Přejít na obsah

PP kolo - hluk při přejezdu nerovností


Pítr

Doporučené příspěvky

Zdar,

mám Fabii Combi 1.4MPi/50kW mám najeto 35000km, do provozu 1/2003. ..... a nejak se zacina sr.. . Únik oleje viz. skupina Motor a nyní při přejezdu podélných příčných nerovností se ozývá klepání od PP kola. jako kdy by PP tlumič netlumil a šel "nadoraz". Co to může být?

Tlumič snad ne...má to najeto oněch poctivých 35 000km.

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

mám Fabii Combi 1.4MPi/50kW mám najeto 35000km, do provozu 1/2003. ..... a nejak se zacina sr.. . Únik oleje viz. skupina Motor a nyní při přejezdu podélných příčných nerovností se ozývá klepání od PP kola. jako kdy by PP tlumič netlumil a šel "nadoraz". Co to může být?

Tlumič snad ne...má to najeto oněch poctivých 35 000km.

Pítr

muže to byt cokoliv ale nejdřiv bych se podival na kosti-tyčka stabilizatoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

mám Fabii Combi 1.4MPi/50kW mám najeto 35000km, do provozu 1/2003. ..... a nejak se zacina sr.. . Únik oleje viz. skupina Motor a nyní při přejezdu podélných příčných nerovností se ozývá klepání od PP kola. jako kdy by PP tlumič netlumil a šel "nadoraz". Co to může být?

Tlumič snad ne...má to najeto oněch poctivých 35 000km.

Pítr

Ahoj teť jsem to měnil na oktě určitě to bude ta kosti-tyčka stabilizatoru.To je normální a na českých silnicích se neni čemu divit.Dělalo mi to pravé předni ale levé už bylo taky načaté tak jsem nechal vyměnit obě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

ne je to takový tupý zvuk....opravdu jak s tím braborem do kýblu. A ty výmne těch kostí se dělá vpravo i vlevo současně, na kolik to přijde a je nutná po výměněně geometrie?

Pítr

udělěj obě, nic dělat nemusíš, jen auto zvednout, sundat kolo a vyměnit, pokud to děláš poprvé, podruhé už nebudeš sundávat ani kolo, ikdyž kouknout na destičky není od věci :) , za půl hoďky máš hotovo, taky se ti hodí ještě špalek ev. druhý nůžkový zvedát, lépe se kost uvolní - tlačí na ní stabík od druhého kola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS....ty kosti to jsou ty tyčky co jsou zavěšené z boku u tlumiče a vedou svisle dolů?

Pítr

Zdar,

ne je to takový tupý zvuk....opravdu jak s tím braborem do kýblu. A ty výmne těch kostí se dělá vpravo i vlevo současně, na kolik to přijde a je nutná po výměněně geometrie?

Pítr

udělěj obě, nic dělat nemusíš, jen auto zvednout, sundat kolo a vyměnit, pokud to děláš poprvé, podruhé už nebudeš sundávat ani kolo, ikdyž kouknout na destičky není od věci :) , za půl hoďky máš hotovo, taky se ti hodí ještě špalek ev. druhý nůžkový zvedát, lépe se kost uvolní - tlačí na ní stabík od druhého kola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Dělalo mi to taky tu bramboru do kyblu, vyměnili mi tu kost vpravo a dela to porad, nemuze to byt tlumic? Je to rana jako kladivem do blatniku nebo podběhu nebo co tam je, při prujezdu někdy i mirnych nerovnosti a vicekrat zasebou takze axialni ložisko to určitě neni i když už taky lupe. Co by to tak mohlo třiskat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělalo mi to taky tu bramboru do kyblu, vyměnili mi tu kost vpravo a dela to porad, nemuze to byt tlumic? Je to rana jako kladivem do blatniku nebo podběhu nebo co tam je, při prujezdu někdy i mirnych nerovnosti a vicekrat zasebou takze axialni ložisko to určitě neni i když už taky lupe. Co by to tak mohlo třiskat?

nejsem mechanik, ale co doraz tlumičú v háji? ;) PS: i když co popisuješ přesně sedí na uložení stabíků.

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...