Přejít na obsah

problém s komfortom 3gen. 799B


smreko

Doporučené příspěvky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

žhavení u maxíku jede po CANu, stejně tak i komunikace s palubním počítačem, jak už tu psal někde Vaša, tak on měnil RJ motoru za faceliftovou ;)

Btw: mám za to, že komfort 3. gen s budíkama bejt propojený vůbec nemusí, pokud se kouknete do DP na chéma komfortu 3. gen., tak u propojené A-BUS a B-BUS je poznámka, že neplatí pro motor AEE (tato motorizace neměla nikdy CANové budíky) a mě komfort 3. gen fungoval kompletně sesazený v pokoji na podlaze i bez budíků - absolutně plná funkčnost.

No pozor. Can je dvojí:

1. CAN hnacího ústrojí ten jde od ř.j. motoru. To jsou v budíkách piny 19a20. Nevíme vlastně jakou motorizaci má Smreko Motory TDI ji mají i před

faceliftem

2. Can komfortu to je mimo jiné i to propojení mezi komfortkou a budíky . Bez toho by na Maxíku nesvítily otevřené dveře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

žhavení u maxíku jede po CANu, stejně tak i komunikace s palubním počítačem, jak už tu psal někde Vaša, tak on měnil RJ motoru za faceliftovou ;)

Btw: mám za to, že komfort 3. gen s budíkama bejt propojený vůbec nemusí, pokud se kouknete do DP na chéma komfortu 3. gen., tak u propojené A-BUS a B-BUS je poznámka, že neplatí pro motor AEE (tato motorizace neměla nikdy CANové budíky) a mě komfort 3. gen fungoval kompletně sesazený v pokoji na podlaze i bez budíků - absolutně plná funkčnost.

No pozor. Can je dvojí:

1. CAN hnacího ústrojí ten jde od ř.j. motoru. To jsou v budíkách piny 19a20. Nevíme vlastně jakou motorizaci má Smreko Motory TDI ji mají i před

faceliftem

2. Can komfortu to je mimo jiné i to propojení mezi komfortkou a budíky . Bez toho by na Maxíku nesvítily otevřené dveře.

přesně, já měl na mysli ten CAN komfortu

ten druhý CAN neměla nafta akorát u MR 97, pak už ano, ale až do MR00 po CANu nešlo žhavení a to samé platí o palubáku

MR01 má už plný CAN - bagovka, ABS, motor, 4x4, komfort - může být CAN, ale nemusí, atd

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som opäť o niečo postúpil, spravil som reset getwei reset nakodovanie can getwei a nakodovanie budíku vďaka čomu mi prestalo svietiť ABS (ktoré aj tak nemam), kontrola platničiek brzdových, a nakodoval som kluče budíky mam nakódovane na 00102 (motor 1,9 TDI/66kw), a mam problém že mi nefunguje otáčkomer a PP mi neukazuje momentálnu spotrebu a ešte mi po štarte začne blikať a pískať tlak oleja, a ešte mi nesvieti žhavenie, urobil som skúšku akčních členov a všetko fungovalo, nemôže mi to robiť aj to že nieje CAN prepojeny z R.J. motora??? pripadne ako to pripojiť ak je to nutnosť, lebo po diagnostike budíkoch mi vypisuje žiedna komunikácia z R.J. motora. kol119

žhavení u maxíku jede po CANu, stejně tak i komunikace s palubním počítačem, jak už tu psal někde Vaša, tak on měnil RJ motoru za faceliftovou ;)

Btw: mám za to, že komfort 3. gen s budíkama bejt propojený vůbec nemusí, pokud se kouknete do DP na chéma komfortu 3. gen., tak u propojené A-BUS a B-BUS je poznámka, že neplatí pro motor AEE (tato motorizace neměla nikdy CANové budíky) a mě komfort 3. gen fungoval kompletně sesazený v pokoji na podlaze i bez budíků - absolutně plná funkčnost.

No pozor. Can je dvojí:

1. CAN hnacího ústrojí ten jde od ř.j. motoru. To jsou v budíkách piny 19a20. Nevíme vlastně jakou motorizaci má Smreko Motory TDI ji mají i před

faceliftem

2. Can komfortu to je mimo jiné i to propojení mezi komfortkou a budíky . Bez toho by na Maxíku nesvítily otevřené dveře.

přesně, já měl na mysli ten CAN komfortu

ten druhý CAN neměla nafta akorát u MR 97, pak už ano, ale až do MR00 po CANu nešlo žhavení a to samé platí o palubáku

MR01 má už plný CAN - bagovka, ABS, motor, 4x4, komfort - může být CAN, ale nemusí, atd

Ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorizaciu mam 1,9 TDI/66kw typ AGR r.v.98

Tak tam motorový Can máš. Přístrojovka Zelená svorkovnice Piny 19 a 20

CAN tam sice má, ale jenom mezi RJ ABS a RJ motoru, jelikož ABS nemá, tak CAN bude končit v mezistěně na zelené svorkovnici pozice 2 a 3, do budíků CAN nejde - předpoklad MR98 pokud máš někde ve VINku "W" jde o MR 98

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som prepinoval budiky a pri pepinovaní som zistil že podla vašoveho prepojenia mam problém z posledným riadkom a to T32b/16 ge tl.svetla T32a/13 vznikol problém na T32b/16 som nemal žiadny žlty vodič a na T32a/13 som mal mod.zeleny vodič tak som pozrel že na svorkovnicy T32b je žlty vodič na pine už si presne nepametám T32b/32 asy, a na konektoru T32a/13 som odpojil mod.zel. a dal som tam ten žlty ten modro zeleny ostal nezapojený, potom som prepojil budiky s CAN motorovej r.j., a urobil getwei reset po čom nabehol otáčkomer prestal svieťiť tlak oleja a takisto aj teplota chladiacej kvapaliny, ale stále my neukazuje PP spotrebu, kontrolka žhavenia a kontrolka tlumených svetiel nesvieti, čo som spravil špatne ??? :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlumený musíš bohužel dotáhnout do budíků na T32a/13 žlutý drát 0,35mm2 (doporučuju dotáhnout z pojistkovky od pojistky č. 20, je tam také žlutý, tak na něj to napojit)

žhavení u předfacelift RJ motoru nejde po CANu

a s palubákem je to obdobné, též nejde po CANu

co ten Komfort?? šlape?

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komfort ma ešte male zadrheli nejdu mi ešte zrkadla a mam sním problém keď ho neaktivujem pomocou pinu T23a/5 tak mi funguje centrál aj dialka da sa mi stiahnuť aj vitiahnuť okna pomocou kluča (odomknem podržim otvoria, zamknem podržim zatvoria), ale nefungujumi okna mislim pomocou ovladačov v interiéry, akonáhle aktivujem komfort spomínaním pinom T23a/5 tak okna začnú fungovať ale centrál je nefunkčný komplet ani z vnútra sa neda zamknúť, musim sa ešte na to pozrieť ale teraz mam až do Piatku večera pracovne povinosti, takže môžem len úrivkovo zberať informácie čo ďalej a cez výkend sa na to pozrieť, dal som si priviesť kabeláž do všetkých dveri z m.r. 02 tak ich skúsim prehodiť a uvidím či sa nevirieši aj problém zo zrkadlamy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo ma byť pripojene na T32b/4 CAN hnacího ústroji (stíneni), nemôže robiť aj to problém stým PP, lebo na vagu mi ukazovalo momentálnu spotrebu síce je pravda že to môže isť po K-line prenose, ale jeden elektrikár čo pracuje v škodovke mi povedal že to ide spraviť aby ukazoval PP aj bez toho aby sa menila r.j. motora za facelift, ale borec stále nema čas a ja mam už velmi dlho rozobrané auto a už ma to nebaví :angry: čakať neviete niekto ako sa to da spraviť budem velmi vďačný už len tento problém vyriešiť a môžem skladať po 5 týždňach octu (5 týždňov kôli tomu že som dorábal aj klimu climatronik, a nieje moc času na to akorát cez víkend). Prosím poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes sa mi podarilo rozbehať ten komfort aby už neblbol ale, kufor mi stále nezamika s ostatnými dvermi a nejdu mi stále nastavovať zrkadla vyhrev funguje, pri diagnostike komfortu nameraných hodnôt my ale ukazuke že vypinač je OK, na diagnostike mi vyhadzuje že žiadna komunikácia s jednotkou v Pred. prav. dverach (v diagnostike CAN Getewai všetko OK) zajdra sa pokúsim zistiť či nemam špatnú R.J. komfortu pomocou výmeni, ale stále ma trápi ten PP dnes som si všimol že sa mi dojazd premieňa keď pridám plyn pripadne uberiem ale momentálnu spotrebu v l/h neukazuje ešte som neskúšal robiť skušobnú jazdu že či pri jazde sa to nezmaní na 100/Km, a kontrolka žhavenia stále nič, ja si myslím že to by mohla R.J. motora už podporovať,

Editováno: , autor: smreko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak už sú všetky problémy vyriešene, na plnu funkčnosť PP bola potreba ešte vymeniť aj r.j. motora s vahou vzduchu, a na sprevadzkovanie zrkadiel správne budíky čiže v mojom prípade ...920 811J (alebo max-dot) a konečne to je v cajchu :) , velke ĎAKUJEM petri všetkím čo mi pomahali riešiť moje problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U motora 1,9TDI 66kw musí byť r.j. motora 038 906 018 BQ lebo r.j. motora 038 906 018 BD ešte nevie info pre PP PC po CAN, pokial mate r.j. motora 038 906 018 BD nemusíte zháňať druhú jednotku ale stačí vo vašej pôvodnej prehrať soft na novšiu teda na BQ a v tom mne pomohol člen tohoto super Fora TDIFUN, tak pre tých čo sa chcu do toho pustiť a majú r.v. 98 prajem hodne úspechov, ale aspon sa potvrdilo že všetko sa da spraviť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...