Přejít na obsah

Kontrolka EPC


PBJ77

Doporučené příspěvky

Včera se mi rozsvítila kontrolka EPC(fabka 1.4MPi).Vypnul jsem a zapnul motor a ta mrcha svítila stále.Když jsem nechal motor 10 min. vypnutý tak už konečně přestala svítit.Změny v chování motoru při jejím svícení jsem nepozoroval.Zajímavý je,že bráchovi na P309 svítila kontrolka s podobným významem.Oba jsme tankovali u stejné benzínky.Bez připojení na VAG asi nemá cenu spekulovat co se stalo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj,

EPC je elektronicka kontrola plynoveho pedalu. Vlastne sa nekontroluje pedal ako taky :-) ale poloha a rychlost stlacenia. Poloha je elekronicky prenasana.

Ak teraz je uz vsetko v poriadku, tak asi islo o malu zavadu, ale aj tak by bolo vhodne precitat pamat zavad.

Dovi

Editováno: , autor: JuDu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V neděli jsem namontoval neznačkové autorádio a potom natankoval plnou nádrž. Dnes ráno při nastartování nezhasla kontrolka EPC a stále svítí. Auto jede úplně normálně, zvuk motoru, tah, vše OK.

Podle manuálu se jedná o chybu řídící elektroniky motoru. Může neznačkové shit rádio způsobit nějaký zmatek v elektrice vozu a rozsvítit tím EPC? Může EPC svítit když je nějaký nedobrý benzín (voda, nečistoty apod.)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no rádio by som vylúčil, ak si ho dobre zapojil tak ti to nemá čo urobiť.

ozaj, ide ti diagnostikovať auto???

btw: hladať si skúšal? :D

Rádio nejde špatně zapojit, má přeci tvarované konektory. Nerozumím tomuto: "ide ti diagnostikovať auto?", na servisní prohlídce připojují auto na diagnostický přístroj, jinak asi diagnostikovat auto nelze?

Hledal jsem v google fabia +epc, ale nic co by se hodilo na můj případ jsem nenašel, EPC svítí už druhý den a auto jede úplně normálně. Takže si domluvím návštěvu v servisu. Pokud ještě někdo máte nějakou zkušenost s EPC, prosím podělte se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že to rádio má Iso konektor neznamená že ho tam jenom zapojíš a máš hotovo!!!

díky za upozornění. Co bych měl ještě s rádiem provést? Normálně hraje.

Jinak jsem ještě dále zkoušel hledat tady ve fóru, našel jsem, že EPC svítí i při vadném brzdovém spínači. Je fakt, že v neděli jsem taky měnil jednu spálenou brzdovou žárovku, i když ta se asi nespálí kvůli spínači.

Kde najdu ten brzdový spínač? Zdá se, že výměna je jednoduchá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že to rádio má Iso konektor neznamená že ho tam jenom zapojíš a máš hotovo!!!

díky za upozornění. Co bych měl ještě s rádiem provést? Normálně hraje.

Jinak jsem ještě dále zkoušel hledat tady ve fóru, našel jsem, že EPC svítí i při vadném brzdovém spínači. Je fakt, že v neděli jsem taky měnil jednu spálenou brzdovou žárovku, i když ta se asi nespálí kvůli spínači.

Kde najdu ten brzdový spínač? Zdá se, že výměna je jednoduchá...

třeba zrovna u Fabie je na pin č.5 přivedeno napájení, kdežto u aftermarktových je na tomto pinu výstup 12V. Vím o několika případech s vypálením jednotky gateway ve spojení s neodbornou montáží neorigo rádií. Myslím že je tu na to i několik témat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že to rádio má Iso konektor neznamená že ho tam jenom zapojíš a máš hotovo!!!

díky za upozornění. Co bych měl ještě s rádiem provést? Normálně hraje.

Jinak jsem ještě dále zkoušel hledat tady ve fóru, našel jsem, že EPC svítí i při vadném brzdovém spínači. Je fakt, že v neděli jsem taky měnil jednu spálenou brzdovou žárovku, i když ta se asi nespálí kvůli spínači.

Kde najdu ten brzdový spínač? Zdá se, že výměna je jednoduchá...

třeba zrovna u Fabie je na pin č.5 přivedeno napájení, kdežto u aftermarktových je na tomto pinu výstup 12V. Vím o několika případech s vypálením jednotky gateway ve spojení s neodbornou montáží neorigo rádií. Myslím že je tu na to i několik témat.

ja som myslel že či nejako "nenapájaš" K-Line ale to by snad nevyhodilo tu hlášku pretože komunikácia ide cez CAN do prístrojov a preto som sa pýtal či ti ide diagnostikovať auto - či je K-Line funkčné. ale nemyslím že to bude tým

výmena brzdového spínaču je jednoduchá záležitosť pokial vieš ako na to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sešlápneš pedál svítěj ti brzdová světla?

odpoledne se podívám jestli svítí brzdovky a dám vědět. Zatím díky všem.

kdyby ti nesvitily brzdovky a svitilo epc tak neodjedes.

Takže jsem včera jezdil celý den bez brzdových světel, prostě nesvítí, jak jsem zjistil až večer. Kontrolka EPC svítí stále. A auto jezdí úplně normálně.

Před tím neznačkovým shit rádiem jsem měl neodborně namotované JVC, hrálo skvěle, ale ulomila se taková zarážka na rádiu co drží odnímatelný panel a JVC jde do popelnice bo je po zaruce. Shit radio pude do humusu taky, jen co kupim nove.

Dnes jsem auto nechal doma, napadlo trochu sněhu. Odpoledne zkontroluju pojistky, když budou pojistky OK, dám to raději do servisu.

Jak zjistím "vypálení jednotky gateway"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...