Přejít na obsah

Dálkové ovládání centrálu - dodělání


mmerlin

Doporučené příspěvky

Diky octavio!!

Teda, zacinam z toho mit docela blbej pocit, jak jsem na to tak koukal. Nejvic mam strach z tech slov jako "vycvakneme a odcvakneme". Z moji zkusenosti takovy ukony nebejvaj tak jednoduchy, jak to na obrazku vypada a vetsinou ty dily pekne ohlodam sroubovakem, nez se mi to povede vydolovat ;-(

Editováno: , autor: mmerlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky octavio!!

Teda, zacinam z toho mit docela blbej pocit, jak jsem na to tak koukal. Nejvic mam strach z tech slov jako "vycvakneme a odcvakneme". Z moji zkusenosti takovy ukony nebejvaj tak jednoduchy, jak to na obrazku vypada a vetsinou ty dily pekne ohlodam sroubovakem, nez se mi to povede vydolovat ;-(

Hlavne si nájsť na to veľa času a pomaličky, nestresovať a všetko opatrne rozobrať... :D Neboj, ide to v pohode.... dialkove sa montuje tak za 1,5hod maximálne, samozrejme pokiaľ vieš už jak na to! Ale ide to v pohode a výsledok poteší... B):palec2:

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
jake dalkove ovladani k centralu by ste mi doporucili v cenove relaci do 1500,- me by se libilo tohle http://www.stualarm.cz/produkt/se541-dalko...ni-univerzalni/

Me se taky vic libi http://www.stualarm.cz/produkt/se541-dalko...ni-univerzalni/ ma plovouci kod a pekny design...a taky by mel umoznovat dovreni oken - nicmene mate nekdo realnou zkusenost s provozem a instalaci ? Ja kdyz jsem se nekde ptal na instalaci, chteli za to 1000,-Kc v neautorizovanem (ke stavajicimu centralu), mam chut se do toho pustit sam. :unsure:

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inštalácia do vozu Octavia je velmi jednoduchá a zvládne ju aj laik...(podľa návodu na octaviu samozrejme) :smich:

....a myslím že je blbosť že to má plávajúci kód.... to zvykne byť len zavádzanie zo strany predajcu....

....a že za montáž 1000Kč :fakac: ??? To je 1200 SK, ale v SR sa to bežne robí za 600-700 Sk, čo je 500 - 600 Kč... :p

.... čiže kvalitná diaľka 1500 Sk aj s montážou... napr. toto : >>>TOTO<<<

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK... nevsiml sem si tohohle jo to vypada hned jinak asi do toho pujdu

Dokonca ti dodaju aj pripojne miesta na tvoju Octaviu..... ak nie, tak napíš a ja dačo nájdem.... ale je to v pohode......... (inak ja ten dojazd okien nemám zapojený, lebo je to blbosť, keď chceš vetrať auto keď je teplo vonku)..... mam len odomykanie a zamykanie.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdravím všechny a prosím o radu: jde na O1 r. v. 1999 na stávající centrál připojit nějakým modulem dálkové ovládání aniž bych musel předělat celou elektriku? Dík za odpověd

Jde a pomerne snadno - http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=19393&hl=

Ja osobne jsem si koupil tohle - http://levnealarmy.cz/dalkova-ovladani-27/...-detail-165.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.rakso.cz/detail/skoda-octavia-d...lovaci-klice-1/

ahoj,

pujde to zprovoznit na O1/98, central mam ,ale chci dalku nejlepe zapojenou tak ,aby se zavirala i pripadne otevrena okna.

Poradte co pouzit ,nebo jak to vse zprovoznit.(hlavne se me neptejte jakou mam komfortku,protoze to fakt nevim :) (jak to zjistim??))

predem dekuji za reakce

P.S pls neodkazujte me na jina temata procetl jsem toho mraky ,ale vzdy jsem se docetl neco co me vubec nic nerikalo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Tak pro začátek.. jsem takový kutil Tim co si rád vše dělá na autě sám... jenže dnes ouha... mám Octavii 2003 1,9TDi a centrálním zamykáním a el. stahováním předních oken. Výbavy nic moc. Rozhodl jsem se tedy pro upgrade a pořídil si vystřelovací klíčenku s ovládáním centrálního zamykání a k ní řídící jednotku pro řídící jednotku centralu od firmy TRACK PRO - výrobek RJ CZ KEY jenž je určena pro vozy škoda,vw a audi. Abych to zkrátil. Manuál přiložený nezobrazuje kde se mám napojit kabely a jsem v pytli. Po rozborce a sborce řidičových dveří a palubní desky jsem zjistil že tlačítka umístěná ve dveřích mají ovládání řídící jednotky centrálu po dvou drátech a to buď přímo nebo přes odpor- neumím nasimulovat a zapojit s novou řídící jednotkou(moc složité).. Radši dále... našel jsem krabičku ve které cvakaly relátka po máčkání ovládání centralu. Je za palubní deskou za přístroji a jsou do ní strčeny dva iso konektory s mraky kabelů... nemáte někdo typ?? Předem děkuji za pomoc... stačilo by schéma zapojení včetně barevného značení vodičů této centrální řídící jednotky... Už bych se v tom prostříhal a překreslil do stávajícího nového zapojení.. Děkuji mnohokráte.. Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to napýchl dole u předních dveří. Barvu bohužel nevím. Dělal jsem to tak, že vzal drát se žárovkou a jeden na drát v kostce a druhej na kostru. Jakmile narazíš na ten správnej, tak se to přes kostru zamnkne. Nic tím neodpálíš. Ti lepší machři určitě napíšou barvy. Někde to tu je i s barvama. Taky napojoval CZ Key

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centrál se napojuje na komfortku a ta je pod volantem, musíš sundat ten spodní plast u řidiče a tam najdeš černou plastovou krabici a do tý se napojíš, ale teď si nepamatuju pozice kabelů, dá se to najít v DP a nebo se tu určitě ozve někdo kdo si to pamatuje z hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to napýchl dole u předních dveří. Barvu bohužel nevím. Dělal jsem to tak, že vzal drát se žárovkou a jeden na drát v kostce a druhej na kostru. Jakmile narazíš na ten správnej, tak se to přes kostru zamnkne. Nic tím neodpálíš. Ti lepší machři určitě napíšou barvy. Někde to tu je i s barvama. Taky napojoval CZ Key

Kabelů ve dveřích je víc než dost.. nicméně dole ve dveřích jsme nenanšel žádný... spíš ve středu dveří je jeden svazek předpokládatelný pro ovládání centrálu.. jenže zholit svazek kabelů, který netušíc kam vedou, míří k problému a zase tak frajersky se necítím.. každopádně poté co jsem zjistil že ve dveřích na ovládání centrálu vedou jen dva dráty.. (odmykání na přímo proti kostře a zavírání přes odpor "nepamatuji si hodnotu").. si nechi lajznout odpálení jednotky, bych tento způsob raději zavrhnul.. promiň,ale pokud neznám barvu vodičů tak si to způsobem pokus - omyl raději nerisknu... každopádně díky za reakcill

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centrál se napojuje na komfortku a ta je pod volantem, musíš sundat ten spodní plast u řidiče a tam najdeš černou plastovou krabici a do tý se napojíš, ale teď si nepamatuju pozice kabelů, dá se to najít v DP a nebo se tu určitě ozve někdo kdo si to pamatuje z hlavy.

Co je DP? Promiň.. neznám zkratky.... mimochodem toho frajera co to zná z hlavy nebo na papíře bych moc rád potkal ;-)

Děkuji za reakci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centrál se napojuje na komfortku a ta je pod volantem, musíš sundat ten spodní plast u řidiče a tam najdeš černou plastovou krabici a do tý se napojíš, ale teď si nepamatuju pozice kabelů, dá se to najít v DP a nebo se tu určitě ozve někdo kdo si to pamatuje z hlavy.

Co je DP? Promiň.. neznám zkratky.... mimochodem toho frajera co to zná z hlavy nebo na papíře bych moc rád potkal ;-)

Děkuji za reakci...

DP je dílenská příručka. A ten frajer co by ti to řek je Rolbař, jestli si to nepamatuje z hlavy tak to najde v příručce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...