Přejít na obsah

problém s komfortom 3gen. 799B


smreko

Doporučené příspěvky

Prosím Vás poradte mi niekdo čo mam robiť prerobyl som komfort z 1gen./2,5gen. presne neviem, na 3gen. všetko som zapojil ako písal vaša v tematu prerobenie komfortu na 3gen.,. Môj problém spočíva v tom že my nefungujú el. zrkadlá, kufor my nezamiká spolu s ostatnými dvermi, kufor sa dá zamknuť keď na klúči podržým odskok kufru, a ešte potrebujem vedieť aky odpor mam dať namiesto airbagu spolujazdca, a taktiež ešte jeden problém po odpojený pinu T23/5 na komfortu +12V ktorý ma slúžiť čisto na oživenie r.j. komfortu tak nejdu okna a ani nekomunikuje z diagnostikou r.j. komfortu už som stoho tak trošku na prášky prosím o pomoc, Octávka je r.v. 98 :help::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

práve že som študoval dosť ale somzistil že to bolo stále málo, dorábal som tu klimu (climatronik) ktorý už našťastie funguje a sam som prišiel na to čo stým treba, tak som pri tej priležitosti sa rozhodol urobiť aj tu 3gen. komf. myslel som že to bude jednoduchšie ups. omil ale ako tu bolo x-krát spomínane každý s niečim začína prvý krát, takže trocha trpezlivosti a radi a mohlo by to byť v poriadku, aspoň ďalší ktorý sa budu do toho púšťať budú vedieť o tom viac, a možno si to rozmyslia a dajú to urobiť takým ako si ti cosby s vašom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás poradte mi niekdo čo mam robiť prerobyl som komfort z 1gen./2,5gen. presne neviem, na 3gen. všetko som zapojil ako písal vaša v tematu prerobenie komfortu na 3gen.,. Môj problém spočíva v tom že my nefungujú el. zrkadlá, kufor my nezamiká spolu s ostatnými dvermi, kufor sa dá zamknuť keď na klúči podržým odskok kufru, a ešte potrebujem vedieť aky odpor mam dať namiesto airbagu spolujazdca, a taktiež ešte jeden problém po odpojený pinu T23/5 na komfortu +12V ktorý ma slúžiť čisto na oživenie r.j. komfortu tak nejdu okna a ani nekomunikuje z diagnostikou r.j. komfortu už som stoho tak trošku na prášky prosím o pomoc, Octávka je r.v. 98 :help::feve:

post-1028-1195336625_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak toto kodovanie už poznám, :doh len som si myslel stále že môžem použiť staré (fakt neviem prečo som si to stále myslel) asi to bude tou mojou prepracovanosťou moje pracovné zaradenie je velmi zložité a namáhave na psichiku :wallbash: takže niekedy už fakt ani nepremišlam čo sa týka takýchto vecí, ale díki že mi pomáhate lebo by som sa s toho asi momentálne tak rýchlo nevimotal ako potrebujem ešte raz velki dik prípadne napady posielajte naďalej zíde sa to aj ostatným čo navštevujú forum a chcu prerábať generáciu :kol-97:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodnota odporu namiesto airbagu je 2,7 ohmu (2R7) poradil vaša a je to tak už sním nieje žiaden problém :palec2: , budíky mam m.r. 2002 na 100% tie som si už skôr zadovážil takže ich zatial dávam, kým kupim maxika ale ten už musí počkať chvílu

Editováno: , autor: smreko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super velki dík za hodnoty odporov :palec2: , budíky mam m.r. 2002 na 100% tie som si už skôr zadovážil takže ich zatial dávam, kým kupim maxika ale ten už musí počkať chvílu

Ještě nezapomeŇ přeházet piny na Maxidotu podle návodu od Vaši (přestavba na III. Generaci pinování MAxidotu)a tak jak říkal Cosby propojit CAN budíky s komfortkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

Pčepinoval jsi ty budíky podle Vašova návodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

žhavení u maxíku jede po CANu, stejně tak i komunikace s palubním počítačem, jak už tu psal někde Vaša, tak on měnil RJ motoru za faceliftovou ;)

Btw: mám za to, že komfort 3. gen s budíkama bejt propojený vůbec nemusí, pokud se kouknete do DP na chéma komfortu 3. gen., tak u propojené A-BUS a B-BUS je poznámka, že neplatí pro motor AEE (tato motorizace neměla nikdy CANové budíky) a mě komfort 3. gen fungoval kompletně sesazený v pokoji na podlaze i bez budíků - absolutně plná funkčnost.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...