Přejít na obsah

Dálkové ovládání centrálu - dodělání


mmerlin

Doporučené příspěvky

Zdar lidi, nesetkal jste se někdo s problémem sporadické funkčnosti dálkových ovladačů v klíči. Občas mi fungují, občas ne. Když nefungují, stačí jen ovladače rozebrat a složit, popř. napružit plíšky co fungují jako přenos napájení. Ale i to někdy nepomůže. Pokud je přihnu a složím ovladač, je třeba funkční i na 15 m, ale pak se vzdálenost snižuje až nejdou vůbec.

No a moc mě nebaví tak 3x týdně rozebírat ovladač a opravovat ho. Budu rád, jesli mi někdo poradí, co s tím, jestli to vařeší nový ovladač, nebo nějaká oprava?

Mám OC1 combi 1,9TDi, 81kW , r.v. 2000, m.r. 2001

Díky. iPM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, možná ti poradím. Zkus se podívat na ty "pryžové kostičky" pod tlačítky. Častá závada bývá právě v nich, protože přestanou vodit. Opotřebuje se v nich vodivá vrstva a tlačítka se zmáčknou, dosednou na tištěnou desku, ale nefungují. Existuje sada "vodivého" lepidla, která se v tenké vrstvě nanese zespodu na ty "kostičky" a máš po problému. Sám jsem tomu nevěřil, ukázal mi to jeden šikovný elektrikář, když mi opravil mou dálku. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil ten CZ KEY, nechal vybrousit klic, prendal imobilizer, ale nejsem vubec moudrej z toho zapojeni. V navodu jsou nejaky 4 druhy zapojeni a me se zda, ze tak pulku dratu vubec nebudu potrebovat. Nemoh by mi prosim nekdo napsat polopaticky, co a jak mam u Octavky zapojit, aby to fungovalo (ktery drat kam pripojit)?

Taky mi nejak neni jasne, kam mam pridelat tu ridici jednotku...

Mooooc diky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem to koupil.... dalku jsem měl.. ale chtěl jsem ten vystřelovak... po instalaci mi přestala blikat ta ledka ve dveřich... nesetkal se stim někdo??? i když pochybuji že to ma nějakou souvislost s tou dalkou... funguje o.k. je fakt že okna ne, což je škoda, ta původní dalka to uměla :blbec: jo a už mi prasklo to do čeho se strka ten vyfrezovany klič po 2 měsicich normal. použivání... uvidime jak pochodim u reklamace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mužu se zeptat, koupil jsem si to samý ještě to také nemám zapojený ale koukal jsem na ty ovladače i jsem je rozebíral a nevím kam přijde ta tyčinka imobilizeru. Diky :(

Ja jsem na to taky koukal a myslim, ze tam na to zadnej specialni otvor neni - je tam jen takova velka dira. Takze myslim, ze to budu muset necim vycpat a ten imobilizer do toho vlozit - asi papir, nejakej igelit nebo mozna nejakou plastelinu... Jeste nevim... Kdybys na neco prisel, dej vedet ;)

Ale nejvic by me vazne zajimalo, jak se to cely zapojuje a kam dat tu ridici jednotku / jak ji pridelat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V neděli mi to bude jeden kluk dělat tak dám vědět jak to dopadlo, jestli už to nebudeš mít hotový. Jinak včera jsem si šel nechat vybrousit klíče na ty hrubé obrobky co mi k tomu poslali a v klíčniství mě s tim vyhodila že to nejde prý to nemá někde nějaké ostré hrany a nepůjde to vybrousit. tak musim koupit jiný a z vybroušenim jeden klíč 450,- :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nedele to urcite jeste hotovy mit nebudu, takze by to bylo skvely, kdybys pak poreferoval ;)

Co se tyce klice, tak mi ho vpohode vybrousili, jen me dostala cena - 180,-. Na to ze to mel za necelejch 5 minut hotovy mi to prijde jako pekna darda... No, aspon, ze funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na kostičky jsem se díval a je fakt, že je v nich asi problém. Koupím tedy vodivé lepidlo a zkusím, jestli jsem to odbře pochopil přilepit ty pryžové kostičky ke kulatým plíškům co jsou pod nimi? A budu tedy doufat, že to bude OK!

Díky a zdar.

iPM :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

chtel bych se zeptat, zda je nejakym zpusobem docelat dalkove ovladani k centralnimu zamykani, jake jsou moznosti (dalsi privesek, primo do klicu...), kdo to dela a kolik to vyjde? Konkretne by slo o Octavii SLX z roku 99.

Moc diky.

mam taky SLX 99 a resil jsem to mozna komplikavanou cestou, chtel jsem vystrelovak a funkcni dalku ve vystrelovaku, takze jsem koupil 799AH komfortku, 2.5 gen, r.v. 99 je 2.5 gen, takze zadny pinovani atd, pouze vymena komfortky kus za kus, +koupe sady zamku s vystrelovakama, v nich jsem vymenil tycky immo za 2.5 gen z puvodnich klicu, tim vyreseno startovani a do vrsku vystrelovaku jsem sehnal dalkovy ovladace z VW, ty jediny jedou na 433 mhz, dalky z vystrelovaku co pouziva skodovka jsou vsechny na 434 mhz, takze bez kompletni prestavby na komfort 3g by se to neobeslo. 433 mhz ovladace prizpusobit ke komfortce a je hotovo .. ty 433 mhz ovladace se fakt spatne schanej, ale da se .. takze mam normalne v SLX 99 funkcni vystrelovaky i s dalkou na puvodnim komfortu 2.5g

Editováno: , autor: gdanx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na kostičky jsem se díval a je fakt, že je v nich asi problém. Koupím tedy vodivé lepidlo a zkusím, jestli jsem to odbře pochopil přilepit ty pryžové kostičky ke kulatým plíškům co jsou pod nimi? A budu tedy doufat, že to bude OK!

Díky a zdar.

iPM :)

Tím lepidlem je jenom zespodu potřeš, aby se obnovila vodivá vrstva, ne aby se něco někam přilepilo :blbec:B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V neděli mi to bude jeden kluk dělat tak dám vědět jak to dopadlo, jestli už to nebudeš mít hotový. Jinak včera jsem si šel nechat vybrousit klíče na ty hrubé obrobky co mi k tomu poslali a v klíčniství mě s tim vyhodila že to nejde prý to nemá někde nějaké ostré hrany a nepůjde to vybrousit. tak musim koupit jiný a z vybroušenim jeden klíč 450,- :disgust:

Tak co, povedlo se? Pokud bys byl schopnej poskytnout jakykoliv rady prip. fotky, tak by to bylo skvely lol-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím vás tady.dokoupil jsem si také dálkové zamykání k tomu stávajícímu centralu ale nevím kam připojit drát pro odemykání a pro zamknutí, věděl by prosím někdo barevné značení vodičů na stávající jednotce pro připojení dvou ovládacích(zamknout-odemknout) nových drátů z přijmače od dálkového.diky za případnou radu.

Jinak je to Octavie 1.8 SLX r.v.97 (zapojení u výbav SLX by mělo být stejné až do roku 2001)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to celý rozebral, a zjistil jsem, že celý problém je opravdu v těch pryžových kostičkách pod tlačítky. Vyndal jsem je, vyčistil ty mikrospínače pod nimi, a od tý doby nemám problém. Oba ovladače cvakají úplně jiným zvukem a hlavně zatím stále fungují.

Takže díky moc za radu.....

iPM B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zkusim to nafotit, ten bude mít radost až ho tam budu obíhat z fotákem lol

Tak super - cekam taky :-) Jinak ja jsem se zkousel zeptat primo na levnealarmy ale odpoved jsem nedostal... Tohle byly moje otazky:

1) je potreba nejaky odpor jako u Fabie?

2) kam a jak presne se v Octavii pridelava ridici jednotka? Jelikoz to na Octavie montujete naprosto bezne, rad bych od Vas slysel nejake doporuceni a ne jen "to je na vas, kam si to date"

3) jak mam modry zapojit pres diody na cernobily/cernozeleny vodic v LP prahu - to znamena ze na ten modry mam pripajet obe ty diody stranou bez carky? A jak pak mam zapojit druhe strany diod na ty vodice - to je mam rozstrihnout a nejakym zpusobem (cokoladou) spojit?

4) jak mam najit "svorku pod relatky s oznacenim +30" - kde to je?

5) bily ma jit na zlutocerny a bilocerny na zlutobily nebo obracene nebo je to jedno ktery kam?

6) jak se dostat do LP dveri?

7) imobilizer v klici - jakym smerem ma tycinka byt? Nebo je to jedno?

Tak kdybyste nekdo vedel odpovedi, tak budu moc rad ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...