Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

Nevíte co by obsahovala výměna standart.mlhovek za ty nové s funkcí CORNER?

Já na své Oct.II co mám pro sebe to nemám (v době kdy jsem jí kupoval to v nabídce ještě nebylo) a včera jsem poprvé jel večer s jednou s těch co mám ve firmě a maji právě tyto mlhovky s CORNER funkcí a líbilo se mi to,skvěle to pokrejvá ten mrtvej bod v zatáčkách v úplné tmě.

Jasně je to taková kravinka a doteď jsem se bez toho naprosto v pohodě obešel,ale kdyby to znamenalo jen výměnu mlhovek a nějaké jednotky bez dalších úprav tak bych si to sehnal.Kdyby se musela předělávat eletkrika atd.tak na to kašlu.

Nevíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je otazne ako je to riešene, či to je RJ powermanagementu čo ovlada svetla alebo je to ako u rooma separe RJ, ak ano, potrebuješ aby auto malo ESP kde je snimaci kružok natočenia volantu alebo len ten kružok a par šikovnych ruk :-)

Ja sam ich mam s tou RJ na FI a nemožem si vynachvaliť:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte co by obsahovala výměna standart.mlhovek za ty nové s funkcí CORNER?

Zatím není volně k dosažení el. schéma této funkce, tak je těžké to říci přesně.Jak naznačil Profor musí být snímač na volantové hřídeli a je otázka která ŘJ funkci ovládá a dáli se stávající upravit.S vlastními světlomety to nemá nic společného a protože příplatek za tuto funkci není vysoký nebude technické řešení zřejmě nijak složité.Na ETCE by mělo jít dohledat jaká ŘJ na osvětlení je osazena v MR08.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě zajímalo co je tam potřeba dodělat. Mám MR2008, ale jaká je tam ŘJ na světla teda nevím a ETKU nemám. Jedině, že bych se někde poptal v servízu, jestli budou hošani něco vědět?? :kuk:

ETKA jistě příslušnou sestavu ukáže-bude to spíše o lidské ochotě v servisu.

Hnedle to v pondělí zkusím a dám sem vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě zajímalo co je tam potřeba dodělat. Mám MR2008, ale jaká je tam ŘJ na světla teda nevím a ETKU nemám. Jedině, že bych se někde poptal v servízu, jestli budou hošani něco vědět?? :kuk:

ETKA jistě příslušnou sestavu ukáže-bude to spíše o lidské ochotě v servisu.

Hnedle to v pondělí zkusím a dám sem vědět :)

Tak to koukám jak blázen, že to umí i aktuální OII, jestli by to šlo dodělat za nějakých rozumných a reálných podmínek, beru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to koukám jak blázen, že to umí i aktuální OII, jestli by to šlo dodělat za nějakých rozumných a reálných podmínek, beru

Jojo, novej MR2008...Urcite potrebujes jiny mlhovky...jestli jeste neco dalsiho, tekzo rict...Zatim jsem o nikom neslysel ze by to dodelaval. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jojo, novej MR2008...Urcite potrebujes jiny mlhovky...jestli jeste neco dalsiho, tekzo rict...Zatim jsem o nikom neslysel ze by to dodelaval. :)

Proč jiné mlhovky? Přijde mi, že se jen rozsvěcí v zatáčce vnitřní mlhovka, nic se nenatáčí, tak to bude jen otázka elektroniky..nebo ne? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,ne tak to není-já je mám origo-opravdu se jen rozsvítí mlhovka ( jakákoliv).Tedy k dodatečnému dodělání by stačilo skutečně jen snímač polohy volantu a úprava elektroniky.

No právě, koukal jsem i do katalogu FII a tam píší o rozsvěcení v závislosti na natočení volantu, rychlosti a tuším i puštěném blinkru.. Jinak v autě mám ESP, ten snímač polohy volantu by měl být doufám použitelný.. Jen zjistit, co za jednotku pořídit a jak by byla kompatibilní s autem MR2005..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě vycházel z původního provedení FII Tady na straně 14-15 je jen o svícení, tak nějak jsem předpokládal stejný systém..no jo no :doh

Ty mlhovky jsou opravdu jine, nekdo to bylo kdyz se zverejnil seznam novinek pro MR2008. Ted nevim kde to hledat. Ale ten vnitrek mlhovky je jiny. (u Octavie II)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem si koupil kapesní svítilnu s xenonovou výbojkou a když je potřeba, tak si s ní na ten tmavej :rip: roho posvítím! :D

Jó , to máš zase nějakýho černocha na kapotě viď. Bohužel my Scouti aRSáci máme smůlu. Pro nás to jen tak nebude , ale je to vzláštní že pro auto nad 800.000Kč to neudělají dříve ,než pro obyčejnou Octu.

Ona totiž obyčejná Octa tam má více místa , jelikož my máme kulatou tak je to horší a hlavně je máme umístěný dost vzadu v nárazníku, takže ten úhel by to stejně neosvítilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vychádzajúc z koncepcie GolfV+ kde sú corner zabudované v hlavných svetlách a v svetle je aj RJ s CAN snímačov na náprave usudzujem, že OII svetlá nebudú mať túto RJ a preto to zrejme bude riešiť BSG ktorá je na to priam vhodná.

Tak to potom tam povedou ještě dráty na CAN nebo tak

RSáci si môžu dokúpiť hmlovky gulaté tak ako ja s corner a majú vystarané. Ale aj tak myslím že bez úpravy nárazníka by to nešlo tak lahko, pretože sa mi zdá že RS hmlovky sú hlbšie zapustené, nie?

Ja na RS nárazníku som musel tiž uspôsobovať to "oko" okolo hmlovky aby viac vytŕčala.

Jó , to máš zase nějakýho černocha na kapotě viď. Bohužel my Scouti aRSáci máme smůlu. Pro nás to jen tak nebude , ale je to vzláštní že pro auto nad 800.000Kč to neudělají dříve ,než pro obyčejnou Octu.

Ona totiž obyčejná Octa tam má více místa , jelikož my máme kulatou tak je to horší a hlavně je máme umístěný dost vzadu v nárazníku, takže ten úhel by to stejně neosvítilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...