Přejít na obsah

Mechanické seřízení xenonů


xstorm

Doporučené příspěvky

Ja se xenonama taky zkusenosti nemam, ale souhlasim s tim co pise aquilla. Logicky je blbost, aby se pri brzdeni xenony sklapely dolu. Bud se budou zvedat (aby realne svitily porad stejne daleko) nebo se nebudou stihat hybat vubec a tim padem se ti bude zdat, ze sviti niz (kvuli nakloneni auta pri brzdeni). Urcite by se nemely sklapet tak, ze budou svitit niz nez obycejne halogeny. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak závada vyřešena,

plech, kterým je na rameně připevné táhlo k čidlu je prasklý, táhlo tam volně vyselo a prostě při brždění sklápělo světla. Nyní provizorně připevněno, nechám zavařit

a mělo by to být ok. Již po provizorním připevnění světla se již nesklápí při brždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...
V ‎18‎. ‎11‎. ‎2007 na 21:08, xstorm napsal:

takže jestli to správně chápu, oni když mi sice nastavili xenony do základní /tabulkové/ polohy a neudělali potom ruční/mechanické/ doladění, tak si ho pomocí těchto 2 šroubů můžu fakt udělat sám??? Kde přesně mám ty šrouby na světlech hledat???

 

Hezký večer přeji,koupil jsem si TDI RS  r.08 a xenony svítí bych řekl v pohodě, ale  dálkové mi přijde,že svítí do stromů na veverky. Prosím o radu zdali se to dá nějak doladit a  JAKÝMI SEŘ.ŠROUBKAMI. Děkuji za odpověď, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 15. 10. 2017 at 8:33 PM, Dussič said:

 

Hezký večer přeji,koupil jsem si TDI RS  r.08 a xenony svítí bych řekl v pohodě, ale  dálkové mi přijde,že svítí do stromů na veverky. Prosím o radu zdali se to dá nějak doladit a  JAKÝMI SEŘ.ŠROUBKAMI. Děkuji za odpověď, 

 

Pekný večer tiež. Presne nad Vašou správou je fotka kde sú označené šróby s ktorými sa to dá nastaviť. Teda aspoň na mojej O2 z ktorej je tá fotka je to takto. Mám xenóny stretávacie a halogénové diaľkové. Prípadne to len vyskúšajte nemáte čo pokaziť. tiež som si to vyskúšal, aj keď som už mal predstavu z knižky čo s čim :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Ahoj,

musel jsem na moji O2 FL menit parkovaci zarovky v prednich svetlech a pote nechal svetla seridit.

Verim, ze mi svetla seridily podle predpisu, ale ted pri jizde v noci je videt, ze se svetla uprostred pred autem neprekryvaji, resp. nesviti do jednoho mista na cestu dle prilozeneho nakresu.

Je to tak v poradku, nebo jsou ty svetla spatne nastavene, kdyz se neprekryvaji presne?

Diky za radu,

 

image.thumb.png.ab6480ccbd745c843dbd661b4d0ab7c4.png

Editováno: , autor: Tomas Axmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam jeste jeden dotaz panove.

Ktery z nakresu na obrazku znazornuje spravne nastavena xenon svetel na O2 FL s AFS?

Vsichni (vcetne STK) to serizuji do roviny a jini tvrdi (a je to i videt na par videích na Youtube), ze u nekterych skodovek jsou svetla nastavena tak, ze horni linka leveho svetla navazuje na spodni linku praveho svetla.

Muzete mi v tom nekdo udelat jasno?

Ještě me napadlo, jestli svetla s AFS po rozjezdu neprenastavi světlomety pode rezimu jizdy, ale nejsem si jistej, jestli AFS system u O2 FL tuto funkci ma.

Diky moc za vysvetleni,

 

Editováno: , autor: Tomas Axmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj lidi, po přečtení vlákna jsem si stánul pár obrázků a rad, ale nevím, jestli to na tohle bude stačit. 

 

Jde mi o to, že mi vyměnili světlomety, komplet se vším všudy (krádež předchozích), ale po dvou dnech jsem jel přes večer/noc, a kolik lidí na mě blikalo po cestě, to jsem ještě nezažil, pak jsem vjel do mlhy, a trošku mě upozornil levé světlo, ten kužel prostě svítí za krajnici v prostismeru a kdyz jedu za nekym, tak mu tak uz svitim vlastne tou sikmou hranou predelu stin/svetlo, motorky normálně točí světla jak mají, ale to levé svítí moc doleva a brutálně oslňuje. Přikládám fotky, přijde mi od pohledu, že ta celá čočka levého světlometu je nějak vyosená. Co myslíte? Zítra budu volat do servisu, kde to dělali, ale chtěl bych znát Váš názor a jestli je možné to nějak seštelovat rúčo? Případně, na tohle ty šrouby vliv mít nebudou že? ty hýbou s celým tělesem světla že?

 

PS ad foto kuželů - jako řidič jsem se nasměroval opticky na tmavší čáru která vede od země, kde končí čára ohraničení parkovacího místa na zemi, a je to třeba o 20 cm vedle :( vzdálenost od zdi je cca 4-5 metrů).

 

Díky za jakékoliv info.IMG_20201106_194605.thumb.jpg.8e7725222a439493dbbc292f2680cc7f.jpg IMG_20201106_194616.thumb.jpg.56a38fbbec5129b7cba72c0f32d0cd06.jpg IMG_20201107_174915.thumb.jpg.a0229e9ce9f3e268183c500d685729f7.jpg

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přiznám se, že ne, snažil jsem se jak jsem psal nastavit na tu čáru, takže trošku šikmo od zdi, a tu čáru jsem si dal jakože před sebe (abych právě zdůraznil, jako moc od té rovné osy svítí doleva .... Ten pravý svítí dobře, neoslňuje auto přede mnou, podle mě výškově OK (nechci se přít, jen sděluji amatérský pocit). To levé je natočené víc doleva, a ta stoupající linka prostě svítí přímo do toho auto přede mnou, měl jsem před sebou starou 120ku, a viděl jsem mu pomalu i vši ve vlasech, jednoznačně jsem mu svítil i do zpětného zrcátka. Každé druhé auto v protisměru na mě bliká. Snažil jsem se do vyndat a dotáhnout, jelikož levý světlomet je třeba o 2mm vysunutější nad nárazník, než to pravé, ale to by podle mě nemělo vadit, to by měl srovnat pak ten regloskop ... nevím, jesm z toho zoufalej, nerad oslňuji :)

 

Ps opticky ti čočky přijdou v pořádku? to levé tam má prostě mezi čočkou a tím okolo spíš srp, a to pravé je spíš prstenec o stejné šířce ...

 

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám novinky - levé světlo jsem si musel dát ručně sám dolů, protože to je fakt peklo ... tak zaprvé jsem si jako začátečník mamlas zničil ten kříz dole v tom nastavovacím šroubu, jak je to kříž dole a imbus okolo, bílé štelovací "šrouby", protože jsem si vzal čistě jen křížovej šroubovák (nevíte, jaký nástroj a rozměry jsou na to ideální?) a . A za druhé na mě pořád lidé blikají :( 

 

Nicméně si nemohu pomoci, a zkusím to v pondělí reklamovat, ta čočka je prostě jinak vybočená, než jakýkoliv xenon na obrázku z internetu :( ... hrozně mě to štve, a nevím, co s tím mám dělat ... už mi kvůli tomu spadnul dvoudílný šroubovák do plastového krytu, a zrušil jsem napůl ten bílej štelovací šroubek na horizontální směr. Vertikální je zaplať pánbůh ok. 

 

Ještě sem dávám svou ilustraci toho, jaká je situace ...

 

1. obr - jak jsem již psal, ten vrchol toho V dole u černé čáry končí až někde za krajnicí, pokud to nechám zvedlé stock ze servisu, tak tím pálím všem v protisměru přímo do ksichtu, auto přede mnou je oslněné celé, opět viz obrázek a srovnání oproti vozovce ... 

2. obr - jak to vypadá vůdčí stěně, černé oslňuje, oranžové ne, ale není to správně ....

 

1763500693_2020-11-1216_36_50-Window.thumb.png.c9556aa168ff31ae3442edcc4db02343.png884188439_2020-11-1216_45_20-Window.thumb.png.c1fdf400145531b1868b7837cf4c997e.png

 

Podle mě ta má fotka a fotka z internetu je jasný důkaz, viditelně je ta čočka natočená ven z toho světlometu doleva :( ... nebo se to zdá jenom mě? první co mě upotá je ten prázdný prostor mezi čočkou a tou "objímkou", není konzistentní šířky, takže není sladěn s tou objímkou. Co myslíte, odborná i neodborná veřejnosti :)

 

1916094791_2020-11-1216_53_53-Window.thumb.png.421b9f1f3359dc683dc15c80b2a2fe9c.png762902322_2020-11-1216_53_38-Window.thumb.png.f762cbf4667625a78f64b4f75b50cda9.png 1336001560_2020-11-1216_54_58-Window.thumb.png.79fe76acfe941ecd8e75793c4df2266a.png vs, IMG_20201106_194616.thumb.jpg.56a38fbbec5129b7cba72c0f32d0cd06.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci ,my jsme měli také problémy. Namontovali jsme nové světla na superba 1 pak jsme je nechali seridit na technické . Večer jsme zkusili jak to svítí ,ale byla to katastrofa viz foto ,svítilo nám to na opačnou stranu jako kdyby  to bylo pravé řízení . Nevěděli jsme co stim jeli jsme jinam na technickou ,aby nám to seridili znova bylo to samé už jsme chtěli dávat ty staré světla ,protože jsme si nevěděli rady ,ale můj syn mi poradil autorizovaný servis v Nové Pace. Přístup super myli lidi . Servisum nevěřím ,ale tyhle nám to dali do poradku .  Museli vytáhnout svetlo ,kde ručně nastavili čočku a dali ještě nějakou podložku  a teď to svítí perfekne a jak má být . Fotka mi nejde nahrát  , sory 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ajkpark

Ja bych na serizovani zkusil pouzit klasicky imbus. Neprijde mi, ze by to bylo neco specialniho.

 

Jinak si myslim, ze myslenku na nakresech mas rozhodne spravne. Myslim, ze by to urcite melo svitit tak jak jsi namaloval cervenou caru. (Predpokladam, ze na druhem obrazku jsi u zelene cary chtel napsat prave svetlo a ne leve.)

 

Ze mas tu cocku uz od pohledu spatne se mi zda taky, ale tim bych se uplne neridil. Proste by to melo svitit tak jak jsi namaloval a jak bude na pohled vypadat natoceni cocky bych neresil (ale myslim si, ze kdyz to bude svitit spravne, tak i natoceni cocky bude vypadat spravne).

 

@Gabuska

Bez fotek tezko soudit, ale zni to, ze to jsou fakt svetla pro zeme s pravostrannym rizenim a ze ve svetle jen prepnuli clonu, aby to v protismeru neoslnovalo. I kdyz v tom pripade by tam podle me nedavali zadnou podlozku, takze tezko rict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to zkusím jednou takto to nám svitilo to je původní stav jak to svítilo ,úplně na opačnou stranu  a to je po opravě  ze servisu osvětluje stranu ,která je třeba kvůli zvěři 15644806-35A0-47D7-9F9A-87281A84D852.thumb.jpeg.e6d305f33de06e12fdf1f3fd2e51c1e5.jpeg původní stav ,jak vidíte svítí to do levá jako kdyby jsme měli pravé řízení 34730146-2D03-4067-9B89-274CDB6135C5.thumb.jpeg.c8e41583e0486530ab821efe6fc1d609.jpeg a takto to svítí teď ,jak má na pravo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LucasCZE díky za tvé postřehy, sám už začínám myslet, že jsem blázen, ale pak do toho sednu a jak to mam dole, tak to muzu v klidu pozorovat, aniz bych oslnoval.

 

A je to fakt téměř stejný jako u @Gabuska na první obrázku, taky jim ten spodní vrchol kouká někam do pole ... 

@Gabuska - děkuji za zprávu, mám to podobné jako Vy, tak zkusím na servis vyrukovat s tímto ... dík ;) 

 

Každopádně já teď už do toho raději hrabat nebudu, tím, že jsem poškodil ten kříž na dně toho štelovátka mám obavy, aby mi chtěli pomoct, jakože v záruce :) ... Znají mě tam už lééta, tak uvidíme. S tou clonou na Anglii, taky jsem o tom přemýšlel, ale nemohu říct, jak to vypadá uvnitř nevím, sice sem strojař průmkař, ale Informatik :).

 

Uvidíme, jdu tam v pondělí na přezutí, tak dám potom info, jak jsem dopadl. Díky všem za Váš čas a info. 🙋‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme mysleli ,ze je to na pravaka,ale ty svedla by měli být nastelovany už od dodavatele ,ale bohužel .

jinak jsme měli homologaci E1 a Česko má E8 taky nám bylo řečeno ,ze by jsme nepřišli technickou .

Jeste Vám pošlu toto jestli Vám to pomůže tohle my dali v tom servisu ,nemůžu na ne dopustit .To je snad první servis ,který je fakt super . 
Preji Vám hodně Štětí ,aby Vám to dobre dopadlo .

1A31CC5A-CC0A-450E-846E-9138AD7804A8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapy!

Super vlákno, konečně jsem našel popis štelungů na světlech, který čím hýbe. 
Nicméně, ať točím se štelungem na nastavení strany nebo výšky, furt se světlo šteluje nahoru a dolů jen. Žádný posun do stran není vidět. Nevíte co s tím. 
Řeším problém, že mi světla svítí L i P moc doprava a když jedu v noci lesem, vidím na cca 50m líp do lesa (vpravo) než před sebe. 
 

D05F1784-2A80-4CF5-9C24-01E0C43A76EA.jpeg

9CB017B2-7D14-462A-98A5-DAC12DDCF689.jpeg

DA1EA263-0D16-4493-B429-F752557D5960.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...