Přejít na obsah

výměna svíček 1.6 74kW


knopis

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Včera výměna svíček na AKL - opravdu jde bez sundání sání, střídal jsem mezi krátkým a dlouhým nástavcem goly + kloub...první a poslední svíčka pohodička, na druhou a třetí sem nejdřív dole mezi sáním nasadil samotný ořech na svíčku a potom horem prodloužení - nešlo tam sice až nadoraz ale jen tak nasadit, ale i tak se mi podařilo svíčky povolit lehce a potom spodem mezi sáním vytáhnout...to samé při nandání nových, spodem mezerami mezi sáním dát svíčku v ořechu, rukou utahovat až nadoraz a potom vrchem s prodloužením dotáhnout...mám malé ruce, tak třeba s velkými je větší problém...ještě jsem odpojoval vstřik na prvním a posledním válci, překážely mi svorkovnice..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

tiez mam v plane vymenit sviecky. auto ma 130tisic  a vyzera ze okrem veci co sa menili v ramci zarucnych prehliadok uz nebolo menene skoro nic :/ (som 3. majitel).  to je jedno. skratka skusam postup bez sundania sania, urobil som si hacik, vlozil som pod koncovku (pod tu plechovu objimku), taham kolko vladzem... nic. skusil som to zahaknut aj za tie vystupky na bokoch koncovky... nic, ani s tym nehlo. aj som skusil trochu popacit so zrubovakom zospodu, ale ani za toho oneho sa to nehlo. neviem teraz ci robim nieco zle, alebo je to len tak zapecene, ze to v domacich podmienkam proste nedam? neviem o kolko viac este mozem pacit resp tahat aby som daco neurval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky zvládnul v domácích podmínkách. Vzal jsem si větší hřebík, zbrousil špičku a trochu ji ohnul, potom stačí páčit, jde to hodně těžko, ale jde. Hlavně to neber za kabel. Pokud budeš chtít, vyfotím ti ten hřebík.

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak som to bol skusit zas. nakoniec sa mi podarilo vypacit koncovku z 1ky a vymenit sviecku. pokracovanie nabuduce, kedze za zacal dvihat vietor a pozeram, ze uz aj prsi :)
inak vybral som stamat zaujimavu sviecku - Denso K20PBR-S10, prvy krat co som o takej znacke pocul. ta elektroda v strede uz ma daleko od okruhleho tvaru.
ako som sa tam tak pozeral, tak 2ku by som este spravil, ale 3 a 4... tam asi bude treba aspon odklopit ten vzduchovy motor, no uvidim. a ked uz bude pristup kablom, asi ich aj premeram podla http://skoda.workshop-manuals.com/octavia-mk1/index.php?id=2120 (nie zeby teraz vobec nebol, ale ten motor sa mi zda, ze zbytocne zavadza)

 

post-62739-0-09194600-1368019426_thumb.j

Editováno: , autor: krtk0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím tak výměna svíček se mi nepovedla na to abych se dostal na svíčky horor sundat sání fakt druhý opravdu tak tak blbý přístup za tu dobu co dělám auta sem nikde neviděl nejde se dostat žádným nástavcem na šroub u alternátoru.Opravdu síla.

Jo a teče mi to opravdu okolo hrdla na olej je prasklé a chlístá to olej ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sem se dostal bez problémů na 1 a 4 svíčku na Druhou a třetí pudu  odpoledne no jde to ale je to tedy síla no ale zítra jdu zastřelit automechanika co mi tam dával tenhle motor tam svíčky co sem vyndal sou snad od výroby no děs a běs tak uvidím jak na tom budou ty zbývajcí a to sou prý nové no podle servisu.za 30tis km takhle svíčky nevipadaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak sání šlo dolu a divím že to vůbec těsnilo trošku napatlaného silikonu no opravdu síla ty již zmiňované držáky na sání s plasty urvané oba jen dané aby to vypadalo že tam sou dané údajně nové svíčky při výměně oleje by měli mít najeto 20tis ty vypadají jak kdyby tam byly ještě z výroby no opravdu síla zastřelit automechanika co mi to dělal je málo. takž zítra jdu shánět těsnění do spodku sání jen doufám že ho mají jinak sem v háji škoda že to špatvě vidět jak podle mechanika vypadá nová svíčka za 20tis km  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...