Přejít na obsah

výměna svíček 1.6 74kW


knopis

Doporučené příspěvky

Pokud se takto shazuje sání, je vhodné současně vyměnit i ty kruhové a oválné těsnění. Jsou po letech ztvrdlé a pak netěsní. Způsobuje to pak přisávání, což rozhodí chod motoru. Spousta lidí pak řeší jiné věci. Bohužel prodejců neví kolik by si za ty těsnění řekli.
Tu výměnu svíček lze provést i bez demontáže sání (kloubový nástavec a prodlužovací tyčka plus klíč na svíčku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebíral jsem to celé proto, že jsem to sání čistil a jednak z důvodu, že je tam hrozně šílený přístup a hlavně taky proto, že nejsem první majitel a nevím, jak se k tomu dotyčný choval. Navíc jsem alespoň zkontroloval v jakém stavu jsou ty těsnění, vypadá to , že už to bylo jednou měněný. Ty svíčky už byly docela na hraně. Navíc jsem koupil originální NGK svíčky, které jsou předepsané výrobcem (cena 1000kč za 4ks) místo původních BOSCH. Jinak co se týče ceny těsnění tak sada kruhových + oválných kroužku 4+4 ks je asi 800 kč, ale protože jsem poslední 2 měsíce řešil problém s převodovkou a její hlučnosti, která mě stála nemalé peníze, tak ty kroužky momentálně neřeším. Volnoběžné otáčky to drží a nejde při jízdě pocítit nějaké kolísání otáček. V průběhu dalšího víkendu budu čistit škrtící klapku vypadá docela znečištěně. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...