Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

Hlavně že se domluvíme že je to správně...

NRoctavia by mohl dát vědět, zda a jak toto kódování Corner funkce funguje, samotného by mně to zajímalo, pro OII po FL jsem to zatím nikde neviděl v chodu.

Jen pro zajímavost už v jeho originálním kódování měl na bytu 11, bit 4 aktivované Opožděné zhasínání corner mlhových světel (asi s tím Škoda počítá že se to bude aktivovat dodatečně lol )

Dare

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kodovat to nebudem ja, budu sa to snazit nakodovat origo v skoda servise, kedze mi povedali, ze oni nemaju popisky a nemaju ani postup, ako sa to tam koduje. Na diagnostike mi akurat ukazali tento dlhy kod s odkazom, aby som niekde vycihol ktory bit sa kde meni na co a potom mam prist ku nim, ze oni mi to nakoduju. Trosku som sa stratil, ze preco to nevedia nakodovat aj oni, ale vzhladom na vybavenie servisu "najmodernejsimi" technologiami to nie je mozne. Takze som nuteny to riesit takto. Chcel som, aby mi aj deaktivovali ostrekovanie svetlometov, dalej aby mi zapli funkciu zobrazovania tempomatu - nieco tam zaskrtol no aj tak to nefunguje (pravdepodobne to bude tym najnovsim SW motora). Prekvapila ma aj odpoved na otazku, preco sa nerozumeju kodovaniu, na to prisla odpoved ze ich na to nikdy nikto neskolil, nikto ich to neucil, a samozrejme sami sa to ucit nebudu :) Ak by ste mi vedeli niekto povedat, co vsetko sa este da podla tohto kodu zapnut, alebo vypnut, nieco take zaujimave, prosim hodte to sem :) Neviem ako je to so zarukou, ci to mozem dat niekomu napichnut na pc, alebo nie, kedze auto si pamata, kto sa v tom hrabal. Preto to chcem zatial riesit cez origo servis. Za vsetky rady, postrehy a pripomienky dakujem :) Johny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v te skodovce jsou takovy pitomci fakt,kamos si ted kupoval tohou Toura dvojku s tim paketem plus nebo co to je a ma na 2 oktavce, chtel pridat predni mlhovky bo tam nema, s funkci denni sviceni na 50 % a cornerem a normalne mu to udelali v Havirove ve skoda prodejne :palec2: nektere prodejce nechapu nekde to jde a nekde ne,co si neudelas sam, to nemas fakt. Auto prej bude hotove do mesice

Editováno: , autor: princess
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dare, ty si upravil ten kod este v jednom byte, co si tym nastavil? A bude ten kod 100% funkcny, ci to zistim az ked to nakoduju? :) Ak mi to cez tyzden nakoduju, tak dam vediet ako som dopadol u "odbornikov". S tymi uzitocnymi funkciami by mi vedel niekto pomoct? Alebo sa uz nic neda take vhodne dokodovat? :) Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem kodoval svoji OII FL a jak jsem psal ze jeste zmenit v jedn. 09 zmenit Byte 17 bit 0 na 1 (aktivace směrovym světlem) tak tato funce na me OII nefunguje, takze se mi zatim rozviti corner jen pri natoceni volantu.

Potreboval bych od nekoho kodovani Corner OII FL jiz z vyroby, ja to tam v Elegance nemel...

NROctavia: vsechno muzes nastudovat pomoci programu Lcode a tzv. labelu, coz jsou popisky k jednotlivym bytum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se u mé OII 2011 podařilo nakódovat corner pouze pro natáčení volantem, ale pro rozsvícení při zapnutém blinkru zatím ne....

Sadev69: myslím, že jsi měl nespolehlivé spojení s kabelem HEX, pokud používáš klon tak musíš vychytat ovladače a hlavně nepoužívat novější verzi než na kterou je klon udělanej. Původní kód by měl jít nahrát zpátky vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo pomoci s doděláním corner funkce u mojí Octavie II FL Elegance, MR 2009? Jsem z Plzně. Potřebuji, aby auto nepřišlo o záruku. Je to vůbec možné takto udělat? Byl jsem se dnes ptát v autorizovaným servisu, jestli je to možné dokódovat, ale řekli, že není. Byl jsem u Štádlera na Slovanech...

Auto jsem kupoval jako předváděčku, nemohl jsem rozhodovat o výbavě, proto nemám Corner. Pomůžete někdo, prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, mam jednotku, ktora vraj podporuje funkciu Corner (xxxxxAJ) podla toho co sa tu pisalo.

Idem nakodovat podla CC zaskrtnem 14 a 17 bit a stale to nefunguje. Kod je vraj 60bitovy. Moze byt taky dlhy?

Auto je r.v.2008 Ambiente+

Vedel by mi niekto pomoct ?

Dakujem

Marek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Václav Š - mozny to je, o zaruku tim neprijdes, autorizovany servis to nedela - protoze podle jejich internich narizeni to nejde

Super! Je tady někdo, kdo by byl ochoten dodělat mi Corner funkci do OII FL? Karlovarský a Plzeňský kraj. Nebo západní část Středočeského kraje. Moc prosím :)

Hotovo. Díky Kubo! :)

Editováno: , autor: Václav Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dotaz na místní zkušené. Od pondělí mám Scouta (MR 2012). Má ve výbavě automatická světla (day light, leaving home atd.). Bohužel day light spočívá pouze v tom, že zhasne palubka. jinak svítí úplně vše.Čili přední xenony, obrysovky, zadní světla, osvětlení RZ. Lze překódovat mlhovky na SPDS (+snížení jejich výkonu při tomto režimu)? Lze mlhovky nakódovat jako corner (mám sice ASF, ale to funguje až od 10 km/h a corner by mi bodnul při parkování)? Lze přeprogramovat aby při leaving home nebo com. home nespínali xenony, ale mlhovky? Příjde mi těch xenonů líto :)

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Praze se ti na to můžu podívat, ale jestli vyloženě trváš na okolí Prahy, tak můžu vyjet třeba do Jesenice, to už není Praha, ale okolí. :D

Jinak jsem přes den v centru, jinak Praha 10.

EDIT: I když jak koukám na ten rok výroby, tak to asi taková procházka růžovým sadem nebude. Ale to nic nemění na tom, že se na to podívat můžu. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...