Přejít na obsah

Únik oleje


Pítr

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

po skorem 5 letech provzu se mi objevila a objevuje v garazi kapka oleje. Mám motor 1.4MPi/50kW. Olej je docela ridky a podle mne to neni z motoru ale z prevodovky. Objevuje se ti blize levemu kolu ve smeru jizdy, v leve casti pod motorem. Mate s tim nekdo zkusenost?

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusenost s podobnou veci sice nemam, ale mam pocit, ze tady neni moc nad cim koumat - vlez pod auto idealne jeste v garazi, aby ti poloha kapky napovedela, kde mas hledat a mel bys bez problemu zjistit misto, odkud ten olej unika.

Pak proste nechat opravit, s timhle se asi nic jinyho nenadela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám podobný problém 1.2HTP40KW, občas sa mi objaví kvapka oleja z prevodovky z pod tesnenia kde kočí prevodovka.Technik v škodovke povedal, že je treba to tesnenie vymeniť a na otázku či by nestačilo dotiahnuť skrutky na viečku prevodovky povedal, že to potom môže byť ešte horšie, že doťahovať rozhodne nedoporučuje. Je to pravda, alebo v pohode dotiahtuť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tak je to opravdu z převodovky.....je tam vždy ráno kapka...olej by měl být G50SAE75W90 (syntetický)....v garáži si tam dávám kartonovej a papír a vždy ráno je tam ....kde to přesně teče nevím....ležel jsem pod tím ale není vidět odkud to prosakuje. Jen nevím náplň má být 2l a pro klid duše bych tam něco doplnil.....po jaké době to má cenu? a kolik takovým kapáním může ubýt oleje?

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tak je to opravdu z převodovky.....je tam vždy ráno kapka...olej by měl být G50SAE75W90 (syntetický)....v garáži si tam dávám kartonovej a papír a vždy ráno je tam ....kde to přesně teče nevím....ležel jsem pod tím ale není vidět odkud to prosakuje. Jen nevím náplň má být 2l a pro klid duše bych tam něco doplnil.....po jaké době to má cenu? a kolik takovým kapáním může ubýt oleje?

Pítr

Určitě opravit, uvědom si, že to kapká i během jízdy a víc, protože je olej zahřátý a tudíž tekutější. Olej se doplňuje přes nalévací otvor, který zároveň slouží i jako měrka. Jak začne olej vytékat je ho tam dost.

Podrobně popsáno, jak olej doplnit, popřípadě jaký použít máš tady: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15491&st=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čus, mel jsem ten problem taky, na přírubě mezi převodovkou a motorem byl olej. Prevodovku bych asi moc neresil, pokud nedostala nějakou ranu zespoda tak většinou neteče. Spíš bych se zaměřil na přetěsnění olejové vany, na to MPIčka docela trpěla a když to nepomuže tak sundat převodovku a kontrola gufera na klice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...