Přejít na obsah

cistenie nadrze


modranka

Doporučené příspěvky

Ahojte viem ze je to nezvycajna otazka,ale ma tu niekto skusenosti s cistenim palivovej nadrze?Mam octaviu 1,9 TDI.

Palivová nádrž se dá vyčistit po demontáži palivového čerpadla-odsátím obsahu a vymytím čistou naftou ( v tvém případě). Ty spíš ale zkus použít aditiva do nafty a nádrž vyjet.Např. Shell aditiva nabízí, zlepšují kvalitu paliva a čistí palivovou soustavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte viem ze je to nezvycajna otazka,ale ma tu niekto skusenosti s cistenim palivovej nadrze?Mam octaviu 1,9 TDI.

Palivová nádrž se dá vyčistit po demontáži palivového čerpadla-odsátím obsahu a vymytím čistou naftou ( v tvém případě). Ty spíš ale zkus použít aditiva do nafty a nádrž vyjet.Např. Shell aditiva nabízí, zlepšují kvalitu paliva a čistí palivovou soustavu.

Dakujem,,vyskusam to a dam vediet..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda upřímně řečeno, než do nádrže nalít aditiva a pak následně všechen ten bordel prohnat motorem, to bych si tu nádrž radši cvičně vysál.

Záleží kolik tam toho bordelu máš. :)

Je to ale bezpečnější, bordel by měl pochytat palivový filtr.Vyjmout čerpadlo není problém ale problém může být při zpětné montáži aby vše těsnilo a nepřisával se falešný vzduch.Taky odvzdušnit palivové potrubí je potřeba udělat co nejlépe.Řekl bych, že to není práce na ulici teď v listopadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ze uz je problem s cistenim nadrze vyrieśeny..Tu je navod:Po zklopeni a nasledno oddeleni zadnych sedadiel,odtiahnutim koberca sa demontuje vrchny kryt ktory drzia tri sroby,nasledne sa odpoji konektor a dve hadicky ktore trba opatrne vytiahnut stlacenim perovky ktora ich isti.Po odpojeni je tam velka umela matica ktora sa odsrobuje a uz staci opatrne vybrat cely plavak po odkvapkani nafty,(najlepsie je ked je minimum paliva v nadrzi),potom pomocou hadice vysajeme zostatkovu naftu a vyutierame nadrz do sucha handrou ktora nepusta chlpy.Nie je to uplne 100 percentne ale ucel to urcite splni,lebo plavak je ponoreny v najnizsom bode nadrze a vacsina bordelu a necistou sa usazda prave tam,,v mojom pripade to nebolo az take hrozne a necistoty a bordelu tam nebolo skoro vobec..Nasledne po vycisteni sa porces opakuje ako pri demontazi len ze opacne,,opatrne nasadenia plavaku,zasrobovania matice,napojenie konektor+dve hadicky a vrchneho krytu.

Dakujem vsetkym co mi poradili a dufam ze to niekomu pomoze..

No a este nakoniec som odpustil(odkalil) palivovy filter a som plne pripraveny na zimu.Vsetko som to robil na ulici a trvalo to cca 90min.

P.S.Plavak som si netrufol rozobrat na kolko neviem co a ako,ak by sa nasiel niekto co to robil,alebo sa do toho rozumie,budem rad ked mi poradi..Dakujem ;)

post-13563-1197315781_thumb.jpg

Editováno: , autor: modranka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ze uz je problem s cistenim nadrze vyrieśeny..Tu je navod:Po zklopeni a nasledno oddeleni zadnych sedadiel,odtiahnutim koberca sa demontuje vrchny kryt ktory drzia tri sroby,nasledne sa odpoji konektor a dve hadicky ktore trba opatrne vytiahnut stlacenim perovky ktora ich isti.Po odpojeni je tam velka umela matica ktora sa odsrobuje a uz staci opatrne vybrat cely plavak po odkvapkani nafty,(najlepsie je ked je minimum paliva v nadrzi),potom pomocou hadice vysajeme zostatkovu naftu a vyutierame nadrz do sucha handrou ktora nepusta chlpy.Nie je to uplne 100 percentne ale ucel to urcite splni,lebo plavak je ponoreny v najnizsom bode nadrze a vacsina bordelu a necistou sa usazda prave tam,,v mojom pripade to nebolo az take hrozne a necistoty a bordelu tam nebolo skoro vobec..Nasledne po vycisteni sa porces opakuje ako pri demontazi len ze opacne,,opatrne nasadenia plavaku,zasrobovania matice,napojenie konektor+dve hadicky a vrchneho krytu.

Dakujem vsetkym co mi poradili a dufam ze to niekomu pomoze..

No a este nakoniec som odpustil(odkalil) palivovy filter a som plne pripraveny na zimu.Vsetko som to robil na ulici a trvalo to cca 90min.

P.S.Plavak som si netrufol rozobrat na kolko neviem co a ako,ak by sa nasiel niekto co to robil,alebo sa do toho rozumie,budem rad ked mi poradi..Dakujem ;)

Překvalil jsi mě, že ses do toho pustil.Nevěřil jsem tomu.Plovák nerozebírej-nemá to smysl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal v létě a plovák jsem rozebral... je vš na cvakáčcích tak jen opatrně abys něco neiulomil. Dole pak máš sítko. Já měl nejvíc bordelu právě uvnitř toho plováku... Resp né plováku, ale té nádoby plastové veliké :) A nic jsme pak neodvzdušňovla, sme myslel že auto to něják pobere... No ale do ted jezdim v pohodě tak nevim esi se musí to něják odvzdušňovat :-x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal v létě a plovák jsem rozebral... je vš na cvakáčcích tak jen opatrně abys něco neiulomil. Dole pak máš sítko. Já měl nejvíc bordelu právě uvnitř toho plováku... Resp né plováku, ale té nádoby plastové veliké :) A nic jsme pak neodvzdušňovla, sme myslel že auto to něják pobere... No ale do ted jezdim v pohodě tak nevim esi se musí to něják odvzdušňovat :-x

Dakujem,,to rozoberanie nacham na leto,ked bude pekne,,zatial ide vsetko ako ma.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal v létě a plovák jsem rozebral... je vš na cvakáčcích tak jen opatrně abys něco neiulomil. Dole pak máš sítko. Já měl nejvíc bordelu právě uvnitř toho plováku... Resp né plováku, ale té nádoby plastové veliké :) A nic jsme pak neodvzdušňovla, sme myslel že auto to něják pobere... No ale do ted jezdim v pohodě tak nevim esi se musí to něják odvzdušňovat :-x

Dakujem,,to rozoberanie necham na leto,ked bude pekne,,zatial ide vsetko ako ma.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal v létě a plovák jsem rozebral... je vš na cvakáčcích tak jen opatrně abys něco neiulomil. Dole pak máš sítko. Já měl nejvíc bordelu právě uvnitř toho plováku... Resp né plováku, ale té nádoby plastové veliké :) A nic jsme pak neodvzdušňovla, sme myslel že auto to něják pobere... No ale do ted jezdim v pohodě tak nevim esi se musí to něják odvzdušňovat :-x

Pokud ti to jezdí bez problémů, je to ok.Někdy vyteče moc paliva z potrubí a pak se tam musí vstříknout zpět protože palivové čerpadlo dokáže odvzdušnit systém jen částečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...