Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahojte, poradíte spolehlivou a ověřenou firmu ze severní Moravy, kde by mi dodělali mlhovky s denním svícením a corner? Ideálně Opava a okolí, ale zajedu i jinam (Olomouc, Ostrava). Mám Oct. II facelift 2010, zatím bez mlhovek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Přeji dobré odpoledne. Už druhý den pročítám forum a sbírám informace ohledně možného zapnutí různých funkcí.

 

Konkrétně i mně se jedná o funkci CornerLight, ComingHome, LeavingHome, dále funkci alarmu (možná to úplně není dotaz do tohoto vlákna).

 

Mám OII 1,9TDI Combi r.v.2008 před FaceLiftem, verze Ambiente, ale je tam nějak moc příslušenství na tuto verzi výbavy (zřejmě předváděčka) - alarm včetně hlídání vnitřního prostoru, aut. světla (Ikonka tunelu na ovladači), dešť. senzor, park. asistent vpředu i vzadu, původně byl i Columbus (bohužel se pokazil a rád bych nového - taky můžete poradit jak nejlépe sehnat :-)).

 

Co se týče funkcí ohledně Corner a CH a LH je mi dle cca 30 stránkového vlákna snad princip jasný :-). První otázka zní... mám kabel, který funguje se starší verzí Vagu i VCDS (na 1čkové Fabii vše OK), když stáhnu nejnovější verzi VCDS dle odkazu níže, bude mi tento kabel fungovat, abych mohl do nastavení kódování? (foto kabelu přikládám - není na něm nic napsáno).

 

http://www.ross-tech.com/vcds/download/current.php

 

Další věc je, pokud by to nešlo, jak se jinak dostanu k tomu Long kódu, dle kterého by mi nějaká dobrá duše dokázala poslat upravený kód, popřípadě na šumpersku - olomoucku nakódovat? (o Vášovi v Prostějově vím :-)

 

Další věc ohledně alarmu, při zkoušení narušení vnitřního prostoru začnou blikat pouze blinkry, ale nezačne to houkat. Je tohle funkce, která se kóduje zvlášť, nebo by to mělo jít automaticky, pokud jdou blinkry a houkačka je pokažená - návazný dotaz, pokud by byla pokažená, dá se to zjistit např podle blikání kontrolky (ledky) u dveří řidiče, nebo jen přes diagnostiku nebo ještě jinak?

Nevím, jestli to s tím souvisí, ale všiml jsem si, že cca před měsícem mi přestal pípat zvuk při zamčení auta. Dřív to při zamčení jen tak lehce píplo (i tak ale houkačka nešla), nyní to už při zamčení ani nepípne. :-(

 

Jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, co vše (jaké vychytávky), lze takto nakódovat, popřípadě nastavit? V maxidotu nic moc na nastavení nemám, resp. mám, ale nepoznal jsem při aktivaci či deaktivaci změnu, musím ještě tady někde vyšňupat vysvětlivky k jednotlivým funkcím v Maxidotu. Taky chci zjistit, co obnáší připojení handsfree, jelikož soused má v Maxidotu i možnost Telefon (zřejmě přes bluetooth).

 

Děkuji za snad rychlou reakci - rady - pomoc.

 

Hezký den.

 

suča

post-56057-0-65515300-1455113920_thumb.j

post-56057-0-04632800-1455113937_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) Asi nebude. Těžko říct, co to je za kabel. Potřebuješ HEX a aby jsi mohl upgradovat na vyšší verze tak originál - a kdyby to byl originál, tak by jsi to pravděpodobně věděl. S jakou nejvyšší verzí to funguje?

 

ad2) Potřebuješ správný kabel

 

ad3) Co baterie sirény?

 

ad4) Pro handsfree potřebuješ přidat příslušnou jednotku a ideálně i multifunkční volant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlé reakce.

 

no... jelikož kabel je půjčený, tak nevím, zda je originál či ne, ale vím, že funguje... na jaké nejvyšší verzi, to nevím, ale zjistím s jakou verzí to běží aktuálně.

 

Krom toho, že je potřeba správný kabel, napadá vás ještě nějaká příčina nefunkční houkačky? Nijak jsem to ještě neřešil, takže ani nevím o žádné baterii, teprve sbírám info. Co to pípnutí při zamčení? Je to tak správně, proč to teď nepípá?

 

Návod na maxidot snad tady najdu... :-)

 

zatím moc díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte.... tak dnes jsem byl v autorizovaném servisu Škoda (přes známého známý a pod.) S prosbou o nastavení Corner a Coming+Leaving home....

 

Zpočátku se technik připíchl na diagnostiku a začal něco vylupkávat na klávesnici. Zapálen do děje jsem nakukoval přes rameno, ale moc jsem toho neviděl.... po chvíli řekl, že to prý nejde...

 

Tak jsem tomuto neusmívaje nabručenému pánovi řekl, že borci na fóru říkali, že od modelového roku 2008 by to mělo jít a záleží na jednotce... pak šel a připojil se přes notebook na VCDS 12.12.0 (myslím, že to číslo bylo tak nějak), tam už jsem to poznával z obrázků zde ve vlákně... nabitý jedinou vědomostí, že se něco nastavuje v bitu č. 24 jsem chtěl zamachrovat, ale nechal jsem si ještě tento trumf v rukávu.... :-D :-D :-D  za chvíli slavnostně začaly svítit CORNER.... Hurááááá... v duchu jsem takto jásal.... nuž přešlo se tedy na CH a LH....  po chvíli opět "tyto funkce nepůjdou)... už trošku zklamán jsem začal házet flintu do žita... a taky že zahodil.... řekl, že funkce je zaplá, ale nefunguje a ani se nezobrazuje v MAXIdotu. Tato informace byla finální a odjížděl jsem domů.... Stihl jsem ještě vyfotit číslo řídící jednotky a LONG code, kdyby náhodou se tu našel někdo, koho by to zajímalo a byl by ochoten se na to třeba podívat a říct "opravdu to nepůjde" nebo "jasně že to půjde" :-) Zajímavé taky bylo, že prý mám jednu z řídících jednotek, která umí všechno...  (ale neumí zřejmě CH a LH) a taky mám pocit, že když jsem mu zmínil bit č. 24 a najel do něj, že tam nic nebylo... a mám pocit, že říkal, že tam nic není, protože to jednotka neumí... ale to si už nejsem jistý....

 

Zde je číslo jednotky:

 

3C8 937 049 E

 

a LONG CODE je zde:

 

F1881F030004140043110D000000000000097F075C00000C000000000000  (to už je s funkcí Corner)

 

Díky za případné reakce..

 

suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byte 00 bit 05 a 07 musí být aktivní. Pokud nepoužíváš světelný senzor a přepínač s funkcí auto, musíš nechat světla zapnuté a po zamknutí by měly světla svítit cca 30-40sa pak zhasnout při odemknutí funguje stejným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rikal ze dnes nastavoval corner, Lh a Ch a panický brzdění na stejne jednotce ale s koncovkou AJ a šlo mu to. Takže se na te me nastavují tyto funkce jinak? Nerozumím, proč by to zrovna na te me nezvládl. Poradíte někdo co s tim?

Suča

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajeď k někomu co tomu rozumí tady z fóra. Udělá ti diag auta, dok´duje a za cca 30 minut odjíždíš. Houkačka alarmu (běžně odchází baterie, rozteče se, zkoroduje a rozežere tišťák). Přes diag jde zjistit funkčnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj pánové velmi se omlouvám ale už jsem z toho celej zmagorelej s kamaradem resim funkci corner a leaving home na jeho aute. Chci se jen zeptat jestli je to mozne provest u teto jednotky popripade prosim o nejake navedeni jak na to.

Adresa 09: Centrální elektrika (J519)       Labely: SVO\1K0-937-08x-09.clb
   Řídící jednotka SW: 1K0 937 087 Q    HW: 1K0 937 087 Q
   Díl: BCM PQ35  H   110 0651  
   Revize: 00110 AC    
   Kódování: 46000AB8A00508C040080080110001E4430000AE524D85605C8540000040
   Dílna #: WSC 73430 790 00066
   VCID: 3F88E5DEAEF379E6A27-806A
 
Díky za odpověď
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Prosím o radu. Sehnal jsem pro kamaráda jednotku 3C8-937-049-E pro zprovoznění Corner. Bohužel po připojení do auta se jednotka nechce příhlásit ve VCDS. Občas se připojí, ale než stihnu cokoli nastavit tak se ztratí spojení. Nesetkal se už někdo s tím? Děkuji za rady Honza

Editováno: , autor: Jan Podborský
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...