Přejít na obsah

těsnění na dveře - meluzína - hlučnost


lukkkas123

Doporučené příspěvky

Ahoj vím že se to zde probíralo mockrát, ale nikdy žádné řešení. Tak jsem se do toho pustil sám, ale potřeboval bych vaši spolupráci a případné rady nebo zkušenosti. Na své octavii jsem už vyměnil snad vše co šlo. Všechny vnitřní těsnění co je na rámu a i to pěnové co je na střeše po celé délce auta. Nedá se říct že by se to nějak výrazně zlepšilo. Pořád slyším profuk od zadních dveří a pak kolem rohuů jak jsou zrcátka. Dnes jsem zkusil koupit i dokonce těnění na citroen c3 . Dá se to nasadit na plechový profil co je na zadních dveřích . ( vlastně to vyplní mezeru mezi předními a zadními dvěřmí tu zhruba 0.5mm spáru. Jediný problém u toho je že není dostatečně dlouhý. chybí asi 7cmdolů a je jenom od půlky dveří dolů protože na vrchní části není te plech na který by se to dalo dát. Potřeboval bych sehnat ještě nějaké těsnění co by se dalo dát i na tu vrchní část ale zadních dveří aby mně to vyplnilo tu vrchní část. Tak jak to má octavie 2. Jenže ta to má součást dveří . Chtělo by to něco z jiné značky auta.!!! Poraďte zkusím. Myslím si že tímto bych vyřešil hodně šum ve spáře mezi předními a zadními dveřmi. Ale s těmi rohy u zrcátek nevím. Chci si ještě vytlumit zadní dveře přední mám. to taky pomůže a na jaře kufr a přední podběhy.Už mně to štve. Když jsem jell v passatu nedávno předchozí maska ne ta nová tak strašný rozdíl ve vnitř. A to je stejný výrobce a zhruba stejná cena. Už neví co s tím. Chtěl bych za pomoci vás vyřešit a dát tim návod pro další, protože nejsem s tímto problémem sám. Případně nemáte někdo možnost porovnat nebo okouknout jestli by se dalo dát vnější těsnění z octavie 2 na octavii 1 na dveře? Díky čau

Editováno: , autor: lukkkas123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem asi doufal spatne ze by se to ujalo . Asi jste vsichni se svou octavii a jeji hlucnosti vevnitr spokojeni

Mě u dveří meluzína nefouká. :palec2: Trošku foukalo při vetších rychlostí protože těsnění už bylo sežvejkané, ale vyměnil jsem těsnění za nové a nic nefučí ;)

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem asi doufal spatne ze by se to ujalo . Asi jste vsichni se svou octavii a jeji hlucnosti vevnitr spokojeni

Mě u dveří meluzína nefouká. :palec2: Trošku foukalo při vetších rychlostí protože těsnění už bylo sežvejkané, ale vyměnil jsem těsnění za nové a nic nefučí ;)

A já se zeptám jak máš velkou spáru mezi předníma a zadníma dveřma zu svislou . Možná je to i tím že ji mám docela velkou ale nevím jak mám dveře k sobě dát blíž aby se ta spára zmenšila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale mám problém když jedu např 120 kmH a dám hlavu s uchem trochu dozadu tak slyším hluk na sloupku mezi předními a zadními dveřmi . Spousta aut to má právě vyřešeno tím že tam má těsnění.

tak zkus to oko co je na středovým sloupku povolit a víc zatlačit směren dovnitř auta. Tím se víc přitlačí dveře na karoserii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale mám problém když jedu např 120 kmH a dám hlavu s uchem trochu dozadu tak slyším hluk na sloupku mezi předními a zadními dveřmi . Spousta aut to má právě vyřešeno tím že tam má těsnění.

alebo skus nedavat hlavu s uchom trocha dozadu.

myslel som to zo srandy, tak bez urazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak to jsem asi doufal spatne ze by se to ujalo . Asi jste vsichni se svou octavii a jeji hlucnosti vevnitr spokojeni

Pokud chceš zkoušet montáž dveřního těsnění z OII na OI, navrhuji kušební vzorek koupit na vrakovišti a teprve po ověření zda-li je to vůbec reálné si koupit těsnění nové.Nemůžeš se na nikoho zlobit, že ti nepomůže.Jen málokdo má doma obě Okiny. Já mám ve firmě přístup k oběma typům v různých verzích ale nenám zase čas prověřovat jak to s těsněním je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

zdravim take to resim je to hrozny jak to fuci ,stim tesnenim z octi2 take sem nad tim uvazoval ale bojim se ze to nepujde pac to ma jinak udelany plasty ,nekde sem tu koukal ze manici tam davaj tesneni nalepovaci a ze to pomohlo mam take velkou sparu v Bsloupku  byl sem u klempire a rikal ze mam nejdriv dat vsechno tesneni nove a pak prijet ,ale i tak rikal ze se muze kastle z prohejbat a ze to nemusi presne sedet ,ty spary musi bejt v nejake tolernci myslim ze nekde byl i obrazek tech spar ,pokud si stim uz neco udelal tak se podel moc dik

 

 

EDIT:

sory koukal sem ze to je tema uz hodne stare :)

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...