Přejít na obsah

Kontrolka EPC


PBJ77

Doporučené příspěvky

Ahoj

Potřeboval bych poradit mám 1.4 Mpi 44 kw dneska se mi při jízdě rožla kontrolka EPC a zustala svitit . Když jsem potom nastartoval podruhy tak bylo všechno v pohodě nevite někdo o co by mohlo jit? Díky

Měl jsem stejnou závadu, ale svítit to už zůstalo. V servisu mi poradili, ať si zkontroluju, jestli svítí brzdová světla. Měli pravdu,nesvítily, takže mi vyměnili brzdový spínač, za půlhodinku bylo hotovo, cena asi 800,-Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim ked uz som sa registroval sem mimochodom kvitujem super forum tak by som chcel prispiet radami pri rieseni problemu EPC s ktorym som sa potykal. Jedneho dna sa mi rozsvietilo na fabci EPC auto slo v pohode len ta kontrolka svietila potom raz pri starte mi auto zdochlo nastartoval som znovu pohol sa zacalo skakat a zdochlo.Prve co som dostal radu bolo skusit auto rozstartovat 10x nastartovat a nechat zhasnut nepomohlo moja skusenost niekomu mozno pomoze.Druha rada bola od chlapika ktory udajne presiel po prasnej roli zaspil podvozok a vtedy sa mu rozsvietilo EPC jeho rada znela vystriekat podvozok alebo prebehnut sa cez dazd s fabcou po ceste.Zas osobne mi to nepomohlo tak som sa vykaslal na taketo rady tym nechem hanit mozno im pomohli mne nie.Na nete som nasiel ze moze byt problem v poistkach tak som sa pustil do toho nasiel som vyhorenu poistku zapalovaca vymenil nepomohlo.Tak som siel po kablovani od poistiek az k radiu nasiel som prehriate a roztopene kable pri autoradiu (dost silna hudba a amaterske zapojenie moja chyba) pomenil nepomohlo zistil som ze mi nesvieti prave brzdove svetlo vymenil som ho EPC svietilo nasiel som potom ze auto treba uz len 3x rozstarotovat spravil som EPC zazracne zmizlo a od tej doby sa neobjavilo.Takze ak zacne svietit EPC skuste rozstartovat auto skontrolovat poistky popozerat ci vam svietia vsetky ziarovky a jedna rada od mechanika na volnobehu vypalit fabii na 7000ot chyba moze byt aj v jemne upchatych tryskach vtedy je auto aj lenivejsie a svieti EPC. Snad tym niekomu pomozem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak , dnes mi při jízdě z vozíkem začalo svítit to EPC . Přečetl jsem si zde , že je to asi tím brzdovým spínačem . Tak jsem se vydal do servisu Škoda s jasnou diagnozou ;) . Vyměnily spínač Epc svítilo dál . No nakonec to byla jenom pojistka :D . Takže , pozor na vozíky !!! Vyhodilo to pojistku a mně 200kč z kapsy :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Né že bych byl odborník a chtěl bych někomu radit ale kontrolka epc svítí kvůli brzdám, mě se taky rozsvítila a tak jsem volal do servisu a operátorka řekla brzdová světla přijeďte kouknem na to, počítač jasně řekl spínač brzd. světel (pro amatéry je pod brzd. pedálem) cena kolem 400kč škoda origo, v mototechně mě vyšel na 170kč, pozor jsou dva, nebo tři druhy. vyměnil jsem a zajel na diagnostiku do servisu vymazat chybu ale světla aj tak nesvítila tak jsem zjistil ještě vypálenou pojistku a bylo vše ok už se nerozsvítila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

už jsem se lekl co že mi to vautě zase svítí ale jak koukám s tou kontrolkou nemám problém jen já. Začala svítit ve středu a když jsem včera dojel do servisu že se domluvím na diagnostiku tak při odjezdu zhasnula a do dneškla byl klid. Teď už ovšem zase svítí :( auto jede normálně všechno je ok (nekoukal jsem na ty brzdy) jediné co je jiné je ukazatel paliva v nádrži. Ten se neustále drží v plném stavu myslíte, že by to mohlo být tím? zaseknutý plovák? Na kontrolu jedu až za týden :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim pánové,

včera se mi na Fabce 1.2 - rozsvítila kontrolka EPC - přivítejte mne k Vám do klubu :aggressive: - nevedel jsem co to znamena tak jsem nahledl na forum a pak se vydal zpet k autu - zjistil jsem, ze mi opravdu po seslapnuti brzdoveho pedalu se nerozsvecuji brzdy - zkusil sem 2x nastartovat a nic - uz jsem byl smireny s tim, ze pojedu do servisu - vecer jsme odjizdeli z navstevy a kontrolka zhasla a brzdove svetla funguji v poradku.... EPC zatim po dalsich cca 10 nastartovani OK - mam s tim zajet na diagnostiku anebo to jeste nechat co to udela? Minule mi za diagnostiku nauctovali kolem 350kc a to byly kraviny typu - ochuzeny benzin ( chorvatsko rulezz - i kdyz jsem bral ten nejdrahsi... ) a kriticky nedostatek benzinu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Potřebuji poradit mám auto ŠKODA FABIA 1.4 MPI jsem jeho majitelem 4 dny chtěl bych se zeptat jestli je normální,že když dám klíč do zapalování,do polohy kdy se rozsvítí kontrolky zůstanou mi svítit 2 kontrolky a to EPC a BATERIE po nastarování my ale zhasnou CHTĚL BYCH VĚDĚT JESTLI TO EPC JE OK A CO TA ZKRATKA EPC VLASTNĚ ZNAMENA díky JEZEVEC lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim pani. potrebujem poradiť. svietila kontrolka EPC a tak som zistil ze je vadný brzdový spínač. po jeho výmene som však zistil že brzdové svetlá po zošlapnutí pedálu začnú svietiť oveľa neskôr ako predtým. nedá sa ten spínač nejak nastaviť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

U mna to bol tiez brzdovy snimac, mam koncernove auto Seat Ibiza 2004 takze dost dielov je kompatibilnych.

Snimac mi blbol uz dlhsie, dokonca mi v zime zostal vysiet a brzove svetla mi vyslahali baterku..

Urcite sa opati kupit novy a vymenit.

Dakujem za odkazy na fore, velmi mi pomohli pri vymene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mohl by mi nekdo prosim poradit, jak vymenit ten brzdovy spinac?

Z dilenske prirucky jsem pochopil otocit doleva o 90° a vytahnout a montaz naopak, otocit doprava.

Jedna se o FI r.v. 2000, kratka

je dobry napad koupit tento?

http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx?Pri...XS%201J0945511D

ctu tady jeste o nejakem nastaveni, dle DP by melo byt ze plne vytahnu kolik a po zasunuti se sam nastavi

Editováno: , autor: marfig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, včera jsem měl stejný problém. Rozsvítila se mi kontrolka EPC, tak jsem dnes koupil ten spínač brzdových světel a vyměnil ho. Jen chci upozornit, že než budete něco měnit, je dobré si zjistit, jestli máte 2 nebo 4 vývodový spínač, aby jste nekoupily jiný. Jinak se to mění, jak je naskenováno viz. výše.

Všem moooooc děkuju za přízpěvky k tomuto tématu, aspoň jsem věděl co to hned je. A brzdová světla už svítí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Mám taky problém s tím EPC.někdy se mi stává že mi zůstanou svítit brzdové světal.Zjistill jsem že mi po nastartování svítí kontrolka EPC.Po nějaké době světla přestanou svítit.Stalo se mi že i v noci samo od sebe začaly světla svítit.Řeším to tak že vyndám pojistku a po nějaké době ji tam nandám a už světla nesvítí,sešlápnutí brzdového pedálu nepomůže.Tak skusím vyměnit ten spínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobry den vsechny zdravím mam skoda fabia 1,2htp rv.2004 a mam stejny problém s kontrolkou EPC zjistil jsem ze mi nesviti zadni brzdy , a jeste jeden problem vzdi kdyz mam studenej motor tak nemuzu nastartovat pokavat nepridam plyn do 2tisíc otaček .prosim o radu ,predem dekuji veřim ze v budoucnu vam take poradím když už mame ty fabky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...