Přejít na obsah

Prohnuté prahy


rominator33

Doporučené příspěvky

KaJe---Mohl by jsi tady poradit ,jak jinak zvednout auto,nám(nezkušeným) jinak než za práh? Kde že je to speciální místo na zvedání podle škodováckých servisu? Děkujeme určitě všichni :-)

Myslím, že ten obrázek to vystihuje dobře. Jinak až strčíš hlavu pod auto, tak to hned uvidíš. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel stalo v jednom hodně velkým origo servise v Brně, svým způsobem jsem si to měl pohlídat, protože jsem byl tam rok v učení, ale stalo se, neřešil jsem to, jezdím jinam.

jinak k tématu, pokud není defekt a nemusím, tak se snažím auto zvedat hydraulickým heverem a dám si tam pod práh dřevěnej špalík

Dřevěný špalík s mým mechanikem taky dáváme, ale to bohužel moc nepomáhá. Prostě předek Octavky je moc těžkej.

Ale raději budu mít prohnutý prahy, než riskovat, aby mi auto spadlo z heveru např. z výšky 1,5 m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevěný špalík s mým mechanikem taky dáváme, ale to bohužel moc nepomáhá. Prostě předek Octavky je moc těžkej.

Ale raději budu mít prohnutý prahy, než riskovat, aby mi auto spadlo z heveru např. z výšky 1,5 m.

Já zvedám auto pouze za ramena a v poho. Mám taky po origo heveru prohlej 1 prah, to se nedá nic dělat. Každý Auto má hold svoje mouchy,a mužete to zvedat jak chcete.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz nekdo dela jedno kolo,tak pod napravu,ale ne kazdej z nas ma v kufru pojizdnej hever,tak za peto dokoupit...Jinak c praci to nezvedam za prahy,myslim cele auto na dvousloupovem zvedaku,ale davam to pod nosniky,v predu je to az pod nohami ridice a vzadu to vypada takova kostka s gum.krytkou,nekdy to vyfotim,jinak ty prahy i kdyz davam dreva tak trpi jak krava,i ve skodovce to museji zvedat za nosniky,mam to od nich,kdysi jsem to zvedal take za prahy

Foto by se hodilo.

Taky mám ohlé prahy, vepředu. Dá se to vyrovnat? Pobouchat třeba přes gumu?

Stejný problém jako 9 z 10 Oct I já je vyrovnal pomocí hydraulického heveru a dřevěné latě. Budu se snažit popsat jak jsem vyrovnal: Lať o délce cca 1.50 jsem dal napříč auta, na jedné straně opřel o začátek deformace spodního okraje prahu a na druhou stranu hever /který byl též skoro naležato/ a byl zapřený za obrubník chodníku. Chvilku pumpuješ a on se srovná, povolíš a poposadíš dál a tak dál. Musíš dělat ve dvou lidech a nepřetáhnout a vyrovnáš a ani nepoškrábeš.

Snad jsem to popsal nějak srozumitelně, ale nezapomeň jeden pumpuje u heveru a druhý hlídá rovnání prahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Zkoušel jste ještě někdo jiný ty prohlé prahy rovnat? Nějaké postřehy z práce - doporučení?

Díky

Chystám se na to.. Takovýma těma lepšíma SIKOVKAMA (co mají topenáři),

pak nějaké hadry, aby se ty lemy neponičily a zkusit je opatrně narovnat..

Mám to na 2 malých místech na jedné straně. Ne že by to bylo až tak hned vidět, ale když se na to člověk soustředí, pozná to..

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ja mam taky na leve strane ohli prah. Me to dokurvili v servisu. Vsimnul jsem si toho as za par dni a v servisu mi to zapreli.Jak mi asi hodne lidi da za pravdu skoro v kazdym servise to zvedaji prave za prahy a ne za nosniky pod autem. Jednou jsem jim musel rict at mi to zvedaji pod autem a oni se strasne divili co si to vymyslim. Taky bych ho chtel vyrovnat mam problemy se zdvihanim auta ponevadz tam moc nedri hever a mam strach aby mi to jednou nespadlo na hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take bych to rad narovnal - ale bohuzel pri dalsim zvednuti se to zamackne- takze chtelo by to hydraulickej zvedak :)

mít to černou barvu,řekl bych že je to moje octa. Bohužel jsem jí už tak koupil :( Já dávám na origo hever podélný špalíček a zaplať pánbůh se to už víc nemačká :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to mám mírně ohnuté. I v německu jsou trochu líní jak se zdá. Ale ta fotka co dal Octavka to je brutální. Tak hrozný to zas nemám. Teď dumám co s tím. On se totiž odloupne na tom hřbetu lak i impregnace a vzniklé škvírky se pak stěhuje bláto a sůl. Tak to musím nějak ošetřit, aby nezačala hlodat koroze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No já mám prahy nejen prohlý, ale taky uplně shnilý :) Předchozí majitel to nak pofiderně zvedal, udělala se díra, pak tam nalitala voda bordel a práh uhnil. Nedělá tady někdo na foru plechařinu ? Kompletně vyrobit nový prahy, ty starý odřezat svařit atd Tady v okolí je pár lidí co to dělaj, ale maj plno pul roku dopředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Taky to mám mírně ohnuté. I v německu jsou trochu líní jak se zdá. Ale ta fotka co dal Octavka to je brutální. Tak hrozný to zas nemám. Teď dumám co s tím. On se totiž odloupne na tom hřbetu lak i impregnace a vzniklé škvírky se pak stěhuje bláto a sůl. Tak to musím nějak ošetřit, aby nezačala hlodat koroze.

Tak to jsi nevydel jeste moje "BRUTALNI" prahy, on to ma zhnili jen na zacatku u predku ale je to mam komplet cely. Navrhuju vyhlasit MISS Octavia ve zhnilich prazich

:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Máte ještě někdo kromě mně zprohýbané prahy od heveru, nebo dělám něco špatně? Hever je originál a zvedám auto samozřejmě na místě označeném šipkou. Podle mně je materiál, z kterého jsou prahy vyrobené slabý na to, aby tu váhu unesl.

Teď musím zvedat za nápravu hydraulickým heverem.

No ja je mam taky prohle :( kamos mi proletel esicko rovne 2x pres prikopu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...