Přejít na obsah

výměna svíček 1.6 74kW


knopis

Doporučené příspěvky

Staci klic ktery ma kloub - + prodluz. tycku - je spatny pristup k svickam, ale presne dimenzované a umistene pro tuto montaz.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně na to sundání dojde :t Když bude dobře utáhlá svíčka tak kloubovej kíč z Globusu a jiný podobný obchody, tak to ten klíč neustojí. A dát min 400 za kvalitní tak to radši nechám vyměnit a budu se koukat jak se stím drbe někdo jinej :D

Co tady blbneš hlavy??? Sání nemusí dolů ani náhodou!!! A jestli kupuješ nářadí v globusu, tak se s tím moc nechlub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přístup je tam fakt hroznej, stejnej jako u mého 2.0. Kolegovy taky chtěl jeho odborný mechanik měnit svíčky, ale řekl mu, že na to potřebuje víc času, že musí sání dolů, když jsem to slyšel, vzal jsem si jeho autíko a za 30 minutek byli svíčky vyměněné. Chce to jen dobré nářadí, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přístup je tam fakt hroznej, stejnej jako u mého 2.0. Kolegovy taky chtěl jeho odborný mechanik měnit svíčky, ale řekl mu, že na to potřebuje víc času, že musí sání dolů, když jsem to slyšel, vzal jsem si jeho autíko a za 30 minutek byli svíčky vyměněné. Chce to jen dobré nářadí, nic víc.

Já mám2,0. V pátek jsem měnil svíčky a myslím že u této motorizace to bez sundání sání nejde.Ale i se sundáním sání 1/2hodinky ,i s pivem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přístup je tam fakt hroznej, stejnej jako u mého 2.0. Kolegovy taky chtěl jeho odborný mechanik měnit svíčky, ale řekl mu, že na to potřebuje víc času, že musí sání dolů, když jsem to slyšel, vzal jsem si jeho autíko a za 30 minutek byli svíčky vyměněné. Chce to jen dobré nářadí, nic víc.

Já mám2,0. V pátek jsem měnil svíčky a myslím že u této motorizace to bez sundání sání nejde.Ale i se sundáním sání 1/2hodinky ,i s pivem.

Taky sundávám sání. Přijde mi to pohodlnější, nechce se mi s tím dupat přes klouby atd. Nářadí mám kvalitní. Je to opravdu otázka 1/2 h se sundáním sání. Nic proti jen smekám před zručností.

Připomíná mi to ten vtip, jak po konkurzu na automechanika vzali gynekologa protože dokázal udělat generálku motoru nejrychleji a ještě přes výfuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl by jsi prosim napsat postup při demontáži sání?Mam lepiky.abych něco neulámal(plasty).Díky

Lepíky jsou na místě pokud nebudeš opatrný. Mě jednu packu urvali ve škoda servise. :feve: Zjistil jsem to za delší čas, pod plastové kryty jsem nelez když jsem auto přebíral. Jinak jsou tam šroubky co to drží pohromadě tak si z toho hlavu nedělám.

Postup zhruba ( pro 74 kw):

sundáš zakrytování motoru, dle obrázku vyšroubovat 2 ks křížových šroubků, dále je vidět detail plastové pojistky, tenkým šroubovákem protlačit pojistný trn a pojistku podebrat šroubovákem a vytáhnout (2 ks). Uvolnit sání z hlavy motoru. 8 ks - 2 (nebo4 matky) zbytek šrouby. Poté dle obrázku 2 odtlačit plastové packy které držely pojistky a sání vytáhnout. Pro výměnu svíček stačí jen odklonit od motoru. Doporučuji kontrolu těsnících kroužků. Už jsem je jednou měnil (cca 100kč/ks).

post-12458-1195473775_thumb.jpg

post-12458-1195473792_thumb.jpg

post-12458-1195473820_thumb.jpg

post-12458-1195473833_thumb.jpg

post-12458-1195473849_thumb.jpg

post-12458-1195473868_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: zdarec! nevi nekdo jak mam vymenit svice na 1.6 74kW?? ja se k nim nemuzu zadnym nastrojem dostat-krze sani,ktere zavazi-skutecne uz nevim jak na to...existuje na to snad nejaky special klic? nebo mam shodit cely sani...? :feve:

Poradte prosim.... knopis

a dik!!! ;)

Hele sranda musí být, teď to tady máš pěkně popsaný tak se nato vrhni. Vypadá to složitě, ale jde to. Chce to pevný nervy a nějaký to pivo. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K jinýmu tématu: Výměna oleje: :D Žena - jde do servisu a dá vyměnit, mezitím si dá kafe a za hodinu odjíždí cena 2000. Muž- koupí olej, filtr zvedne auto vypustí olej do vany kde mu samozřejmě spadne i zátka . Chce povolit filtr ten nejde tak to prošpikuje šroubovákem, přitom si rozstrhne ruku, nato se ovšem musí napít piva, pak uspěšně najde zátku v horkým oleji, naleje olej, utře podlahu od oleje, sedne do auta a jede to vyzkoušet. Samozřejmě ho zastaví policie. Práce 2 hodiny cena - 1500 olej, 150 filtr, 2500 alkohol. Kdoby se vtom nepoznal. Vždyť hrabat se vtom svým miláčkovi je přece zábava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou díky Milixi za návod i s fotkama.Ještě dotaz,to víš podáš prst a už chci celou ruku.Jak ze sání dostanu ty vstřiky a jak sundam vrchní díl sání(co je v něm rezonanční klapka)Dá se to rozpůlit,abych viděl na klapku(vypadá to ,že je ze dvou dílů).A konečně-Škrtící klapka je napojená na chladící okruh.Můžu hadičky odpojit aniž by mi vyteklo větší množství chl. kapaliny? Předem dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...