Přejít na obsah

Dodělání a kódování mlhovek s funkcí "CORNER"


karlos3

Doporučené příspěvky

Vychádzajúc z koncepcie GolfV+ kde sú corner zabudované v hlavných svetlách a v svetle je aj RJ s CAN snímačov na náprave usudzujem, že OII svetlá nebudú mať túto RJ a preto to zrejme bude riešiť BSG ktorá je na to priam vhodná.

Já právě myslel, že se i natáčí, ale známý mi říkal, že jsou jiné v tom smyslu, že mají jinou odrazovou plochu a svítí tak víc do stran..takže tam budou zřejmě jen dva klasické dráty. Co je BSG?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano nič sa nenatáča, také s pohyblivou žiarovkou boli vraj u Mercedesu ale tu je ako píšeš iná odrazová plocha

Napr ja čo mám tie Hella tak tie majú žiarovku odosenú.

BSG - riadiaca jednotka palubnej siete, tá zapína svetlá atď inak u OII zvaná aj RJ powermanagementu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří ti opravdu plácají páté přes deváté, a přitom by si stačilo přečíst pár řádků přímo někde na webu Auto Škoda.

Tzv. "Corner" funkce je funkce rozvěcování P nebo L mlhovky v nízkých rychlostech při určitém natočení volantu, tzn. že příslušná mlhovka přisvítí projížděnou zatáčku. Je to velmi jednoduchá a čistě elektrická funkce zapnutí mlhovky, ke které potřebuje již výše zmíněné informace o rychlosti vozu a natočení volantu.

Dodatečné zprovoznění by asi nemělo být problémem u vozů s ESP...(možná přídavná řídící jednotka, komunikace po CAN). Jediným problém možná bude problém, pokud nejsou mlhovky u starších modelů napájeny odděleně přes vlastní výkonný prvek.

Nemá to nic společného s vlastním mechanickým provedením mlhovky.

Co se týká natáčení světlometu, tak to je zcela jiná záležitost, a jedná se o natáčení celého vlastního světelného systému v refletoru, opět podle směru zatáčení auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no mělo by to jít dodělat, minimálně Hella to nabízí na golfa

Golf V (1K1) 10/03->

(-) GT, GTI

1N0 009 436-801 Souprava odbočovacích světel

DynaView® Evo2, s funkcí mlhovek,

se stínídlami, řídící jednotkou, sadou vodičů

a žárovkami

Náhradní díly:

1N0 009 295-011 Jednotlivý světlomet, levý,

se standardním držákem a žárovkou

1N0 009 295-021 Jednotlivý světlomet, pravý,

se standardním držákem a žárovkou

5DF 009 244-007 Řídící elektronika IntelliBeam®

2x12V55W (H7) 8GH 007 157-121

post-12232-1199573555_thumb.jpg

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to žial však jeden háčik a to že tá sada má vlastnú RJ a nenapája sa na RJ v aute ak opominiem vstup pre zapnutie štandard hmloviek.

Funguje tak že do nej sú privedené vodiče od smeroviek a sama RJ má "gyroskop" ktorý podla naklonenia auta resp odstredivej sily v zatáčke rozsvieti danú hmlovku.

A k cene - nemam tušáka, ajkeď niekde v robote mám cenu celej sady asi ale len hmlovky - samostatné svetlomety - stoja 3500SK jeden kus.

Myslím že origo hmlovky pre funkciu Corner budú lacnejšie.

A na záver, tie hmlovky sú okrúhle, čo by sa mohlo dať snáď namontovať po úprave nárazníku zvnútra na OIIRS ale na štandard nárazníku by to vyzeralo asi zle, žial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska viděl na vlastní oči,jak fungují mlhovky s funkcí corner u Mercedesa který jel za mnou. rozsvěcí se i při vyšších rychlostech, cca 80 km/h, no svítit začínají až v půlce zatáčky a svítí ještě pěknou dobu po projetí zatáčky. v malých rychlostech a při otáčení to může mít i smysl, při rychlostech na 20 km/ho to asi ztrácí smysl. myslím,že dodělání do našich O II je asi finančně náročné k porovnání k tomu,co to přináší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Já si nemyslím, že to bude tak jednoduchý, jenom nakódovat. Podle mě tam musí bejt i něco co pozná jak je natočenej volant a to umí jen ESP. Pokud tam někdo ESP nemá tak podle mě může kódovat co chce a je mu to prd platný, svítit to nebude. Nebo aspoň dodat snímač polohy volantu a potom by to snad už nakódovat šlo. Nebo MR2008 má snímač polohy volantu i když není ESP v serii??? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,zapomínáte,že každá Oct. II má elektrický posilovač řízení a tedy musí mít samozřejmně namontovaný snímač ůhlu natočení volantu-G85.Takže,vesele kodujte...A kdo si myslí,že ho tam nemá,tak at na chvíli odpojí baterii a on se ozve kontrolkou na budících...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to chci taky!Kde si to můžu nechat nakodovat?

ak mas mr 08 tak v kazdom servise skoda len pomocou binarneho kodovania,alebo mi posli dlhe kodovanie a ja ti ho zmenim ;)

alebo 23 byt zmen z 00000000 na 00001100 a je to

Editováno: , autor: dodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,zapomínáte,že každá Oct. II má elektrický posilovač řízení a tedy musí mít samozřejmně namontovaný snímač ůhlu natočení volantu-G85.Takže,vesele kodujte...A kdo si myslí,že ho tam nemá,tak at na chvíli odpojí baterii a on se ozve kontrolkou na budících...

No vlastně to je fakt, sem úplně blbej, tož to teda hnedle prubnu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes sem byl v autorizovanem servise a chtel po nich zapnout funkci CORNER a zjistili ze starsi jednotka ma pouze 20bitu kdezto na modelove rade 08 ma jednotka 24 bit ... tudis prepsat kod u stare jednotky nejde.... pokud nekdo prijde na neco jineho rad si tuto funkci aktivuju...

Karlos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžeš prosím postnuť schému serva čo máš ty?

Ja mám na schéme servo ktoré má svoj vlastný snímač G269 čo je podľa schémy snímač momentu otáčania volantom a nie snímač natočenia a nie žiadny G85

Pánové,zapomínáte,že každá Oct. II má elektrický posilovač řízení a tedy musí mít samozřejmně namontovaný snímač ůhlu natočení volantu-G85.Takže,vesele kodujte...A kdo si myslí,že ho tam nemá,tak at na chvíli odpojí baterii a on se ozve kontrolkou na budících...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžeš prosím postnuť schému serva čo máš ty?

Ja mám na schéme servo ktoré má svoj vlastný snímač G269 čo je podľa schémy snímač momentu otáčania volantom a nie snímač natočenia a nie žiadny G85

Určitě máš....hlavně,že Ti to jde...A pokud nemáš,aspon se Ti nemá co pokazit .A až se pokazí,třeba budeš překvapený,že tam je....

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...