Přejít na obsah

výměna svíček 1.6 74kW


knopis

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem tak k té výměně svíček, dneska jsem to měnil a bez problému se člověk dostane ke svíčkám bez sundání sání, stáčí jen krátký nástavec na svíčky a kloub kterým se tam pak člověk bez problémů dostane, asi nejhorší bylo vyndat fajfky, ta jedna mrcha tam držela jako přibitá. Obrázky nemám, protože mi zamrzly ruce, jinak pokud by někomu nešla vyndat fajfka, takovej malej zlepšováček od crazyduka, kousek drátu udělat očko a fajfka jde vytáhnout jak po másle. Zatím ahoj všem a nesundavejte sání, když nemusíte lol:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak uz to mam take za sebou,pomohl upraveny klic za 80,-, kus dratu a kleste. Drzak klice rozriznut a navaren mezikus o prumeru 10x200mm.Jak jsem se bal tak absolutni pohoda, chce to delat s klidem anglicana a bylo to za 15min hotove.Prikladam sadu naradi VAG128977.

post-8143-1252564737_thumb.jpg

post-8143-1252564747_thumb.jpg

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

A to si určitě ještě nedělal v NGK - :-)... legrace.

Jinak jsem nedavno také měnil svíčky (mj.davam už dlouho Brisk Platinum-bezproblémů).

Do sundavání sání se mi taktéž nechtělo.

Kdo je trochu zručnější, sání dolů opravdu nemusí, postačí svíčkový nástavec na golu s kloubkem, pravda trochu opatrnosti musí být, je to ťip ťop. Doporučuji to aspoň zkusit. Z vlastní zkušenosti vím (ať už aut nebo motorek), že čím víc se toho rozebírá, tím víc problémů může nastat, nehledě na to, co je jednou rozebere, podruhe už tak sedět nemusí, ale nechci tady strašit, je to jenom sání :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi mě docela překvapil, takže dost odzkoušené.

Teď jsem nalomen, co tam teda vůbec osadit.

A ještě se zeptám (podej prst a utrhnu celou ruku ;)

Nevíš, jaký je rozdíl mezi NGK BKUR6ET a NGK BKUR6ET -10 ?

Je to vysunutější jiskřiště, popř. co se stane když bych do 1,6 75kW motor BFQ dal NGK BKUR6ET?

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S NGK jsem tyhle svíčky vedle sebe neviděl...takže ti asi neporadím.

Pak se hojně říkává, že tyhle motory potřebují 2 nebo 3 bodové jiskříště....atd.

Ja tyhle více bodové jiskřiště nepoužívám, ten Brisk Platinum je jednobodový a oproti těm, co tam byly (nějaké 3-bodové) to jede bez problémů.

Nechci tě lákat na Brisky, protože vím, že NGK jsou taky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechces mít problémy, drž se asi papírových hodnot a kup 3-bodovou NGK BKUR6ET -10.

Pokud chces ušetřit, za sebe říkám, za cca. 130,- Brisk Platinum na mém autě OII 1,6 75kW jedou v pohodě (předtím jsem tam měl nějaké 3-bodové, které nedělali problém a nebyly uplně opálené, ale osadil jsem je Brisk svíčkama a jedou stejně).

Nebo tu zkus projít forum, jestli se tu svíčku už neřešily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem konečně včera vyměnil svíčky.

Nechápu Ty, kteří chtějí kvůli svíčkám sundavat sání.

Je to úplně zbytečné akorád si přidělávat starosti s přetěsněním sání.

Celá "operace" trvala 40 minut i s navařením klíče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- no nekecej že jsi na 75kW vyměnil svíce bez sundání sání???

já na to koukal a 2 a 3 fajfku jsem v té změti ani nevyděl :( natož ji sundat a povolit svíčku

asi jsem kopyto ale raději jsem shodil sání.

- pravda že těsnění asi zakalilo (kolem jednoho parohu mastný flek) ale mám nakoupené nové kroužky taže přetěsním

a při tom i mrknu jak se svíčkám vede (mám NGK ty tříbodové cca 10 000) a dám fotky

- nějaké rady jak bez sundání nedáš? :) a jak to jede s novejma jiskrama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 1 a 4 fajfka je v pohodě, to se udělá poměrně bez problémů. pro mě byl nějvětší problém 2 fajfka, místa tam opravdu moc není ale svíčák se tam vejde.

Největší problém bylo, dát si pozor na kablíky, co vedou ke střikům a trošku si nalámat prsty :)

Ale jak říkám, než sundat sání, ať už přední (spodní) díl, nebo zadní (horní), tak je podle mě rychlejší to dělat takhle.

Zkusím přiložit obrázek, kudy jsem se ke svíčkám dostal, ale na téhle fotce to není moc dobře viděl, ale v práci bohužel jinou nemám.

Pokud by si chtěl, udělám odpoledně doma lepší foto.

Jinak svíčky jsem nakonec osadil origo. NGK BKUR6ET-10 (tří vnější elektrody)

post-37420-1266311377_thumb.jpg

Editováno: , autor: KaJe
Necituj předchozí příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Pokud to chce sundavat laik ci domaci kutil tak nedoporucuji - pri poskozeni je to draha vec - v kazdem pripade se jedna jen o 6 krasne dostupnych sroubu a 2 matky

post-3876-1266342324_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 1 a 4 fajfka je v pohodě, to se udělá poměrně bez problémů. pro mě byl nějvětší problém 2 fajfka, místa tam opravdu moc není ale svíčák se tam vejde.

Největší problém bylo, dát si pozor na kablíky, co vedou ke střikům a trošku si nalámat prsty :)

Ale jak říkám, než sundat sání, ať už přední (spodní) díl, nebo zadní (horní), tak je podle mě rychlejší to dělat takhle.

Zkusím přiložit obrázek, kudy jsem se ke svíčkám dostal, ale na téhle fotce to není moc dobře viděl, ale v práci bohužel jinou nemám.

Pokud by si chtěl, udělám odpoledně doma lepší foto.

Jinak svíčky jsem nakonec osadil origo. NGK BKUR6ET-10 (tří vnější elektrody)

- fotky uvítám díky

- stejně ale sání hodím dolů, je pak víc místa a můžu zkontrolovat kabely atd

v tom prostoru mezi kablíkama od vstřiků se mi šermovat s čímkoli prostě nechce

Jo a když budou berany dole tak zkontroluju vstřiky (pohledově) a taky čistotu kanálů a ventilů

Posledně jsem byl mile překvapen jak se uvnitř vše lesklo (dávám aditiva na čištění).

Viděl jsem jednu fotku kde motor s 55tis km byl zašlehanej až hrůza, můj s 80 good

- navíc stejně musím povyměňovat těsnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...