Přejít na obsah

Kontrolka EPC


PBJ77

Doporučené příspěvky

Ja som tiež vymenil ten spínač a svetlá sa mi rozsvietia až pri silnejšom zošliapnutí brzdového pedálu /cca 3cm/, predtým zasvietili omnoho skorej.

Postupoval som presne podla návodu v DP. Je možné ten spínač bez poškodenia znova vybrať von a pokúsiť sa ho nainštalovať znova ?

V DP píšu, že je iba na jedno použitie. Spínač som použil najnovší model,originál škoda.

post-10764-0-89882800-1330014935_thumb.j nový spínač

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ta montáž je tu už popsaná,liší se to ale podle roku výroby,u jedměch se otáčí o 90st,u tech druhých o 45st,a ještě je rozdíl že musí byt pedal brzdy u jednoho typu stlačený a u druhých ne,kolík se ale vytahuje u obou a sám se zaaretuje,a pokud už je namontováno tak nelze bez poškození vyjmout.takže to musí vyjít napoprve uff.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu,včera se mi stalo když jsem jel z Havířova do Ostravy tak v OV mi najednou škublo za jízdy a otáčkoměr šel dolu asi na 10000 otáček a něšel přidávat plyn a vyskočila mi kontrolka epc,tak jsem zastavil,vypnul motor,počkal asi cca 3min a znovu nastartoval.Kontrolka EPC už nesvítila a dnes jsem jel tu samou trasu a nic se nědělo,kontrolka nesvítí auto se chová normálně,nevím co to bylo ale nevím jestli to nepotkalo taky někoho z vás,mám fabii 1.2 htp 47Kw,díky za rady...Nevím jestli je auto poblázněno z té zimy,auto normálně stojí venku...

Mám stejnej problém, jen mi otáčky padaj během jízdy a pokud pustím plyn a opět přidám, jede auto zas normálně. Nevíte někdo? EPC si občas zasvítí, ale brzdovky fungujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam pdobny problem, nesvietia mi brzdy, ale kontrolka EPC zazracne nesvieti, a podla rozpisu poistiek vobec netusim ktora je na brzdy, je tu moznost ze je pokazeny snimac, alebo vyhodena poistka pri baterke, je to Fabia 1.4 MPI combi :) uz si stym neviem dat rady :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Na fabii 1,2 HTP (s palubným počítačom) z roku 2005 mi svieti EPC a nejde tempomat. Dočítal som sa ,že to môže robiť aj brzdový spínač. Brzdy mi svietia. Čo je ešte také, čo by som mohol skontrolovať, prv , než pôjdem do servisu? VAQ nemám, ani nemám k nemu prístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj všem.

Potřebuji poradit s fabkou combi 1.2 HTP 47kw rok 2004

Dnes mi za jízdy na chvilku vynechal motor,dojel jsem na nákup,teprve po dalším nastartování asi po 10-ti minutách jsem si všiml svítící kontrolky EPC.Chtěl jsem jít domu zjistit co to znamená,ale po zamčení auta jsem si všiml stále svítících!!!!!! brzdových světel.Zkoušel jsem potom několikrát startovat a prošlapovat brzdový pedál,ale nepomohlo to.Odpojil jsem baterku a hledal zde nějaké řešení,ale všichni píšou že jim světla nesvítí.Tak se ptám bude můj problém také ve spínači????Jestli ano jaké mám koupit a jak postupovat s výměnou,nebo radši nechat na servise.?

Může být problém třeba v žárovkách nebo pojistkách????

Předem moc díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Měnil jsem ho nedávno,dával jsem ten samý jako Lars na fotce.Ten prodejce mi říkal že to sám nemám dělat že to je práce pro automechanika ale udělal jsem to sám.Je pravda že se musí brzdový pedál zmačknout co nejvíce a držet a zároveň tam ten spínač dát,nasadit a pootočit.Ten starý byl ještě origo a ten se podle mě musel nastavovat manualně. :kol-44: .No a když šlápnu na brzdu tak tak se hned nerozsvítí světla prodleva je tam cca 2-3 cm jak je popisováno výše.Neřeším to,hlavně že svítí a na STK jsem taky prošel. :kol-47: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes koupil přímo ve škodovce spínač za 255,- a vypadá trochu jinak než ten původní co byl v autě.Větší pakárna než samotná výměna je demontáž palubky,ale i to jde celkem snadno.Někdo tu psal že nové spínače už nejsou nastavitelné - tak to není pravda.Po montáži jsem zjistil že musím více sešlápnout aby se brzdy rozsvítily.Tak jsem znova sundal plasty a spínač přenastavil přímo v nasazeném stavu!!!Stačí s ním pootočit jako když ho chcete vyndat(odaretovat proti směru hod. ručiček),potom zamáčknout nebo povytáhnout tyčinku a druhou rukou si držet pedál(ucítíte přeskočení o zub a vyzkoušíte).Někdo tu psal že se dá nasadit jen jednou tak jsem neriskoval ho znova vyndavat,ale myslím si že by to šlo taky v klidu i několikrát vymontovata namontovat.

Jen nevím jaká je správná prodleva v rozsvícení po sešlápnutí pedálu????,ale radši jsem si to nastavil aby už po lehkém stlačení svítily brzdy(asi 0,5 až 1,5cm vůle).

EPC po druhém nastartování také zhaslo a vše je snad zase na dlouho v poho :kol-47:

Editováno: , autor: drejk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

no takze ludia, bol som na diagnostike co ma kamarat, nejake chyby tam naslo, ale konkretne preco svieti stale EPC tak to nie, tak sme vymazali chyby (nejaka chyba sa nedala), ale kontrolka EPC svieti stale....svieti mi odvtedy co som menil brzdovy spinac...

Ked diagnostika, nic tak ja uz neviem...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...