Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

Takze to slape. Lze i vybrat ze prisviti dalkove misto mlhovek ale to je IMHO prasarna.

Mlhovky jsou rizeny dle intenzity zataceni. Nebo smerovkama. Ty jsou nadrazeny.

Super featura.

KM

Jojo, koukam ze si pouzil novy Lcode! :) Jinak jednotka stoji nova 4400kc (v servise). Vymeni se za stavajici, prehodi rele a nakoduje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vagnul jsem to 8xx pac 704.1 je trosku mimon o)))

Teda diky za info. To rele je tam kvuli cemu a kde to roste ? o)) Ta cena je dost za par featurek navic.

Mimochodem sem nakodoval CORNER funkci misto mlhovkama tak dalkovejma (JUST FOR TEST !!!) a cucel jsem jak to frci.

Vecer otestovano a pokud sou tam CORNERky tak vrele doporucuji.

Na me jednotce 1K0 lze pouze Coming Home Leaving Home ale zase se to propise na MFD a tam to muzu dale stelovat. Zajima me jak na MFD dostat i vice veci neb u MR 2006 je to chuda sfina a to mam ELEGANCE !

Take mi neni jasne proc nebezi vsechny 4 pri prudsim brzdeni. Zrejme to slape jen s ESP ??

Chlape cau. A kodovani zdar...

Mimochodem. Nevite jak zni vyhlaska na sviceni pres den ? Musi svitit predek, ale co zadek ?? Taky ??

Jojo, koukam ze si pouzil novy Lcode! :) Jinak jednotka stoji nova 4400kc (v servise). Vymeni se za stavajici, prehodi rele a nakoduje...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Long Code...

Je to defakto ,,dlouhe kodovani,, ci Bytove kodovani ci proste Long Code

Jedna se o to, ze v RJ je kod ulozen jako Binarni kod po bytech. kazdy byte ma 8 bitu. A kombinaci techto bitu se dosahne urciteho nastaveni.

Priklad.

RJ 09 Centralni Elektrika ma na 0Byte nebo na prvnim byte (trosku to mate o))) Proste na prvni pozici moznost denniho sviceni.

Z jednotky mi vypadne kod: 018C0F030004140000110D000000000000087F075C

Ja se kouknu do Lcode a zjistim ze 01 znamena ze mam mlhovky. No fakt tam sou o))

Zjistim si ze muzu na teto jednotce zapnout dalsi veci jako Coming Home a Leaving Home + rozsviceni svetel pouze vepredu nebo az po uvolneni rucni brzdy.

V Lcode si to naklikam a vypadne kod 098C0F030004140000110D000000000000087F075C

Ten poslu do autaku a je to hotove. Jak vidis zmenil se pouze prvni BYTE a puvodni bite bylo 00000001 nove 00001001 je to jak vypinac. 1=zapnuto 0=vypnuto

Z kodu je jasne ze ma jednotka nema pozici pro CORNER funkci. neb si priloz kod co sem posilal k memu kodu a proste ten kod nove RJ ma vice pozic. Tedy na starsi RJ nelze nasadit.

POZOR !!! Uz sem se setkal ze nejde pouze o delku, ale i pozice se obcas ruzni dle RJ co je na jednom byte nemusi na tom samem byt na jine RJ novejsiho modelu ikdyz je to 09 Centr. Elektr.

No doufam ze sem ti to trosku priblizil lidsky. Delam to teprve tyden. Ale ucim se o)

co to je ten L cod?Co to umi?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vsechny 4 pri prudkem brzdeni? Myslis sepnuti varovnych svetel?

Ano presne tohle. Pac sem to na 09 dal a nic o( Kamos to ma z fabriky ale ma ESP

Zadek by pry svitit nemel. ;)

OK ja jen ze mam Severni Amerika kodovani svetel a tam fakt nesviti. U Scandinavie sviti. Mam tedy ten pocit.

Editováno: , autor: KRYSIMLADE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Mimochodem. Nevite jak zni vyhlaska na sviceni pres den ? Musi svitit predek, ale co zadek ?? Taky ??

Tak zní přesně takhle, není to vyhláška, ale zákon 361/2000 Sb.

§ 32 Osvětlení vozidel

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

K tomu na vysvětlenou, že obrysová světla se nachází i vzadu, o jejich svícení jen vpředu se tam nic nepíše :) ..takže i zadní ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zní přesně takhle, není to vyhláška, ale zákon 361/2000 Sb.

§ 32 Osvětlení vozidel

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

K tomu na vysvětlenou, že obrysová světla se nachází i vzadu, o jejich svícení jen vpředu se tam nic nepíše :) ..takže i zadní ;)

Nebo světla pro denní svícení (ne tedy obrysová, pokud jsou instalována světla na denní svícení). lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych taky nejradši ty zadní vypnul.Když už jste se otřeli o tem comming a living, taky ho mám nakodovaný.Al mám nejasnost ve fungovaní, odemknu-svítí, ale když zamknu, tak to nesvítí,proč?Nemusím mit vypinač světel v poloze zapnuto?

Omlouvám se OT

Protoze aby ti to pak svitilo musis mit nastartovany motor a pak ho vypnout (tedy jako by odnekud prijed).Pry mozna jeste bliknout dalkovymi svetli (ale to si nejsem jistej). Mne to taky nesviti po zamknuti kdyz jdu pro neco do auta.

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze aby ti to pak svitilo musis mit nastartovany motor a pak ho vypnout (tedy jako by odnekud prijed).Pry mozna jeste bliknout dalkovymi svetli (ale to si nejsem jistej). Mne to taky nesviti po zamknuti kdyz jdu pro neco do auta.

Ja zkoušel i variantu že nechám světla v poloze zapnuto a to fungovalo a po 20s se to celý samo zhaslo, ještě třebas ani nebylo zamknuto.Ale zas nechci nechta zapli světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zkoušel i variantu že nechám světla v poloze zapnuto a to fungovalo a po 20s se to celý samo zhaslo, ještě třebas ani nebylo zamknuto.Ale zas nechci nechta zapli světla.

Jo tak to funguje, cas si nastavis pres maxidot. :) Je to nezavisly na zamceni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...