 10cm koulí od překážky.

Ještě zbývá čidla přelakovat, ale to až bude čas…

Jo, diody se rozsvěcují z té strany ze které se něco přibližuje, pokud couváte třeba na zeď tak samozřejmě z obou stran současně.

post-12266-1194787213_thumb.jpg

post-12266-1194787578_thumb.jpg

post-12266-1194787585_thumb.jpg

post-12266-1194787592_thumb.jpg

post-12266-1194787600_thumb.jpg

post-12266-1194787605_thumb.jpg

post-12266-1194788313_thumb.jpg

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

Navim jestli displey k něčemu je, jasně že stačí i pípák ale přijde mi že to vypadá pěkně a vidět i konkrétní vzdálenost se taky hodí.

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to KaJe: jo taky myslým že umístění je pěkné, nejsou nikde vidět žádné dráty a každému se to zatím líbilo, prostě to tam pěkně sedne...

to BadyS: tak to tedy naprostej souhlas, ta černý pecky jsou hrozný, takže hned jak to pude "dimant. metal" teď ale marodim :crutch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

1 : 1 kadlec lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

spis bych rekl ze se cumi doprava a doleva,

to dozadu je jen lom

tak i tak se na tuto vecicku chystam taky

Editováno: , autor: zdsamct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

spis bych rekl ze se cumi doprava a doleva,

to dozadu je jen lom

tak i tak se na tuto vecicku chystam taky

Dle mého se to na starší octávku bez stěrače v zimě velice hodí, kdo jí má ví že se často couvá tak nějak po čichu, zvlášt když leje nebo je zamrzlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

1 : 1 kadlec lol

Tys mel stesti ten den co si si sel prihlasit auto. Na tebe dobre vysla rada :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

spis bych rekl ze se cumi doprava a doleva,

to dozadu je jen lom

tak i tak se na tuto vecicku chystam taky

Dle mého se to na starší octávku bez stěrače v zimě velice hodí, kdo jí má ví že se často couvá tak nějak po čichu, zvlášt když leje nebo je zamrzlo

jestli zima nebo leto,zadni okno zamrzli nebo v pohode,couvu jen podle vnejsich zrcatek,to vnitrni ti nic nerekne,ale na pipani se tesim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je to k něčemu, ten displej?

když couvám, tak čumím dozadu a ne na přední okno a spokojím se s pípáním origo parkováku

no, já když couvám tak dozadu tedy nečumím, čumím zásadně do zrcátek :p:p

.

a zrcadlama čumíš kam? dozadu :)

jo je fakt, že ten displej tam neruší a zapadá

spis bych rekl ze se cumi doprava a doleva,

to dozadu je jen lom

tak i tak se na tuto vecicku chystam taky

Dle mého se to na starší octávku bez stěrače v zimě velice hodí, kdo jí má ví že se často couvá tak nějak po čichu, zvlášt když leje nebo je zamrzlo

jestli zima nebo leto,zadni okno zamrzli nebo v pohode,couvu jen podle vnejsich zrcatek,to vnitrni ti nic nerekne,ale na pipani se tesim

Tak tak, pěkně podle zrcátek. Já mám ty senzory z levné alarmy.cz, čidla v barvě auta a display mám přimontovaný nad vnitřním zpětným zrcátkem. Asi rok, vše funguje bez problémů, montáž cca 3 hoďky lážo plážo. Neocenitelný pomocník hlavně při podélném parkování do řady aut. Je to i celkem přesné - když je na diplayi 0,0 m, tak za autem zbývá mezera ještě cca 5-10 cm.

Kupoval jsem to kvůli manželce, bála se s Octou někam couvat, a teď už se nebojí (i když nevím, která fáze je lepší:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem si četl tuhle diskuzi, tak jsem nevydržel a šel jsem do parkovacího asistenta taky, koupil jsem ho přes aukro.cz a čekám, až mi přijde, buď pozítří nebo popozítří by měl být tady...

Jinak s tím couváním, když prší nebo sněží máte pravdu, bez stěrače je pohled dozadu možná poze přes boční zrcátka, jinak nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě se chci zeptat, nebude problém, když tam mám tažný nepevno? Abych to tam nenamontoval a nepípalo mi to pořád, to bych asi zcvokl

tak se mi to líbí, to jsem rád že jsem tě tak pozitivně motivoval, přemejšlel si o umístění nebo to odemě okopčíš ?

Taky mám tažný napevno a je to v pododě, jen když máš zapřažený vozík, ať couváš jak chceš pořád 1,5m ;);)

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Rozměřit a vyvrtat otvory přiloženým vrtákem je hračka, senzory do otvorů stačí zatlačit ale pro jistotu jsem je ještě zevnitř omáznul lepidlem na bázi silikonu...

Musel si dat dolu naraznik? alebo si to robil bez demontaže?

Nárazník jsem nesundaval, nebylo potřeba, jde tam strčit ruku, vyzkoušej a uvidíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nárazník jsem nesundaval, nebylo potřeba, jde tam strčit ruku, vyzkoušej a uvidíš...

JJ za tu cenu by som to tam dal. Pozeral som tie odkazy a neviem aky je rozdiel medzi sadou za 1000 korun a sadou za cca 2500 a pod. Vyzera to rovnako, aj to zobrazovanie ma podobne, (čisla + LED) hmm zeby tie drahsie boli citlivejsie a presnejsie? alebo je rozdiel iba v cene? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...